Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy antena siatkowa do DVB-T?

nowdar1 13 Paź 2009 18:50 16334 11
  • #1 13 Paź 2009 18:50
    nowdar1
    Poziom 9  

Mam pytanie mieszkam w Piasecznie.
    Zainstalowałem tuner DVB-T ale niestety na dołączanej antence nic nie wyłapuje. Dlatego mam pytanie czy są to jakieś specjalne anteny?
    Czy można podłączyć antenę siatkową ze wzmacniaczem a jeżeli tak to czy wogóle to coś pomoże?

0 11
  • #2 13 Paź 2009 19:52
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

nowdar1 napisał:
    Zainstalowałem tuner DVB-T ale niestety na dołączanej antence nic nie wyłapuje. Dlatego mam pytanie czy są to jakieś specjalne anteny?

NIE. NIE .
    Antena to antena a DVB-T to tylko "system odbioru".
    Każda antena może odebrać sygnał z nadajnika i nie ma tu znaczenia czy TV czy TVcolor czy DVB-T. :D

Cytat:
    Czy można podłączyć antenę siatkową ze wzmacniaczem a jeżeli tak to czy wogóle to coś pomoże?

Oczywiście możesz podłączyć "dowolną" antenę ze wzmacniaczem i bez niego.
    To jest tylko zależne od jakości sygnału.

Pozdrawiam.

0
  • #3 13 Paź 2009 20:04
    nowdar1
    Poziom 9  

Pytałem dlatego że w końcu DVB-T to sygnał cyfrowy a nie analogowy.
    Na allegro też są do kupienia jakieś specjalne anteny do odbioru DVB-T i w końcu zgłupiałem i pytam fachowców :-) lepiej dwa razy spytać niż raz coś popsuć

0
  • #4 13 Paź 2009 20:40
    SP5ANJ

nowdar1 napisał:
    Na allegro też są do kupienia jakieś specjalne anteny do odbioru DVB-T i w końcu zgłupiałem ...

No to właśnie jest tak zwana reklama.
    Sprzedawca to ktoś kto tylko jest w stanie polecić Towar wg danych katalogowych i nic a nic nie wyznaje się na tym co sprzedaje. :cry:

Dodam jeszcze , że na portalu alledrogo są Cwaniacy i Inni specjaliści od oszukiwania klientów.
    Pozdrawiam.

0
  • Pomocny post
    #5 13 Paź 2009 21:19
    mihal2002
    Poziom 43  

Do odbioru najlepiej zastosuj anteną ATX.
    Nie słuchaj nikogo o jakiś antenach CYFROWYCH.
    Nie ma takiego pojęcia ANTENA CYFROWA.
    Jest odbiór cyfrowy lub jeszcze analogowy.
    Anteny pozostają takie jakie były dotychczas.

0
  • #6 14 Paź 2009 09:54
    nowdar1
    Poziom 9  

mihal2002 napisał:
    Do odbioru najlepiej zastosuj anteną ATX.

Ok dzięki za podpowiedź jak byś jeszcze mógł sprecyzować który model ?
    Mieszkam do 25km od nadajnika no tylko te holerne bloki w odległości 30m od mojego balkonu zasłaniają widok ,ale myśle że powinien wystarczyć model ATX-55 jeżeli się myle to mnie poprawcie.

0
  • #8 14 Paź 2009 16:17
    terrade
    Poziom 36  

nowdar1 napisał:
    Mieszkam do 25km od nadajnika
    Widzę, że założyłeś nowy temat i znowu mylisz się co do nadajnika, 25km masz chyba do PKiN a tam minimalna moc, dodatkowo stłumiona przez bloki oznacza porażkę. Do Łazów masz ok.10km i moc 70kW i stamtąd próbuj.

0
  • #9 15 Paź 2009 14:09
    tolek_88
    Poziom 9  

mimo, że kolega się już zdecydował na ATX, to w temacie anten siatkowych za polskacyfrowa.org:

Cytat:
    Anteny siatkowe ze wzmacniaczami szerokopasmowymi nie sprawdzą się więc w odbiorze telewizji cyfrowej. Nawet odbiór telewizji analogowej za ich pomocą jest już mocno ograniczony, a jakość tego odbioru słaba. Więcej informacji o problemach z antenami siatkowymi można znaleźć pod adresem www: http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?news_cat_...&news_id=3640&layout=3&page=text&place=Lead01

0
  • #10 15 Paź 2009 20:01
    SP5ANJ

terrade napisał:
    Do Łazów masz ok.10km i moc 70kW i stamtąd próbuj.

W najdalszym punkcie z Piaseczna do Anteny w Łazach jest 11,2km.

I tak jak pisze terrade tylko z tego nadajnika (nawet przez zasłonięte bloki) , możesz próbować a sygnał będzie poprawny.

0
  • #11 15 Paź 2009 20:21
    telesat1
    Moderator na urlopie...

Podaj jeszcze model tunera.

0
  Szukaj w 5mln produktów