Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec termet - cieknący zespół wodny.

13 Paź 2009 13:47 6261 3
  • Poziom 13  
    Witam wszystkich . Mam pewien problem z zespołem wodnym w piecyku c.o. marki Termet GCO - 19.8 , temat dotyczy cieknącego zespołu , wyciek zlokalizowany jest w górnej części w miejscu gdzie zespół wodny łaczy się z zespołem gazowym,nie cieknie uszczelką tylko sączy się z małego okragłego otworu w miejscu które opisałem. Jednak zaobserwowałem pewną sytuację gdy piecyk podgrzewa wodę i jest ona gorąca to sączenie ustaje , jeżeli natomiast woda się oziębia to zaczyna się sączyć . Wiem, że najlepiej byłoby to rozebrać i wymienic uszczelki ale....nie mogę odkręcić śrub kontrujących fi 5 i nie mogę zespołu wodnego rozłączyć od gazowego . Może ktoś ma jakiś pomysł , zastanawiam się czy nie mozna tego potraktować jakąś chemią , może ten kamień puści , może to jakoś obstukac , tak żeby nie czepiać się tego zespołu teraz .....już prawie w sezonie . Mam obawy że jak to ruszę to zaraz coś pęknie i wtedy będzie kiszka .
    Wszystkie uwagi i podpowiedzi mile widziane
    Z góry dzięki .
  • Metal Work Pneumatic
  • Poziom 10  
    Nie trzeba rozdzielać zespołu wodnego od gazowego aby wymienic uszczelkę.
    Odłączamy urządzenie od sieci energetycznej
    Zamykamy dopływ gazu.
    Spuszczamy wode z układu, lub jeżeli pomyślelismy przy montażu pieca zamykamy dwa zawory odcinające od reszty ukladu
    Demontujesz obudowę czyli odkręcdasz dwa blachowkręty od dołu po lewej stronie.
    Odkręcamy dwie sruby mocujące boki obudowy.
    Odkercamy szesc śrub mocujących menbrane ( da się to zrobić bez rozbierania całości )
    Wykręcamy śrubę doprowadzającą wodę z dolnej częsc i ( klucz 10 ) doprowadzającej wodę.
    Delikatnie otwieramy nasza puszkę aby nie uszkodzić menbrany
    Wyciągzmy plastikowy element wraz z iglicą i mamy dostęp do uszczelki.
    Należy drewienkiem lub czymś miękkim oczyścić iglicę z kamienia ( po wyjęciu uszczelki oczyścić otwór w który wchodzi iglica, oraz gniazdo uszczelki.
    Przed założeniem uszczelki smaruję ją kremem Nivea ( działa 2-3 sezony )

Montujemy w odwrotnej kolejności, przy skręcaniu menbrany robimy to na krzyż z wyczuciem dociągzjąc w razie potrzeby po napełnieniu wodą.

Przeprowadzałem tę operację tydzień temy.

Mój problem polega na tym że nie włącza mi się pompa na duże obroty działa tylko na małym obiegu co za tym idzie piec się nie włącza ;-(

Poszukuję schematu programatora Sintur gco wyświetlacz LCD dwa segmęty czerwony ( programator składa się z trzech płytek )
  • Metal Work Pneumatic
  • Poziom 13  
    monari
    Dziękuję bardzo za podpowiedź. Prawdę mówiąc po napisaniu mojego posta miałem niewielką nadzieję , że Da Się To Zrobić . Naprawdę wielkie dzięki .
    Teraz pozostaje tylko poszukać uszczelki , apropos , nie pamiętam na którym forum , ale czytałem że pewien gość wykombinował taką uszczelkę z silkonu . Czy to może być prawdą ?
    Co do schematu , przykro mi nie posiadam , ale może wpadnie mi w ręce , napewno będę pamiętał .
    Dzięki i pozdrawiam

Dodano po 2 [minuty]:

Martek napisał:
    monari
    Dziękuję bardzo za podpowiedź. Prawdę mówiąc po napisaniu mojego posta miałem niewielką nadzieję , że Da Się To Zrobić . Naprawdę wielkie dzięki .
    Teraz pozostaje tylko poszukać uszczelki , apropos , nie pamiętam na którym forum , ale czytałem że pewien gość wykombinował taką uszczelkę z silkonu . Czy to może być prawdą ?
    Co do schematu , przykro mi nie posiadam , ale może wpadnie mi w ręce , napewno będę pamiętał .
    Dzięki i pozdrawiam

...Sorry monarchi za przekręcenie Nicka
  • Poziom 13  
    Witam
    ...nawiązując do części zamiennych , moje poszukiwania w/w uszczelek skończyły się na niepowodzeniu . Może ktoś wie gdzie dostanę takie uszczelki . Termet w swojej ofercie nie ma, dzwoniłem do ich sklepu/.
    Z góry dzięki za odpowiedzi