Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gasnie po 2,5h Junkers Novatherm ZW 20 KE

13 Paź 2009 14:59 4188 11
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam pytanko odnosnie w/w pieca.
    Piec działa prawidłowo do około 2,5 godziny ,po tym czasie wskakuje w stan awarii i gasnie palnik ( kod awarii 0,5 Hz - 1x na 2 sekundy) (sygnał na elektrodzie jonizacyjnej bez zapłonu na palniku). Po wyłączeniu i właczeniu włacznika pieca sprawność pieca wraca do normy na standardowo 2,5h, dodam ze podczas wylewania ciepłej wody tez potrafi w ten sam sposób sie zachowac i ten sam kod awarii. Palnik wyczyszczony, weżownica wyczyszczona, jonizator wyczyszczony. Proszę o jakieś sugestie odnośnie w/w problemu.
    Pozdrawiam
  • e-miernikie-mierniki
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wymień elektrodę jonizacyjną.To da informację o ewentualnych dalszych zabiegach.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Stawiam na czujnik temperatury zasilania. NTC.
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 10  
    kolego 12B po trescie czujnika temperatury zasilania. NTC fizycznym odloczeniu tego czujnika kod awarii (2 Hz 2 razy na sekundę) teoretycznie moge go wykluczyc.
    Trochę słaby ten test. Odłączenie czyli przerwa a gdzie zwarcie? A może pomierzyć miernikiem?
  • Poziom 9  
    Witam zainteresowanych.
    Po pierwsze "novatherm" to już archaiczna konstrukcja.
    Dalej, uszkodził się uszczelniacz (o-ring) dolnej lub górnej iglicy zespołu wodnego, stawiam na górny, co blokadę właściwego skoku iglicy i tym samym prawidłowość działania mikro wyłącznika pod zespołem wodnym.
    Tymczasowo, pod zespołem wodny jest obudowa mikro wyłącznika (czarne ramię) w którym jest okrągła zaślepka, podważ i wyskoczy, następnie weź neonkę (próbnik napięcia, nadaje się) i przekręć 1/2 obrotu w prawo, jeśli to nie pomoże to wróć do poprzedniego ustawienia i przekręć 1/2 obrotu w lewo, nie wiem na jakim etapie blokuje się iglica.
    Tak na marginesie to woda wyciekała przez dłuższy czas i rozkręcenie połączenia zespołu gazowego z wodnym jest wykonalne, lecz nie w warunkach domowych.
    Uwaga sam element uszczelniający teoretycznie jest nierozbieralny, praktycznie "POLAK POTRAFI"
    Najlepiej zdejmij obudowę, nad zespołem wodnym są 2 śruby 5-ki na krzyżak, z prawej jest otwór i przed regulacją mikro wyłącznika zaaplikuj WD lub CX80.
    CIEPŁYCH I KOLOROWYCH SNÓW.
    Jacek, gazzmajster(malpa)wp.pl
    To chyba z innego tematu, co ma wspólnego jonizacja z regulatorem przepływu.Zaproś serwisanta ,niech wymieni elektrody,sprawdzi czujnik ciągu kominowego itd.A kolega gazzmajster skąd ma takie pomysły.
  • Poziom 9  
    To nie jonizacja, po prostu ta nie reaguje z takim opóźnieniem.
    Za pomocą elektronicznego, wielofunkcyjnego przyrządu pomiarowego, posiadającego zakres µA (mikroamperowy), można zmierzyć natężenie wyprostowanego prądu jonizacyjnego między elektrodą jonizacyjną i jej przewodem elektrycznym.
    Jeśli elektroda jonizacyjna znajduje się w prawidłowym stanie (jest czysta i posiada odstęp do palnika wynoszący 7 mm) i jest wystarczająco ogrzewana przez płomienie palnika, to natężenie mierzonego prądu musi wynosić około 3 – 4 µA! Przy spadku natężenia przepływającego prądu jonizacji do około 1 – 1.5 µA automat paleniskowy powoduje wyłączenie awaryjne.

Czujnik spalin, być może, omomierz.

I proszę bez sugestii typu że to z innego tematu.
    A ty znasz budowę armatury novaterm, sorry ale górna iglica nie ma nic wspólnego z mikrostykiem .Gdy iglica górna zapiecze się a dolna będzie ok to i tak mikrostyk poda sygnał do sterownika.Poza tym sprężyna armatury gazowej jest tak silna że spowoduje wepchnięcie iglicy w pozycję spoczynkową. Najpierw stawiasz na iglicę a potem dajesz wykład na temat pomiaru prądu jonizacji.A co to jest automat paleniskowy.
  • Poziom 10  
    Witam
    C.D martretacji novatherm
    faktycznie pod ramieniem regulacji microstyku jest woda (czarny kapselek) regulacja w lewo czy w prawo nic nie daje. Szawgier ma taki sam piec wiec sprawdzę czujniki na podmiankę, jesli nie pomoże ta diagnoza to zmnienię na nowy. Piec ma 10 lat czyli już się wysłużył. Dzieki wszytskim userom za odp. o wynikach napiszę.
    pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Panowie, ja juz przezylem te wymiane iglicy zespolu wodnego , od innego serwisanta dowiedzialem sie " szkoda ze juz 2 m-ce po gwarancji " bo bysmy wymienili plyte glowna bo ten rocznik mial wady "
    Mam piec 8 lat ok tys zl ZAINWESTOWANE w naprawy i powiem tak NIGDY , NIGDY wiecej JUNKERSA . Niestety kasy na nowy nie mam a teraz wade ciepla jest a jak tylko na nia zapotrzebowanie sie wylaczy to piezo zaczyna zapalac , pompa zaczyna krecic i w koncu alarm ( zegar rozwarty ) moze ktos wiec co teraz wspolczynnik niezawodnosci w JUNKERSIE podwyzsza?