Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konfiguracja Routera Belkin?

12 Paź 2009 20:54 2405 4
  • Poziom 9  
    Witam Mam do was wielka Prozbe
    Zakupilem dzisiaj routerek firmy Belkin
    I jest maly problem
    Na instrukcji napisane jest aby "podlaczyc kabel z modemu"
    Niestety nie posiadam modemu tylko sam kabelek (poniewaz mam internet z sieci osiedlowej) u mnie w bloku miesci sie siedziba wiec wszystko jest kablem
    I teraz niemoge zainstalowac routera z pomaca plyty CD musze wszystko recznie lecz teraz moj PROBLEM niewiem jak :(

Sufiks DNS konkretnego polaczenia " bajtnet.lca.pl
    Adres ip: 10.1.1.24
    Maska pod sieci: 255.255.252.0
    Brama domyslna: 10.1.0.1

ZNalazlem wiele poradnikow lecz potrzbuje krok po kroku :(
    Kontakt na forum lub gg 7053873

Czekam i z gory dziekuje ;)
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Z płytą CD i tak byś niewiele zdziałał. Po pierwsze i najważniejsze - jaki model routera? Jak podasz to zastanowimy się czy kupiłeś właściwy router.
  • Poziom 10  
    Rozumiem że kabel od sieci osiedlowej kończy się wtyczką RJ45 - podłączasz go we wtyk oznaczony jako WAN w Twoim routerze
  • Poziom 26  
    SilentMan napisał:
    Rozumiem że kabel od sieci osiedlowej kończy się wtyczką RJ45 - podłączasz go we wtyk oznaczony jako WAN w Twoim routerze

Dodatkowo jeśli sieć jest zabezpieczona po adresach mac, musisz przepisać mac adres swojej karty sieciowej na port WAN rutera. Jeśli w sieci działa serwer DHCP powinieneś otrzymać na nim ustawienia, takie jakie podałeś w swoim pierwszym poście (jeśli oczywiście nie wpisywałeś ich ręcznie). Jeśli serwera DHCP nie ma musisz wpisać te ustawienia, które miałeś na karcie sieciowej w ustawienia porty WAN rutera a na karcie włączyć aby automatycznie pobierał adres IP i DNSy.