Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Euroster 2000, średnia temperatura ?

13 Paź 2009 20:21 2376 3
 • Poziom 2  
  Witam,

  posiadam kocioł dwu-funkcyjny Termet, do którego podłączony jest Euroster 2000. Wszystko działa bez najmniejszych problemów, mam jednak pytanie. Czy można jakoś podłączyć jakiś układ elektroniczny / inny sterownik do uśrednienia temperatury w domu ? Chodzi o to żeby w 1 z pokoi nie było 21 stopni a w innym np 25 ? Jeżeli ktoś ma jakieś pomysły, będę zobowiązany za podpowiedzi :)

  Pozdrawiam,
  LucS
 • Specjalista - systemy grzewcze
  Rozwiązanie jest takie: termostat pokojowy umieść w najchłodniejszym pomieszczeniu. W pozostałych pomieszczeniach zainstaluj zawory termostatyczne z głowiczkami, na których możesz poustawiać temperaturę jaką chcesz. Nawet może być wyższa niż na termostacie pokojowym. Jest bardzo duża szansa, że będzie osiągnięta (temperatura)
 • Poziom 2  
  Witam,

  dzięki za odpowiedź, myślałem jednak że można to w jakiś sposób zautowatyzować. Wygląda na to, że muszę zrobić tak jak napisałeś.

  Pozdrawiam serdecznie,
  Łukasz Syska
 • Poziom 22  
  Polecał bym Auratron 2005 ponieważ ma mniejszą histereze,co wpływa pozytywnie na komfort cieplny i zużycie paliwa. 0,5st.C to max! 1st.C to porażka jak w tym Twoim.