Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka, Ariston, LV670 duo

mayowy 12 Paź 2009 20:16 7739 14
  • #1 12 Paź 2009 20:16
    mayowy
    Poziom 9  

mam problem... posiadam zmywarkę Ariston LV 670 duo i pojawił się problem:
    otóż po włączeniu jak zaklęta milczy i świecą się (lub raczej żarzą) diody pierwsza i ostatnia (tj4-ta).
    kopię po przeróżnych forach lecz niestety nie mogę znaleźć niczego co podpowie mi od czego zacząć
    z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc....

1 14
  • #2 14 Paź 2009 09:58
    dudek4
    Poziom 10  

Świecące diody pierwsza i ostatnia wskazują na problem z softem zmywarki, było coś wymieniane?

0
  • #3 14 Paź 2009 19:31
    mayowy
    Poziom 9  

nic nie było robione. mam ją około 5 lat i jedyną awarią w zeszłym roku był brak styku na wtyczce grzałki przy module sterującym-poprawienie lutu i "wzmocnienie ścieżki dały pozytywny rezultat.
    wczoraj odkryłem jeszcze coś ciekawego..
    przy odrobinie cierpliwości i kilku czy kilkunastu próbach włączania i wyłączania w pewnym momencie kontrolki gasną zaczyna się pobieranie wody lecz na tym się kończy... ponowne wyłączenie i włączenie powoduje powrót do sytuacji wyjściowej:/

0
  • #4 15 Paź 2009 07:21
    mayowy
    Poziom 9  

kontynuując poprzednie...
    gdy uda się ją uruchomić zaczyna się cykl pobierania wody lecz fizycznie wody nie pobiera....jest tylko dziwne buczenie

0
  • #5 15 Paź 2009 08:18
    dudek4
    Poziom 10  

Prawdopodobnie słychać buczenie pompy spustowej, sprawdź czy zmywarka nie została zalana i zadziałał aquastop.

0
  • #6 15 Paź 2009 16:05
    mayowy
    Poziom 9  

rozebrałem ją ile się da...
    po włączeniu (przy pierwszej próbie) podaje krótki impuls na zawór wodny lecz później go odcina-dlatego nie dostaje do układu wody...
    poza tym aqua stop w porządku, zmywarka sucha i szczelna, pompa opróżniająca drożna i sprawna, pompa główna czysta, nie czuć żadnej spalenizny lecz nie mam jej jak sprawdzić-powoli zaczynam się poddawać:/

0
  • #7 05 Lis 2009 11:50
    brechacz
    Poziom 2  

Kolego miałem taką zmywarke też przez 5 lat. Powiem tak jesteś szczęściarzem, że przez ten okres nic się nie popsuło...
    Moim ogromnym błędem było to, że nie przedłużyłem sobie gwarancji na ten sprzęt bo dawno bym go się pozbył. Jak dzwoniłem do serwisu (bardzo miłego i kompetentnego) to nie musiałem się przedstawiać od razu wiedzieli jaka zmywarka i gdzie mają jechać... Mam u nich platynową kartę stałego klienta. Potem to już nawet sam zostałem serwisantem...
    Myślałem, że mój egzemplarz jest jakiś pechowy (popsuł się już w miesiąc po uruchomieniu) a potem było coraz gorzej... Żeby nie zanudzać powiem tak, że ja w mojej zmywarce nie wymieniłem tylko obudowy i wnętrza, a tak to wszystko się popsuło...
    Cztery dni temu znowu się popsuła - nie wiem co, ale moja cierpliwość sięgnęła zenitu i ją wywaliłem

W instrukcji użytkowania na ostatniej stronie masz kod co oznacza miganie poszczególnych diod. z tego co pamiętam to u mnie taka sytuacja oznaczała, wymianę sterownika... kosztowne uwaga na bardzo ostre krawędzie blachy!!! polecam pracę w rękawiczkach, albo wezwanie serwisu.
    Instrukcja

