Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

router wifi do netii (łacze tpsa)

13 Paź 2009 22:09 6509 29
  • Poziom 9  
    witam
    zmieniam net z Neostrady na Netie (albo 1mb albo 4mb)

poradźcie mi dobry router
    który obsłuży mi 4 urządzenia
    stacjonarny komp (karta sieciowa) tuner (karta sieciowa) PlayStation 3 (wifi) drugi komp notebook (też wifi)
    myślę że z takimi wymaganiami nie będzie problemu

jednak zależy mi żeby router miał "funkcje/program"
    taki jak "livebox reconnect"

może to być router który nie ma na pokładzie cd z takim progsem ale jest do niego taki program jak livebox reconnect który poprzez zwykłe uruchomienie robi rozłaczenie i połaczenie

oczywiscie chce to wykorzystać do usdownloader'a i omijania limitów na rapidzie

ale też w domu zostaje czasami osoba która umie tylko wyłaczyć i właczyć z produ router i zrobic własnie dwu-klik na ikonke liveboxreconnect'u

dodam że Netia chce mi dać Siemensa SLI 5300
    ja wiem że po produktach od operatorów za wiele nie można się spodziewać
    i są one mocno średnie
    jednak mam liveboxa i mimo to dobrze się on sprawuje
    a livebox reconnect jak mówiłem sprawdza się idealnie

więc czy mogę brać pod uwagę taki router?
    oczywiście jakiekolwiek informacje czy istnieje taki program jak reconnect do niego (jak i innych routerów) będą mile widziane

pozdrawiam serdecznie:)
  • Poziom 9  
    witam
    dzięki śliczne za odpowiedź
    coś więcej na temat tego programu o którym pisałem do tego routera?
    jest on na wyposażeniu czy można go ściągnąć
    jaka nazwa

pozdrawiam:)
  • Poziom 11  
    Ja polecam Netgear DG834.
    A jeśli chodzi o pogram, o którym wspominasz - to ma działać w stylu zmiany IP przy każdym połaczeniu? O ile się nie mylę, ale proszę mnie poprawić, jeśli nie wykupisz publicznego IP to przy każdym podłączeniu routera do sieci (prądu) będzie się zmieniało IP. Miałem tak w UPC, z tym, że tam odłączałem modem.
  • Poziom 9  
    juz tłumacze
    w netii jest i publiczne ip i zmienne ip (przyznawane po każdym nowym połaczeniu)
    i identycznie jest w neostradzie (z tego co mi mówiono inaczej zamiana mojego dostawcy nie ma sensu)

i teraz mam neostrade i liveboxa
    rezygnując z neostrady oddaje liveboxa
    a przy nim mam taki program który
    rozłacza połaczenie (2sekundy) i wzanawia połaczenie(też to trwa 2/3 sekundy) czyli 5/6 sekund i mam zrobiony reconnect (nazwa liveboxreconnect)

teraz mi chodzi o taki sam program do routera który spokojnie bedzie działał na netti i obsłuży mi ten sprzęt co pisalem wyzej

czyli powtórzę
    rozłaczy połaczenie i je wznowi w neostradzie jak i w netii
    takie coś wiązało się z zmiana adresu ip

stąd odrazu spytam czy do tego netgear'a
    jest taki program?
    pomijam standardowe wchodzenie w 192.168.1.1 i robienie resetu
    bo chodzi mi o program którego po prostu uruchamiamy i on robi reconnect (własnie tak dokładnie działa livebox reconnect)

pozdrawiam serdecznie
    i będe wdzięczny za dalsza pomoc i konkretne odpowiedzi :)
  • Poziom 11  
    Jeżeli chodzi o konkretny program to nic mi nie przychodzi do głowy. Znalazłem w inecie tylko takie cuś:
    dobreprogramy.pl/JDownloader,Program,Windows,13327.html
    Ponoć działa dobrze.
    Ewentualnie możesz odłączać router od źródła zasilania. To podziała jak reset i podłączy Cie z innym już IP
  • Poziom 9  
    witam dzięki za chęci
    jednak o co innego mi chodzi i nie za bardzo możesz zrozumieć
    wyłaczanie i właczanie z prądu nie ma tu celu w ogóle
    i wiem że to zmieni mi adres ip

program livebox reconnect jednym dwuklikiem (zwykłe uruchomienie tego programu nic poza tym) powoduje reset livebox'a w przeciagu 5/6 sekund

w programie usdownloader ustawiam żeby po każdym pobranym pliku z rapidshare uruchomiał program livebox reconnect
    co wiąze się iż po każdym sciagnietym pliku livebox sie resetuje i dostaje nowy adresy ip

ma to zastosowanie jak zostawiam notebooka właczonego w nocy
    i mi z rapid'a ciągnie się 80linków
    rano wstaje i mam wszystko pobrane:)

więc jeżeli ktoś mnie rozumie to proszę o porade wciąz
    dobry routerek adsl z przynajmniej dwoma portami ethernet i wifi do 2 nastepnych urządzeń

