Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

u2008b-czy istnieje możliwość realizacji zał/wył

12 Paź 2009 22:16 2991 4
 • Poziom 15  
  Witam,

  Czy jestem w stanie, zrealizować przy pomocy tego układu u2008b, poza regulacja obrotów np. wentylatora również załączenie i wyłącznie tegoż wentylatora. Czy niezbędny do tego będzie dodatkowo przekaźnik ??

  pzd
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 30  
  Witam
  Daj pin 3 do -Uz ( pin 5 ) przez 82-91k. Natomiast reg. daj w pin 6 przez potencjometr 220k ( + w szereg jakiś R zabezpieczający kość np. 10k ). U2008 będzie dawać max. przy zjechaniu 220k do zera. Natomiast min. przy 220k lub rozwarciu - np. przez włącznik.
  Takie rozwiązanie stosowałem w machinach by się nie rozbiegały na full gdy uszkodzi się potencjometr ( a wiadomo że jak padają to nie na zwarcie tylko przerwę ) oraz, by mieć w tym samym kablu wyłącznik.
  Ale to nie odłącza od Uz kości tylko ją blokuje na min.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 15  
  Witam,

  czyli jeśli Cie dobrze zrozumiałem to zwieracajc potencjometr 220K przez ten wlacznik (podłączony równolegle z 220K) powoduje wysterowanie tak u2008 ze silnik podłączony do Triaka zatrzyma sie. Nie spowoduje to uszkodzenia silnika ?

  czy ktoś może realizował sterując z uC układ u2008 zarówno regulacje obrotów jak i zal oraz wyl silnika???

  pzd
 • Poziom 13  
  Wydaje mi się, że wystarczy dać wyłącznik na zasilaniu układu (ewentualnie dodatkowo na sterowaniu bramką triaka) . Po włączeniu zasilania triak zostanie załączony stosownie do nastawienia potencjometru regulującego obroty , a po wyłączeniu przestanie przewodzić przy najbliższym przejściu przez napięcia przez zero.