Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie Montaż Ogrzewań Webasto Eberspacher

slawek-prestig 13 Oct 2009 19:14 11948 15
    slawek-prestig
    Level 10  
    Witam

Sprzedaje ogrzewania Webasto / Eberspacher
    Wielu klientów dzwoni do mnie z zapytaniem czy owe ogrzewania montuje.

Stąd moje pytanie czy do każdego ogrzewania są odrębne schematy podłączenia tzn. D1L, D1L C, D1LP, D1P, Air top 2000 itd. Czy jest jeden główny schemat do większości ogrzewań.

Z góry dziękuje za informację, mile widziane linki oraz informacje jak podłączać ogrzewania :)

pozdrawiam
    __luke86__
    Level 13  
    Do każdego modelu ogrzewania jest ogólny schemat, jak i są szczegółowe do danego modelu wersji samochodu.
    l3l0
    Level 17  
    zgodze sie z przedmówcą ale szczegolowe do danego modelu sa schematy z ogrzewan wodnych natomiast suche co wymieniles maja swoje podstawowe schematy .... i jak jest caly komplet to + , - kabel do pompki do potencjometru , paliwko i agregat smiga :)
    __luke86__
    Level 13  
    Jeśli sprzedajesz takie ogrzewania to powinieneś mieć instrukcje montażu. Do każdego pieca jest przecież instrukcja.
    l3l0
    Level 17  
    chyba ze uzywane ... ale to juz klient sie powinien martwic
    slawek-prestig
    Level 10  
    Tak są używane :)
    I nie posiadam żadnych schematów podłączenia :)
    __luke86__
    Level 13  
    Nie wiem czy przypadkiem sprzedawca nie ma obowiązku zapewnienia instrukcji montażu itp tak jak to robi autoryzowany sprzedawca.
    slawek-prestig
    Level 10  
    Zwykły Sprzedawca nie ma takiego obowiązku :)

Nie są to nowe ogrzewania i nie prowadze działalności gospodarczej przy ich sprzedaży. Nie ukrywam, że taki schemat byłby bardzo przydatny bo mógłbym go dodawac kupującym w jaki sposób zamontowac :)

Jeśli macie jakies schematy itp. to będe wdzięczny (nagrodze)
    l3l0
    Level 17  
    jak sie postaram to jutro dostaniesz ;-) cos wkleje z webasto z ebera nie obiecuje chociaz z tego co pamietam to na internecie powinny byc bo kiedys sam sciagalem schematy i gdzies byla strona ze bylo ich mnostwo te same co maja serwisy autoryzowane ...
    slawek-prestig
    Level 10  
    Bede Ci bardzo wdzięczny :)

No ja szukałem trochę po necie, no ale nic interesującego nie znalazłem :)

Jeśli coś znajdziesz i będzie Ci się chciało to pisz, z góry dzięki.
    slawek-prestig
    Level 10  
    Wielkie dzięki :) Masz "pomógł"

Pozdrawiam:D
    l3l0
    Level 17  
    od czegos tutaj jestesmy :) zeby sobie pomagac :) dzieki:)
    przybpaw
    Level 12  
    Mam pytanie odnośnie montażu B5WS. Czy trzeba prowadzić rurkę z paliwem do zbiornika i tam montować osobno czy mogę się wpiąć gdzieś w okolicach silnika. Jeśli jest taka możliwość to w którym miejscu? na zasilaniu czy powrocie?
    skylark
    Level 25  
    Jest to uzależnione od marki i modelu silnika.
    Ogólnie rzecz biorąc, jeśli pompa paliwa jest w zbiorniku to należy zamontować dodatkowe ujęcie paliwa w zbiorniku.
    Adampio
    Level 14  
    Zabieram sie za instalacje Webasto HL-18B w WV Ogórku (T2) i o ile elektrycznie wszystko wyglada w miare jasno to nigdzie nie moge znalezc przynajmniej ogolnych zasad mocowania mechanicznego samego "piecyka" oraz doprowadzania powietrza do spalania i odprowadzania spalin.
    Rzeczony "piecyk" nie ma żadnych kolnierzy czy tez innych uchwytow :-(