Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bizhub C350 problem z wydrukiem-proszę o pomoc!

knightmann 13 Paź 2009 16:40 3450 12
  • #1 13 Paź 2009 16:40
    knightmann
    Poziom 12  

Witam, posiadam maszyne konica minolta bizhub c350 o przebiegu 189540 tys.Głowy nie daje czy bębny nie były resetowane. Problem pojawił się jakiś czas temu, chodzi o wydruk - w załaczeniu skan...w oznaczonym miejscu zawsze kolor żółty jest gorszy - co ciekawe jak drukujemy np kolorowe zdjęcia to inne kolory są ok ale zawsze jakby w tym jednym miejscu na kartce brakowało żółtego. Nie wyskakuje żaden komunikat żeby trzeba było coś wymienić itp.
    Myślelismy o zakupie nowego bębna (imagin unit) od koloru żółtego ale jaka jest gwarancja,że to coś pomoże? a koszty nie małe-nawet zamiennika.
    Czy może zakup samej rury do bębna mógłby załatwić sprawę?
    Z góry dziękuje za odpowiedź

bizhub C350 problem z wydrukiem-proszę o pomoc!

Moderowany przez rys57:

Regulamin, p.10.11. Link usunięty.

0 12
  • #2 13 Paź 2009 21:26
    sap
    Poziom 10  

wygląda jak by developer z bębna wylazł

dosypanie davelopera ale i tak wyjdzie albo wymiana unita

0
  • #3 13 Paź 2009 21:41
    eseli
    Poziom 27  

Witam
    Musisz wymienić unit żółty.
    Pozdrawiam

0
  • #4 13 Paź 2009 22:21
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

A listwa ledowa czysta? Miałem przypdaek że padła listwa ledowa. Efekt podobny do braku dewelopera. Pasek jaśniejszy na kopii/druku.

C.

0
  • #5 13 Paź 2009 22:22
    bartmw
    Poziom 15  

Miałem podobny problem z cyjanem.
    Okazało się że toner był na wykończeniu i po wymiane problem znikł.
    Jeżeli to jednak nie toner to unit do wymiany.

0
  • #6 13 Paź 2009 23:23
    knightmann
    Poziom 12  

Toner jest pełen więc to napewno nie to ,a co do wymiany unita to widziałem po 150 zł same rury do niego - może to by wystarczyło??można tą rurę samemu zamontować??
    Kurcze koszt 800 zł i to tylko na jeden unit,jednego koloru to w obecnej sytuacji masakra:/

Ten błąd występuje tylko w tym jednym miejscu na kartce- reszta jest ok...dodam jeszcze, ze grubość papieru nie ma znaczenia-nawet na zwykłym papierze ksero jest to samo.

A czy mógłby ktoś wytłumaczyć co to jest ten developer?
    z góry dzięki bo dopiero ucze się o tej maszynie...

0
  • #7 13 Paź 2009 23:45
    copyman

Deweloper to taki "proszek magnetyczny" przenoszący drobinki tonera na bęben. Zdarza się że zostaje "wyciągnięty" z wywoływaczki i w miejscu gdzie go nie ma na wałku magnetycznym pojawia się jasna smuga. Zacznij na początek od tego co Ci pisałem - wyjmij unit i wyczyść listwę LED-ową pod unitem. Powinieneś mieć w kopiarce taki metalowy "czyścik" na którego końcu nakleja sie element czyszczący i tym czyści się powierzchnie listwy LED-owej. Sam bęben nic Ci nie pomoże.

C.

0
  • #8 14 Paź 2009 09:20
    knightmann
    Poziom 12  

Listwa ledowa była czyszczona kilkakrotnie (od tego w sumie zacząłem zanim napisałem posta ;) ), nic to jednak nie pomogło. Te dziwne "ubytki" koloru żółtego, na wydruku w dolnej części kartki były widoczne już od jakiegoś czasu z tym że teraz zauważyłem że się to nasiliło.

Co radzicie aby sprawdzić jako następne ?

Wiem że pewnie powiecie kupić IU ale może ktoś wie jak dosypać developer i gdzie można go nabyć ?

Wszelkie porady mile widziane :)

0
  • #9 14 Paź 2009 16:54
    Boracz
    Poziom 19  

Wydrukuj jeszcze aple z trybu serwisowego tak powiedzmy 200 nasycenia i najlepiej w trybie multi tak by wyszło z 10 sztuk. Zobacz jak to wygląda. A jak wrzucasz tego typu skan jak w pierwszym poście to zaznacz z łaski swojej krawędz prowadzącą bo nie wiadomo w którym miejscu pojawia się problem

0
  • #10 15 Paź 2009 10:30
    knightmann
    Poziom 12  

Wszystko wskazuje jednak na to ze bez wymiany IU od żółtego,się nie obejdzie...no trudno. Regeneracja chyba też nie wchodzi w gre bo podejrzewam już te bębny o co najmniej drugi żywot...

Co radzicie,żeby było dobrze ale żeby to była ta najtańsza dobra opcja?
    Jaki zamiennik najlepiej kupić? skąd bierzecie takie rzeczy?
    A może ma ktoś na sprzedaż jakiś który mi jeszcze długo posłuży?

z góry dzięki!!

0
  • #11 16 Paź 2009 08:34
    copyman

Jak masz bęben wykończony to wymień rurkę z listwą i dokładnie wyczyść elektrodę. Poskładaj wszystko, wczytaj zerowy wsad i gotowe! Bębny i listwy do nabycia w Arbiko :D

C.

0
  • #12 16 Paź 2009 10:48
    knightmann
    Poziom 12  

No myślałem właśnie o tym, żeby pokombinowac z częściami do tego bębna ale co z Developerem? boje sie ze wymienie czesci a za chwile się okaże ze developera nie ma i i tak bedzie trzeba cały nowy IU kupić. Czy koszt 800 zł (zamiennik) to już ostateczna cena czy może jest sens szukać "tańszej opcji"? Prosze o poradę!

0
  • #13 20 Paź 2009 09:20
    knightmann
    Poziom 12  

To co nikt nie ma na zbyciu unita od żółtego?? poszukuje sprawnego, zresetowanego góra po jednym przebiegu...cena max do dogadania;)

0