Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus X50RL - wymiana procesora na DualCore 2.2GHz warto?

ppp1980 14 Paź 2009 15:24 1634 5
  • #1 14 Paź 2009 15:24
    ppp1980
    Poziom 14  

Witam...
    posiadam komputer ASUS z serii F5 , a dokładniej X50RL z procesorem
    Intel Pentium Dual Core na szynie 533MHz o prędkości 1866MHz...
    CPU posiada cache 1MB L2 itp. itd.

chwilowo, mam w posiadaniu drugi komputer Toshiba Satellite itp.
    z procesorem Pentium Dual Core 2232MHz na tej samej szynie 533MHz.

Oba procki sprawdzałem różnymi programami...
    Prócz prędkości rdzeni nie różnią się niczym...

Czy warto zawracać sobie głowę tym, by podmienić procki?
    Na czym zyskam?
    Podstawki są identyczne, oba to Pentium Core...
    wymiana trwa chwilkę...

Jak sprawdzić czy mój ASUS obsłuży takiego procesorka z 2,2GHz???

0 5
  • #2 14 Paź 2009 15:37
    kuuczoo
    Poziom 26  

Zależy co z tym lapkiem robisz. Osobiście pracuję na c2d 5250 (2x1.5) i nie mam potrzeby wymieniać go na większy.

0
  • #3 14 Paź 2009 15:48
    ppp1980
    Poziom 14  

ogólnie mówiąc, to raczej wszystko... od internetu, muzyki, edycji fotek, drukowania, do napraw samochodów (programy Opel EPC itp.)...
    Myślałem ostatnio nad małym serwisowaniem laptopa... między innymi, na zmianie RAMU, dysku i procesora... na przeczyszczeniu wiatraków, kalibracji baterii itp. kończąc... Mam go już 2 lata, sprawuje się OK, ale...
    za 2,3 lata, owe 2GB-667 i 1,86GHz będzie przy mało... Dziś jest okazja zamienić zupełnie za free procka i RAM... wraz z dyskiem... (tamci się nie kapną :-) ) i unowocześnić swój sprzęcik lecz czy warto zawracać sobie głowę czymś szybszym o niespełna 400mhz??

0
  • #4 14 Paź 2009 15:56
    kuuczoo
    Poziom 26  

Jedyne co tracisz w momencie wymiany to dobry humor jak cie ruszy sumienie (masz?). Wg mnie się nie opłaca. A za te kilka lat jeśli będziesz nadal używał go do tego co teraz też ci wystarczy :)

0
  • #5 14 Paź 2009 15:56
    Darrieus
    Poziom 38  

Przy takiej pracy

Cytat:
    od internetu, muzyki, edycji fotek, drukowania, do napraw samochodów (programy Opel EPC itp.)...

Nie ma możliwości abyś zauważył jakąkolwiek zmianę, możesz zmienić dla lepszego samopoczucia i większej cyferki w biosie.

0
  • #6 18 Paź 2009 11:28
    ppp1980
    Poziom 14  

Jat to nie ma różnicy?? postanowiłem i wymieniłem...
    no i różnica jednak jest...
    nie wielka ale jest...
    pierwsza różnica jest taka... że gdy widzę napis ZAPRASZAMY podczas startu windows, to komputer na 1,80GHz stał tam 4,5 sekund... a teraz 1sek... Kolejną różnicą jest ładowanie ikoneg do TREya... Podczas staru XP załadowanie wszystkiego trwało około 20sek z a.wirusem łącznie...
    W tej chwili na 2,23GHz trwa to o połowę krócej... więc, różnica widoczna gołym okiem... Kolejna różnica jest podczas staru programu OpenOffice...
    Gdy go uruchamiałem na 1,80GHz trwało to około 4,5sek (pasek postępu podczas uruchamiania przewijał się tyle czasu)... Po wymianie procka na 2,2GHz obrazek startowy OpenOffice znika po 1sek i pojawia sie program...
    Kolejna różnica jest widoczna podczas otwierania folderu np. z miniaturami zdjęć... Na starym procku 1,80GHz widać było jak ostatnie zdjęcia na stronie (po otwarciu folderu) jeszcze się ładują... Teraz , gdy kliknę w folder np. FOTKI, otwiera się a wszystkie zdjęcia już są widoczne... Niby to 400MHz więcej, lecz różnica widoczna...
    Jeśli chodzi o działanie programów serwisowych (EPC OPEL) zajmuje mi około 80-85% procesora i ponad 1,5GB RAMU!!! sam program instalacyjny ma 5GB... Uruchamiał się wcześniej około 10,15sek... Teraz startuje 8,10sek... więc, różnica jest już dość spora...
    zacząłem się zastanawiać, jakiego maksymalnie procesorka obsługuje mój ASUS???
    jak to sprawdzić czy będzie w stanie obsłużyć coś z 2,5GHz???

0