Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak włączyć GPS-a w Binatone Carrera x350

karolinter 14 Paź 2009 09:30 6013 11
  • #1 14 Paź 2009 09:30
    karolinter
    Poziom 18  

Witam!
    Po odblokowaniu Binatone carrera x350 nie potrafię włączyć opcji GPS aby móc używać nawigacji. Opcja GPSMc w katalogu windows nie działa cały czas wyrzuca mi error (MC Already running, this version 2.18!). Próbowałem także kilku innych programów ściągniętych z neta, jednak bez skutecznie. Nie wiem czym może być spowodowany ten problem, tak więc proszę o pomoc.

0 11
  • #2 14 Paź 2009 15:58
    koala106
    Poziom 39  

Po odblokowaniu GPS jest dostępny dla programów nawigacyjnych - nie kombinuj, tylko ustaw dobrze port i prędkość w oprogramowaniu nawigacyjnym.

0
  • #3 29 Gru 2009 16:45
    martinb33
    Poziom 13  

Binatone x350, po podłączeniu do komputera coś chyba zostało przez przypadek usunięte, gdy włączam go ukazuje sie napis startowy binatone i dalej nie rusza. Po podłączeniu do komputera ukazuje sie informacja ze urządzenie usb jest uszkodzone!
    Co wy na to?? Macie jakieś pomysły??

0
  • #4 01 Sty 2010 07:55
    ojejoe
    Poziom 9  

Jak wlozysz explorer.exe z okien XP na SD card i wsadzisz ja do Binatone,
    a potem restart, to zastaruje w oknach CE, potem mozesz popatrzec w control
    panel czy cos sie da zamienic, tam powinno byc cos z USB connection, nie znam
    polskich okreslen.

0
  • #5 10 Sty 2010 21:12
    Pontikos
    Poziom 38  

1. Na prawidlowo odblokowanym x350 jesli dobrze pamietam, powinny byc wylavczone cztery procesy uruchamiane w tle - wtedy bez problemu uruchamia sie dostep do GPS.

2. kolego ojejoe - czy ty na prawde sprawdziles ze explorer.exe z windows XP dziala pod windows CE, czy tylko tak podejrzewasz i piszesz banialuki? ;)

3. martinb33 - jesli Tobie to w ten niezwykly sposob ruszy, potwierdz!

0
  • #6 21 Paź 2010 00:17
    Raven.fm
    Poziom 2  

Pontikos napisał:
    1. Na prawidlowo odblokowanym x350 jesli dobrze pamietam, powinny byc wylavczone cztery procesy uruchamiane w tle - wtedy bez problemu uruchamia sie dostep do GPS.

2. kolego ojejoe - czy ty na prawde sprawdziles ze explorer.exe z windows XP dziala pod windows CE, czy tylko tak podejrzewasz i piszesz banialuki? ;)

3. martinb33 - jesli Tobie to w ten niezwykly sposob ruszy, potwierdz!

Zeby dostac sie do plikow systemowych nic nie trzeba odblokowywac.
    Kolega ojejoe cos slyszal ale nie do konca ma racje :)

Bierzesz karte SD i podlanczasz do komputera. Tworzysz na niej nowy folder, powtarzam nowy folder. Zmieniasz jego nazwe na Explorer.exe. Nic do niego nie kopiuj. Odacz karte SD od komputera i wloz do twojej nawigacji. Wlacz uzadzenie i po chwili zobaczysz znajomy ekran z folderami jak na zwyklym PC.

0
  • #7 21 Paź 2010 07:19
    Pontikos
    Poziom 38  

Co nie zmienia faktu. ze urzadzenie nie jest odblokowane - uzyskujesz tylko dostep do managera plikow, nakladka chodzi w tle, zabierajac pamiec operacyjna, a czasem i dostep do modulu GPS :) Co przy wysokich wymaganiach najnowszej Automapy powoduje jej b. powolna prace.

0
  • #8 15 Gru 2010 03:31
    jareckibar
    Poziom 9  

Proponuje uzyc atlasmgr i wgrac rom od b350(mod). Mozna w ten sposob ozywic nawet calkiem martwa nawigacje. Obsluguje wowczas karty sdhc powyzej 2gb(test do 8gb sdhc bo nie mialem wiekszej). Ja mam tak zrobione na karcie 4gb..garmin, tomtom, sygic z asystentem pasa ruchu, navigon z apr, gry + programy. Oczywiscie zeby wgrac rom trzeba najpierw uzyc karty sd 2gb. Szczegóły na e-mail.

0
  • #9 15 Gru 2010 10:35
    Pontikos
    Poziom 38  

A na c350 tez dziala ten Twoj "patent" Kolego?

0
  • #11 16 Gru 2010 22:41
    jareckibar
    Poziom 9  

Mozesz sprobowac do c350. Sterowniki trzeba zainstalowac z atlasmgr. Opis w zalaczniku. Mozna probowac z roznymi rom-ami az do znudzenia. C350 ma taki sam wyswietlacz jak a350, b350, x350. Ja probowalem na moim x350 rozne romy (wazne zeby byly 320x240) ale nie wszystkie dzialaly. Na karcie musi byc 5 plików: chain.bin, chain.lst, nk.bin, tinynk.bin, drivers.bin. Biały ekran i brak komunikacji w niczym nie przeszkadza- u mnie był czarny ekran tak mocno uwaliłem moją x350. AtlasMgr służy właśnie do naprawy uwalonych nawigacji różnych firm nie tylko BINATONE-bez ingerencji w elektronikę. ROM który ja posiadam jest zmodyfikowany - co daje obsługę kart sdhc powyżej 2Gb do16Gb. Normalnie binatone ich nie widzi. Oczywiście można kupić zwykłe SD (nie SDHC) o pojemności 4gb ale nie są tanie.

0
  • #12 30 Gru 2010 14:55
    robbson
    Poziom 10  

W podanym poradniku opis dotyczy x430 - czy ten rom jest ok do x350?

Ps. mozesz podac linka skad mozna zassac zmodyfikowanego roma do x350 (tak aby mozna odpalic karty do 16gb).

0