i z tego typu programem co opisałem już kilka razy
    pozdrawiam :)
  • Poziom 15  
    Używałem kiedyś usdownloader i myślę że JDownloader jest lepszym programem. W JDownloaderze jest możliwość ustawienia żeby restartował router po każdym pliku. Jest takie coś w ustawieniach. Niestety nie mogę tego przetestować bo mam stałe IP.
    sicguy napisał:
    program livebox reconnect jednym dwuklikiem (zwykłe uruchomienie tego programu nic poza tym) powoduje reset livebox'a w przeciagu 5/6 sekund
    Jakoś mi się nie chce wierzyć że procedura ponownego połaczenia z internetem trwa 6sekund. U mnie to trwało ze 1-2min (nigdy nie mierzyłem), ale miałem inny router.
  • Poziom 9  
    michalb77
    na milion procent tyle trwa

właśnie zainstalowałem jdownloader
    i tutaj ta procedura
    zaznaczam nie restartu routera (to trwa rzeczywiście 1/2min)

tylko rozłączenie i połączenie trwa maksymalnie 10 sekund

teraz zmierzyłem na jdownloaderze przy liveboxie
    trwało to 12sekund

przy livebox reconnect trwa 8 sekund

cóz teraz moje pytanie powinno kierować się do osób z routerem netii
    SLI 5300 jak wygląda nie restart tylko rozłaczenie i nowe połaczenie
    normalnie wchodzi się w 192.168.1.1 i wciska jeden przyciski??
    i ile to trwa (porównywalnie jak w liveboxie??)
  • Poziom 15  
    Ano chyba że tak, źle zrozumiałem, ale przyznasz ze JDownoader jest lepszym programem (ma więcej takich różnych funkcji: rara w środku, możliwość wpisania hasła do plików, itp), jedna wada to dość długie uruchamianie.

Te cztery sekundy różnicy to chyba nie jest wielki problem?
  • Poziom 11  
    Czyli jednak moja wypowiedź okazała się przydatna;)
    I jeżeli zostawiasz lapa na całą noc to wydaje mi się, żefaktycznie te kilka sekund, ba, nawet ewentualne kilka minut nie powinno sprawiać Ci żadnej różnicy. No i nie sprecyzowałeś pytania na samym początku, dlatego tez sugerowałem restart routera ;)
  • Poziom 9  
    w ogóle nie jest to problem
    i jdownloader jest niesamowitym programem
    i dzieki ze na niego przeskoczyłem

teraz jedno zasadnicze pytanie
    poradźcie dobry router do netii łącze tp'sa

zeby miał 2 wejscia ethernetowe
    i wifi no i najwazniejsze żeby
    działał z jdownloaderem :D:D

naprawde coś sprawdzongo
    bo już mi się móżg lasuje od tego
  • Poziom 11  
    Ja już podałem swojego faworyta. Netgear DG834. Wcześniej używałem Belkina jakiegoś, to mi ciągle zrywał połączenie. W Netgearach z tego co wiem Wi-Fi działa dość dobrze (przynajmniej w moim;)). No i tu masz 4 złącza Ethernet, jakby było Ci porzebne więcej:)

I jeszcze jeśli chodzi o JDowloadera to wydaje mi się, że nie powinno być żadnego problemu. Nie ma napisane z jakimi routerami/modemami działa ten program, więc powinien sobie radzić z każdym.
  • Poziom 9  
    @winyl a masz dokładnie tego netgear'a?

w jdownloaderze jest lista
    i netgearów DG834 jest masa maja rózne koncówki i rózne wersja firmware które obsługują:)

jednak wiesz dla pewności zależy mi żebym miał kogoś kto ma netie (bądź neo przecież to te same łacza i ten sam rodzaj netu) u mu działa router z jdownloaderem

mimo co dzięki wielkie za tego routera:)
  • Poziom 11  
    Nie, ja mam innego (WNDR3300) bo mam neta z kablówki. Brat ma netie i używa tamtego routera, dlatego pozwalam sobie tak nachalnie go proponować;) bo skoro nie ma problemów, to chyba znaczy, że będzie git:)

A tak swoją drogą jest dużo więcej opcji jeśli chodzi o internet. Nie lepiej było wybrać coś ciekawszego?;P
  • Poziom 9  
    i brat na milion procent sciaga tym routerem z netii za pomocą jdownloadera?

i zaraz się wkurzę

mam neostrade teraz do konca listopada od grudnia będe miał netie
    to w końcu jaki ja musze kupic router z annexem A chyba

namieszała mi konsultantka która powiedziała że będzie to router z annexem B
    jednak nie dalem za wygraną zadzwoniłem po wielu minutach czekania do działu technicznego i technik mi powiedział że będe mial annex A

ech...
    nie dośc że chory jestem to jeszcze mną kręcą

nic i tak pewnie kupie ten router w dni gdy mi podłaczą netie
  • Poziom 11  
    wiesz co, nawet nie wiem. Ale zrobie tak: poproszę go, żeby sprawdził ten program. Jesli hula - napiszę, jeśli będzie miał jakieś opory - też napiszę:) jutro powinienem dać Ci już jakieś info. pasi?:)

