Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głosniki 5.1 Creative G500 + nBox lub TV

carno 14 Paź 2009 13:36 9618 3
  • #1 14 Paź 2009 13:36
    carno
    Poziom 9  

To i ja mam problemik, chce dokładnie wiedzieć jakimi kabelkami podłączyć co i gdzie, kwestia dotyczy głośników z kompa do nbox/TV.

Głośniki Creative GigaWorks G500
    screen gniazdek na subwooferze

I chcę to podłączyć pod dekoder telewizji N - nbox HDTV recorder
    oczywiście w taki sposób by można było się cieszyć dźwiękiem 5.1
    wejścia sygnału zewnętrznego w subwooferze to mini-jack'i.
    Gdyby nie było możliwości to dodatkowo nbox podłączony jest kablem HDMI do TV Sony Bravia W4500
    czyli jest przesłany obraz i dźwięk, teoretycznie z TV można dalej ten dźwięk przesłać do głośników
    screen z TV:
    Jakieś pomysły?

0 3
  • #2 14 Paź 2009 17:19
    edison

Poziom 25  

Niestety, dźwięku 5.1 z w żaden sposób nie uzyskasz w tej konfiguracji (chyba że symulowany). W głośnikach nie masz dekodera DolbyDigital więc pozostaje tylko podłączenie do wejścia AUX IN (czyli z wyjścia AUDIO w dekoderze do wejścia AUX w głośnikach).

0
  • #3 14 Paź 2009 17:56
    carno
    Poziom 9  

Tak tez myślałem, przesłany dziwek w ten sposób to tylko stereo, a na pilocie z głośników można włączyć "UPMIX" i rozdziela stereo na pozostałe głośniki.
    Właśnie wpadło mi też że można przesłać dźwięk poprzez optyczne SPDIF, mam w kompie płytę główną Abita IP35 Pro i jest 1 x S/P DIF In i 1 x S/P DIF Out, wiec nie odłączając głośników z kompa to przesłał bym dźwięk z nboxa do kompa, czy będzie działać?
    Oczywiście wcześnie musiałbym kupić takowy kabelek optyczny.

0
  • #4 14 Paź 2009 18:02
    edison

Poziom 25  

Pewnie przy odpowiednim skonfigurowaniu i oprogramowaniu będzie działać. Tylko będzie to niestety wymagało włączenia komputera...

0