Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion f1703 - wylacza sie

Frezu 13 Paź 2009 00:14 1032 0
  • #1 13 Paź 2009 00:14
    Frezu
    Poziom 2  

Witam. Mam problem z monitorem HP Pavilion f1703 poniewaz podczas pracy wylaczyl mi sie i juz sie nie chce wlaczyc. Niebieska dioda sygnalizujaca prace tez zgasla, swietlowki nie dzialaja, na ekranie nie ma w ogole obrazu. Po odlaczeniu zasilania i ponownym podlaczeniu po chwili, moge zaobserowac delikatny rozblysk i ponowne wylaczenie - trwa to ok 1-2sek (dioda tez na chwile sie zapala ale po 1-2sek calkowicie gasnie). Po zagladnieciu do ukladu stwierdzilem ze z kondensatorami i tranzystorami jest wszystko ok, natomiast na kondensatorach .15j 250V 363 pgm (sa to 150nF 250V) mam zwarcie, jednak kondensatory tez sa dobre. Sa one podlaczone do transformatorow 80LL17t-9-LC(D) i to na nich prawdopodobnie jest zwarcie. Nie wiem mimo wszystko czy to to jest przyczyna problemu i miedzy ktorymi nozkami transformatorow powinno byc zwarcie a gdzie nie (nozek jest 7+2). Nie widze tu zadnych bezpiecznikow. Bede bardzo wdzieczny za rady. Czy jest sens to naprawiac? Oplaca sie? Pozdrawiam.
    W tym temacie sa fotki elektroniki
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1221496.html

Proszę poprawić treść postu -błędy ortograficzne- zgodnie z regulaminem pkt. 15. [dzimi]

0 0