I widzę, że już masz pierwsze przygody z 'profesjonalną' obsługą.
  • Poziom 9  
    no to mnie wkurzyło ponad 40min czekania...
    drugi telefon...czekanie 10min...
    trzeci telefon 2minuty dałem
    czwarty telefon po 2 minutach się połaczyłem...

no i jeszcze konsultantka mówi annex B dział techniczny po sprawdzeniu mojego adresu mówi Annex A

ech...
    pasi pasi

jak możesz to 3 informacje
    jaki ma Annex twój brat
    czy bez problemowo sciaga sie z jdownloadera (tzn robi reconnect po kazdym sciagnietym pliku)

no i jaki jest czas reconnectu na tym routerze u brata

a no i czy na pewno ma na netii:P

pozdrawiam serdecznie i super dzięki za infosy
  • Poziom 15  
    sicguy napisał:

no i jeszcze konsultantka mówi annex B dział techniczny po sprawdzeniu mojego adresu mówi Annex A

Zdaje się że internet na łączach TP zawsze ma AnnexA, chyba że na łączach Netii to Annex B
  • Poziom 11  
    Program chodzi. Między 10-15 sekund.
    Jeśli chodzi o annex on ma A. Ale z tego co się orientuje to Netia ma zarówno A jak i B, jak już napisał kolega wyżej. Musisz się upewnić. Gdzieś na jakimś forum ktoś pisał, że A jest dla sygnału analogowego, a B dla cyfrowego. i tak, ma netie:)
  • Poziom 9  
    winyl ślicznie dziękuje
    mam nadzieje że sprawdziłeś program na kilku linkach pod rząd chociaż 3

bo ponoć za pierwszym razem często jdownloader robi reconnect a później zonk...

i tak ślicznie wszystkim dziękuje za pomoc
    :)
  • Poziom 11  
    Cieszę się, że mogłem pomóc:) W razie co pisz, aczkolwiek mysle, że nie powinieneś mieć już problemów:)

Pozdrawiam
    M
  • Poziom 9  
    czyli rozumiem że sprawdzałeś u brata ten program na kilku linkach z rapidshare niby to banał ale jak widzisz upewniam się na zaś w wielu sprawach:)
  • Poziom 11  
    całkowicie rozumiem:)
    Ściągnął sobie family guy the movie w całości nie siedząc przy kompie:)
  • Poziom 9  
    :D
    hehe dobry film
    do dziś pamiętam sztuczki chrystusa w tym filmie :D

dzięki śliczne
    pozdro dla brata
    i dzięki za pomoc

ostatnie pytanie ale to już kosmetyka
    jak skonfigurował go w jdownloaderze?
    wybrał po prostu z listy routerów??
    czy nagrywał połączenie?
    a może robił miki z httpheader i skryptem CLR?

nie ważne bo jak chodzi u niego na Netii to i u mnie musi
    ale to ciekawość po prostu:)

a i brat ma ten router z wifi? czy bez
    bo nie wiem czemu na allegro widzę wersje z antenką i bez antenki
  • Poziom 11  
    wiesz, nie mam pojęcia jak i co on tam ustawiał, ale chyba wybrał z listy. Nie jest z niego jakiś super informatyk;)

Jeśli chodzi o router to ma wersję z wi-fi. Nie wiedziałem nawet, że jest bez.

A jeśli chodzi o Family Guy'a to polecam cały serial obejrzeć;D
  • Poziom 9  
    sliczne dzięki
    skoro troszke ironicznie powiedziałes o bracie to i ja sobie poradzę chyba :/
    uff mam nadzieje że wszystkie moje wątpliwosci sobie rozwiazałem
    ale wolę byc zabezpieczony niz potem żalowac przez 2 lata z netia:)

dzieki wielkie za pomoc

a family guy jak i south park staram się oglądać na bierząco:)
  • Poziom 2  
    musze cie jednak zmartwic jesli zastanawiasz sie nad netem w netii 4M na laczu matki tepsy jest male ale warunkiem tej promocji jest fakt ze musisz kozystac z rutera ktory dostaniesz od operatora gdybys jednak zdecydowal sie na innego operatora na analogu yepsy to polecam linksysa wag np 200g kosztowny ale warto
  • Poziom 9  
    nie rozumiem czemu muszę korzystać z tego szajskiego siemensa
    biorę od nich modem za 29zł

kupuje (już kupiłem netgear) z annexem A
    i dalej chce korzystać z tego samego netu przy 4mb

albo jest net 4mb albo go nie ma

no ale przybliz mi coś więcej
  • Poziom 1  
    witam nie chce zakładać nowego tematu, przechodze do netii i przymierzam się do kupna takiego routera:
    Router PENTAGRAM Cerberus WIFI
    P 6331-42 (ADSL - Aneks A)
    sieć ma być na 2 komputery.
    Czy warto kupować taki router czy szukac cos innego???