Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sygnał przez dwa stropy. Wzmocnić, a może ciągnąć kabel?

Bydghostia 13 Oct 2009 15:47 1655 4
    Bydghostia
    Level 2  
    Witam.
    Prosiłbym was o radę:
    chciałbym w możliwie najsensowniejszy sposób rozprowadzić internet po domu.

Na załączonym obrazku przedstawiam obecny stan sieci.
    Dom 3 poziomowy, grube stropy. Pomiędzy piwnicą, a parterem jest strop podwieszony, dlatego wiercenie i przeciąganie kabla jest niemożliwe.
    Chciałbym też uniknąć prowadzenia kabla po elewacji budynku. Natomiast mam zielone światło co do wiercenia w stopie pomiędzy piętrami 0 / +1.

Co chcę osiągnąć:
    1) Doprowadzić kabel internetowy do TV.
    2) Doprowadzić internet do poziomu +1. Tracąc jak najmniej na transferze (gry online, tv internetowa).
    3) Najlepszy sygnał musi zostać w piwnicy. Tam jest "kwatera dowodzenia". Drukarki działające w sieci itd.

Jak najsensowniej można to rozwiązać ?
    Najlepszym rozwiązaniem byłoby dla mnie coś takiego:
    Wzmacniacz na poziomie 0, z wyjściem kablowym. Wzmocniłby on sygnał na poziomie +1, a kabel poszedłby do tv. Istnieją w ogóle takie zabawki ?

W przypadku jeśli jednak dam sobie spokój z internetem w TV, to jakie rozwiązanie powinienem zastosować ?
    Anteny w dir-615:
    2 x 2dBi (złącze R-SMA w wersji sprzętowej B),
    Czy wymiana na coś takiego:
    http://www.dlink.pl/cs/Satellite?c=Product_C&...318704749&pagename=DLinkEurope-PL%2FDLWrapper
    byłaby wystarczająca ?
    Jeśli tak: to jaką najlepiej kupić ? I ile ? :D Router ma dwie antenki....

Z góry dziękuję za pomoc :)
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    User removed account
    User removed account  
    soltys_w
    Level 24  
    Są tam jakieś przewody wentylacyjne, myślałeś o ich wykorzystaniu?
    Skoro przy TV masz dobry poziom sygnału, to postaw tam AP jako repeater albo WDS, antenki możesz ustawić poziomo. Jeśli poprawnie skonfigurujesz połączenie to i na piętrze będziesz miał sygnał.
    pawelek78
    Level 16  
    Ja bym zrobił tak. Na samym dole w budynku postawił jakiegoś Accespointa i urzadzenia pracujące na dole były by po ethernecie natomiast wyżej puścił bym skrętkę i postawił ruter wifi i wtedy był by wystarczający sygnał aby na najwyższym poziomie odbierać bez problemu.
    soltys_w
    Level 24  
    pawelek78 wrote:
    Ja bym zrobił tak. Na samym dole w budynku postawił jakiegoś Accespointa i urzadzenia pracujące na dole były by po ethernecie natomiast wyżej puścił bym skrętkę i postawił ruter wifi i wtedy był by wystarczający sygnał aby na najwyższym poziomie odbierać bez problemu.
    Czy Ty potrafisz czytać ze zrozumieniem? Przecież Kolega napisał, że na dole ma router z wifi, więc sprawa w tym punkcie jest rozwiązana. Po co na parterze kolejny router? Jesteś w stanie odróżnić go od AccesPointa? Przeczytaj mój wcześniejszy post i sam wyciągnij wnioski.