Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sygnał przez dwa stropy. Wzmocnić, a może ciągnąć kabel?

Bydghostia 13 Paź 2009 15:47 1304 4
  • #1 13 Paź 2009 15:47
    Bydghostia
    Poziom 2  

Witam.
    Prosiłbym was o radę:
    chciałbym w możliwie najsensowniejszy sposób rozprowadzić internet po domu.

Na załączonym obrazku przedstawiam obecny stan sieci.
    Dom 3 poziomowy, grube stropy. Pomiędzy piwnicą, a parterem jest strop podwieszony, dlatego wiercenie i przeciąganie kabla jest niemożliwe.
    Chciałbym też uniknąć prowadzenia kabla po elewacji budynku. Natomiast mam zielone światło co do wiercenia w stopie pomiędzy piętrami 0 / +1.

Co chcę osiągnąć:
    1) Doprowadzić kabel internetowy do TV.
    2) Doprowadzić internet do poziomu +1. Tracąc jak najmniej na transferze (gry online, tv internetowa).
    3) Najlepszy sygnał musi zostać w piwnicy. Tam jest "kwatera dowodzenia". Drukarki działające w sieci itd.

Jak najsensowniej można to rozwiązać ?
    Najlepszym rozwiązaniem byłoby dla mnie coś takiego:
    Wzmacniacz na poziomie 0, z wyjściem kablowym. Wzmocniłby on sygnał na poziomie +1, a kabel poszedłby do tv. Istnieją w ogóle takie zabawki ?

W przypadku jeśli jednak dam sobie spokój z internetem w TV, to jakie rozwiązanie powinienem zastosować ?
    Anteny w dir-615:
    2 x 2dBi (złącze R-SMA w wersji sprzętowej B),
    Czy wymiana na coś takiego:
    http://www.dlink.pl/cs/Satellite?c=Product_C&...318704749&pagename=DLinkEurope-PL%2FDLWrapper
    byłaby wystarczająca ?
    Jeśli tak: to jaką najlepiej kupić ? I ile ? :D Router ma dwie antenki....

Z góry dziękuję za pomoc :)

0 4
  • #2 15 Paź 2009 00:44
    978074
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 18 Paź 2009 01:42
    soltys_w
    Poziom 24  

Są tam jakieś przewody wentylacyjne, myślałeś o ich wykorzystaniu?
    Skoro przy TV masz dobry poziom sygnału, to postaw tam AP jako repeater albo WDS, antenki możesz ustawić poziomo. Jeśli poprawnie skonfigurujesz połączenie to i na piętrze będziesz miał sygnał.

0
  • #4 18 Paź 2009 12:14
    pawelek78
    Poziom 16  

Ja bym zrobił tak. Na samym dole w budynku postawił jakiegoś Accespointa i urzadzenia pracujące na dole były by po ethernecie natomiast wyżej puścił bym skrętkę i postawił ruter wifi i wtedy był by wystarczający sygnał aby na najwyższym poziomie odbierać bez problemu.

0
  • #5 19 Paź 2009 00:01
    soltys_w
    Poziom 24  

pawelek78 napisał:
    Ja bym zrobił tak. Na samym dole w budynku postawił jakiegoś Accespointa i urzadzenia pracujące na dole były by po ethernecie natomiast wyżej puścił bym skrętkę i postawił ruter wifi i wtedy był by wystarczający sygnał aby na najwyższym poziomie odbierać bez problemu.
    Czy Ty potrafisz czytać ze zrozumieniem? Przecież Kolega napisał, że na dole ma router z wifi, więc sprawa w tym punkcie jest rozwiązana. Po co na parterze kolejny router? Jesteś w stanie odróżnić go od AccesPointa? Przeczytaj mój wcześniejszy post i sam wyciągnij wnioski.

0
  Szukaj w 5mln produktów