Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rover 620 rozrząd jak ustawic

12 Paź 2009 20:50 8243 9
  • Poziom 12  
    Witam zerwał mi się pasek rozrządu w roverze 620sdi,pewnie silnik już rozwalony,ale mam pasek nowy i zastanawiam się jak to po ustawiac, żeby to sprawdzic i miec 100% pewności że silnik do rozbiórki.jak koś posiada wiedzę albo jakieś ilustracje.
  • Poziom 12  
    Jak strzelił Ci pasek w czasie jazdy to na bank pogięło zawory, szkoda zakładać paska bo to pewne.
  • Poziom 12  
    a dużo przy tym by było roboty bo pasek to ja mam na stanie;] z tego co wiem samo ustawienie na znaki nic nie pomoże bo małe kółko robi więcej obrotów niż reszta?? nie wiem czy to prawda.
  • Poziom 12  
    Nie prawda, po to są znaki żeby było łatwo ustawić nowy pasek podczas wymiany, nie wiem kto powiedział Ci o tym małym kółku ale to dosyć zabawne;] Jeśli już tak bardzo chcesz założyć ten pasek to po jego zamontowaniu, sprawdź kompresję, jeżeli nie będzie jej choć na jednym cylindrze to trzeba niestety demontować głowicę.
  • Poziom 32  
    MirekMisiek napisał:
    a dużo przy tym by było roboty bo pasek to ja mam na stanie;] z tego co wiem samo ustawienie na znaki nic nie pomoże bo małe kółko robi więcej obrotów niż reszta?? nie wiem czy to prawda.

Proponuje koledze oddać do mechanika, jeśli nie masz doświadczenia, pojęcia to nie zabieraj się za robotę, a jeśli mogę Tobie pomóc to tłok na GMP koniec suwu sprężania, odpowiednie ustawienie krzywek wałka rozrządu oba zawory na 1- szym zamknięte. Znając zasadę pracy silnika (fazy, kolejność zapłonu) poradzisz sobie.
  • Poziom 39  
    Brawo Michu10. Wreszcie odpowiedź jakiej powinno sie udzielać.
  • Poziom 39  
    Silnik SDI mógł przeżyć awarię. Tylko teraz należy zachować rozwagę, aby nie pomóc. Czyli rozrusznik używamy, kiedy jesteśmy pewni sukcesu. Lecz tam ustawiamy zawory i pompę.
  • Poziom 39  
    Silnik SDI napewno nie przeżył zerwanego paska.
  • Poziom 12  
    to już sam nie wiem na pewno nie przeżył czy są jakieś szanse pękł podczas wolnej jazdy więc jak?? a odnośnie tych faz silnika i ustawiania rozrządu to ustawia się to według pierwszego tłoka? tłok to ja sobie jakoś sprawdzę kiedy jest w górnym położeniu ale jak sprawdzić zawory czy są na pierwszym tłoku pozamykane??