Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gasnące światła w Citroenie Xsara 2.0 Hdi rok 2000

13 Paź 2009 18:21 1925 2
  • Poziom 9  
    Od pewnego czasu zdarza się, że w moim samochodzie nie gaśnie lampka kontrolna bocznej poduszki powietrznej. Zauważyłem również, że od kilku dni podczas jazdy zanikają światła mijania. Dopiero przełączenie na światła drogowe lub załączenie tzw. blindy powoduje, że wracają. Mam pytanie. Czy to jak zwykle w Citroenie brak styku na łączach, czy też zapowiedź awarii jakiegoś podzespołu?
  • Poziom 32  
    myślę że to jakiś zespół powiązań przyczynowo skutkowych :-)
    może coś takiego jak multimetr pomoże ?

chyba że od razu pod kompa go ( komp wszystko wam powie,nawet to gdzie jest przerawa w obwodzie,poda nawet kolor kabla i która to wtyczka:-))
  • Poziom 39  
    Zwiazku zadnego tu nie widze: poduszka popsuta bo pewnie, jak to zawsze w xsarach nie laczy na ktoryms konektorze pod fotelami - trzeba zlokalizowac miejsce, dogiac styki i oczyscic odpowiednim preparatem, zas swiatla gasna bo pewnie jest uszkodzony przelacznik przy kierownicy, ktory nalezy rozebrac i przeczyscic albo wymienic jesli sie nie nadaje do reanimacji. Obie naprawy tylko dla wykwalifikowanego elektryka samochodowego (samemu mozna wiecej popsuc jak naprawic).

Pozdrawiam