Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf IV zmiana koloru podświetlenia zegarów

13 Paź 2009 21:50 8639 1
  • Poziom 10  
    Witam

Chciałbym zmienić kolor podświetlenia w zegarach Golfa IV '98 (fabryczny niebieski-fiolet? doprowadza mnie do szału :)). Jeszcze ich nie rozbierałem i nie mam zdjęcia płyty głównej ale za nim to zrobię w weekend to mam zamiar zakupić wcześniej odpowiednie diody i rezystory.
    I tu pytanie: jakie jest oznaczenie obudowy diod smd stosowanych w tym liczniku?
    Nie mogłem znaleźć zdjęcia płyty liczników Golfa IV ale znalazłem zdjęcie płyty liczników Passat B5 '97. Te samochody mają tak wiele wspólnych elementów że prawdopodobnie budowa liczników (bez lcd) jest bardzo zbliżona. Pod tym linkiem zdjęcie płyty liczników Passata B5. A pod tym linkiem foto porada jak zmienić podświetlenie w tym passatowskim liczniku (ale ani słowa o jakie diody smd chodzi).
    I pytania w skrócie:
    - jakie to diody (rodzaj obudowy) smd i jakim tanimi i łatwo dostępnymi diodami je zastąpić?
    - jaki kąt świecenia dobrać (tzn z jakich granic żeby nie było punktu albo mdłej poświaty)?

Pozdrawiam
    mic11

p.s. moderatora proszę o nie wyrzucanie tego tematu od razu do kosza, ale nie mogłem znaleźć bardziej pasującego działu (mimo że to nie usterka a kaprys :)).
  • Poziom 43  
    Jak powiesz w sklepie,ze chcesz diody SMD to beda wiedziec o co biega.Nie ma w nich katow swiecenia,diody oswietlaja plyte rozpraszajaca pod cyferblatami a ta dba o odpowiednie podswietlenie