1
  • #8 23 Maj 2010 12:36
    mayowy
    Poziom 9  

uprzejmie dziękuję...
    kupiona została nowa -oczywiście nie ariston-tym razem po zbieraniu opinii zdecydowałem się na bosch'a
    UWAGA!!!!! W RAZIE POTRZEBY ZMYWARKA Z TEMATU ZOSTAŁA POSTAWIONA W MAGAZYNIE-W RAZIE POTRZEBY ODSTĄPIE JĄ POTRZEBUJĄCEMU(OCZYWIŚCIE BRAK W NIEJ SPRAWNEGO PROGRAMATORA)
    ALE POSIADAM NOWIUTKI PROGRAMATOR DO (niby do -LV670 lecz nic nie dała jego wymiana)) O SYMBOLACH
    21500928602 --S1--
    ID: 6135113 FT 08061-kosztował mnie około 120zł i za tyle go odstąpie..
    dziękuję jeszcze raz za zainteresowanie i odpowiedzi!!:D

0
  • #9 31 Maj 2010 17:10
    as66
    Poziom 11  

Chciałbym się dołączyć - mam problem z tym samym modelem

Krótka historia problemu:
    - zmywarka jak w temacie
    - pompa myjąca się zużyła (turbinka zatarta)
    - wymieniona kopułka z pompką
    - zmywarka zgłasza błąd: pierwsza dioda od lewej miga z dużą częstotliwością, a zmywarka tylko ciągle wypompowuje wodę
    - wycieku wody nie ma
    - pompka wodna i myjąca działa dobrze
    - grzałka grzeje

Jeden raz zaświeciły dwie diody: pierwsza i trzecia (dla przypomnienia: w szeregu są cztery zielone), a później już tylko miga pierwsza).

Czy jest możliwe, że za duży prąd pompy myjącej (przed wymianą głowicy pompy) uszkodził programator?

Czy pomoże Kto?

:|

0
  • #10 09 Cze 2010 19:39
    as66
    Poziom 11  

Rozwiązało się samo... :)

Wygląda na to, że przewracanie zmywarki zaburzyło pracę czujników (poziomy wody w układzie?), bo następnego dnia zmywarka uruchomiła się za 2 razem (za pierwszym migały ledy 2 i 3).

1
  • #11 11 Mar 2012 12:01
    mayowy
    Poziom 9  

dla zainteresowanych................
    do programatora dołączam nadmienianą w temacie zmywarke-stoi od roku i zabiera miejsce;D

0
  • #12 05 Paź 2012 10:41
    LOMK2012
    Poziom 2  

Halo mayowy!

Jeśli propozycja sprzedaży tego felernego aristona z programatorem jest dalej aktualna, to proszę o kontakt. Też mam takiego aristona, też zepsutego, może udałoby mi się z dwóch zrobić jednego?

Proszę o kontakt na bololus(malpa)yahoo.com

0
  • #13 06 Paź 2012 08:29
    mayowy
    Poziom 9  

he, he, :) musze ją odkopać bo szczerze mówiac zapomniałem ze coś takiego gdzieś mam
    :o
    no i czy jej myszy tudzież inne gady, płazy , czy robaki nie zjadły:)
    ...
    nie wspomne o zagadce gdzie posialem ten
    nowy programator...

0
  • #14 06 Paź 2012 11:19
    LOMK2012
    Poziom 2  

To daj znać, czy sprawa dalej aktualna, pozdr

0
  • #15 18 Mar 2013 14:14
    mayowy
    Poziom 9  

najmocniej przepraszam zainteresowanych-
    wylądowałem w szpitalu i niestety na poważnie.
    od tygodnia jestem w domu i próbuję nadrobić wszelkie zaległości...
    w razie czego zmywarka aktualna-tyle że muszę odnaleźć wspomniany programator:D (NO I W MIĘDZY CZASIE WYBYŁY KOSZE Z WEWNĄTRZ)

0