Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silicon ARS się nie uzbraja

misiek_89 13 Paź 2009 18:26 1241 6
  • #1 13 Paź 2009 18:26
    misiek_89
    Poziom 15  

Witam.

Od jakiegoś roku mam w swoim aucie(Astra 1 kombi) autoalarm Silicon ARS, połączony z zamkiem centralnym. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, ale już 2 raz przytrafiła mi się sytuacja kiedy to nie mogę zamknąć auta... Kiedy klikam na przycisk służący zamykaniu syrenka wydaje odgłos jakby któreś drzwi były otwarte, czyli kilkukrotne pikanie. Drzwi w aucie są oczywiście pozamykane, a lampka w kabinie nie świeci, czyli niby wszystko jak należy! Gdy zamknę centralny zamek kluczykiem wszystko ok, później bez problemu mogę otworzyć pilotem, ale zamknąć nie... Po jakimś czasie problem znika i potrafi się nie pojawić nawet miesiąc. Z moich obserwacji wynika że przydarza mi się to po obfitych opadach deszczu...? Czy to może mieć jakiś wpływ?

Ma ktoś z Was jakiś pomysł w czym tkwi problem?

0 6
  • Pomocny post
    #2 13 Paź 2009 18:38
    wiesiekj

Poziom 27  

Odłącz maskę i sprawdź bez maski

0
  • #3 13 Paź 2009 18:47
    misiek_89
    Poziom 15  

Dobrze sprawdzę! Tylko teraz muszę poczekać żeby znów przestało działać :)

Dzięki za sugestie!

0
  • #5 14 Paź 2009 18:21
    misiek_89
    Poziom 15  

Otwieram dziś maskę w celu przeczyszczenia\wymiany pstryczka i zdziwienie... nie ma go :| Samochód miał niedawno rozbity przód, więc może mechanik nie zamontował? Skoro go nie ma to nie powinien stwarzać problemu?

0
  • #7 16 Paź 2009 16:20
    Ireneo
    Poziom 40  

W alarmie Silikon FC ARS wystarczy wilgoć w powietrzu aby sygnalizował otwarcie drzwi.Jeżeli znajdziesz krańcówkę a dalej będzie to samo to wstaw rezystor 1KOM miedzy "linie drzwi" a plusa

0