Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lg rh188 ,uszkodzony napęd

misiugogo68 14 Lip 2011 14:55 14678 35
    maniekmoz
    Poziom 9  
    Z wyglądu jest identyczna jak rh177.Różnią się na pewno dyskiem.Podaj jaki jest oryginalny model napędu.Sprawdż też firmware nagrywarki.W rh177 w pozycji setting wybieramy kłódkę i wciskamy z pilota kod 7889 oraz zatwierdzamy OK<ENTER>.Nie wiem czy w rh 178 jest tak samo.
    lejs
    Poziom 10  
    Witam.
    Problem jak większość, laser w rh200.
    I tu moje pytanie czy napędy będą takie same w 188MH jak i w 200MH.
    I czy przełożenie bebechów poza płyta bo ta (oryginalny naped) ma jakieś swoje gniazdo zamiast standardowego IDE jak w nagrywarkach kom. które wymieniliście.
    Proszę o odpowiedz bo tatko nie może się doczekać na swój sprzęt.
    Pozdrawiam.
    MORTEM
    Specjalista techniki DVD
    lejs napisał:
    I tu moje pytanie czy napędy będą takie same w 188MH jak i w 200MH.

Takie rzeczy to tylko w Erze :)
    Te napędy nie są ze sobą kompatybilne.
    lejs
    Poziom 10  
    Witam.
    Czyli mam rozumieć ze te wszystkie triki z postu na nic, czy jednak da się to czymś podmienić. Jakiś napęd powinien podejść sam mech, elektronika zostaje stara bo jest tam to cholerne łącze, pewnie to :) to samo co IDE ale w takiej formie, może istnieje bliźniaczy napęd używany komercja lnie w desktopach.
    Proszę rozwinąć odpowiedz.
    Pozdrawiam.
    Jędruś19
    Poziom 9  
    Witam.
    Posiadam od nowości Recordera LG DR175 Oryginalny napęd w nim był GSA-4166L.
    Oczywiście nie rozpoznaje nośników po tym nieznany nośnik..
    Czyściłem optykę gruntownie 5x , za każdym razem po wypaleniu około 10 płyt DVD obojętnie jakie..
    Fakt strasznie grzeje się ten napęd przez co laser pochłania wszystko, uchylałem zawsze klapkę aby dłużej przeżył ten laser owszem pomagało nagrać 5 płytek więcej.
    Po jakimś czasie to samo :(

Odechciało mi się już czyszczenia optyki, wziąłem napęd z komputera, który posiadam najdłużej.
    Przeżył już modele innych nagrywarek LG niektóre tu nawet wymieniliście a nagrywam bardzo dużo ze względu na filmowanie.

Podstawiłem do recordera napęd DVD SAMSUNG SH-S222B śmiga śmiało żywo i nie zamula systemu recordera o dziwo szybciej reaguje system...

Planuje zamontować ten napęd w recorderze gdyż rozwiewa moje wątpliwości już na sam słuch =D

Przetestowałem już ten napęd w systemie recordera na krótko.
    Nagrywa wszystkie płytki DVD-R DVD-RW DVD+R DVD+RW ^^
    Pomimo iż napęd nagrywa płyty dwuwarstwowe po podpięciu do recordera niema tej możliwości.

Minus jest jeden ,po wciśnięciu wysuń na pilocie animacja odczytu płytki się pojawia i wyrzuca komunikat nieznany dysk , co mniej ważne taki skutek uboczny innego napędu, pozostałem funkcje wysuń itd działają i jak na poprzednim wadliwym oryginalnym napędzie.

Może to złudzenie i nie ale mam wrażenie że lepiej nagrywa jakościowo obraz niż nagrywał recorder gdy był nowy.

To taka moją uwaga dla tych którzy posiadają jeszcze model LG DR175, który dla mnie ma tą wadę PRODUCENTA odnośnie zastosowanych w nim oryginalnych napędów!, aby serwisy zarobiły bo innego celu w tym nie widzę, polecam podstawienie jakiegoś innego napędu i cieszyć się w końcu funkcją nagrywania swoich pamiątek na płyty DVD.

Ja podstawiłem taki napęd SAMSUNG SH-S222B

Pozdrawiam i ciesze się iż mam ten problem za sobą :) , a producentom LG życzę powodzenia oby tak dalej panowie!