Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

modem Huawei E300 - jak zdjąć simlocka?

ppp1980 14 Paź 2009 15:39 4560 6
  • #1 14 Paź 2009 15:39
    ppp1980
    Poziom 14  

witam...
    od kilku lat jestem abonentem Ery i posiadam Internet w BlueConnect...
    otrzymałem od Ery modem Huawei E300 wraz z kartą...

teraz, po przeprowadzcce do Włoch... chciał bym mieć możliwość
    użycia tego modemu z siecią WIND...
    obecnie mój internet to WIND-GPRS (bardzo wolny!)
    a telefon obsługuje jedynie GPRS klasy10 i UMTS... bez pośredniego EDGE...
    UMTSu nie mam w okolicy, jest EDGE i GPRS...

chciał bym odblokować modem Ery, by móc uruchomić na nim kartę SIM sieci WIND
    ---
    aplikacja WIND Internet Easy Connect odnajduje modem, wgrywa jego parametry...
    i wyświetla jako HUAWEI300 READY...
    niestety, gdy kliknę na pasek CONNECT
    to wyświetla mi komunikat SIM LOCKED conntact to GSM service
    lecz przez chwilę, przed tym komunikatem
    na dosłownie 1,2sek wyświetla się zasięg sieci WIND, kilka kresek mocy EDGE itp.
    ale po komunikacie wszystko znika...

Era poinformowała mnie o tym, że modem ma simlocka...

Śmiechu warte!! 500zł za odblokowanie!
    nikt a nikt w Europie nie zakłada simlocków, a zwłaszcza... na modemy!
    cyrkowy kraj...

czy zna ktoś jakiś sposób na odblokowanie??
    Zaznaczam, że o serwisie nie ma nawet mowy!
    Włosi (serwisanci w GSM, NOKIA itp) nie wiedzą co to SIMlock bo tego, tu nigdy nie było, nie ma i pewnie nie bedzie...

• #2 14 Paź 2009 17:07
    arti123
    VIP Zasłużony dla elektroda

ppp1980 napisał:

Włosi (serwisanci w GSM, NOKIA itp) nie wiedzą co to SIMlock bo tego, tu nigdy nie było, nie ma i pewnie nie bedzie...

Ciekawe.. a nieraz zdarzało mi się ściągać simlocka z telefonów działających we włoskich sieciach... dotąd z LG U400 nie mogę simlocka ściągnąć ;)

• #3 14 Paź 2009 17:19
    Duee
    Poziom 16  

ppp1980 napisał:

A to dobre :D Oni nie widza co to sim lock z innych powodow :) Ledwo wyjechales i juz jestes zagraniczniak po calosci. Sim locki sa powszechne wszedzie, oczywiscie w roznym stopniu i tez sa kraje gdzie sim lock jest zakazany np belgia, jednak powiedzenie ze tylko w pl sa sim locki mija sie z celem. Co do tematu to musisz poszukac serwisu ktory zajmuje sie tematem profesionalnie.

• #4 14 Paź 2009 17:33
    wiśniowy18
    Poziom 33  

Odnośnie tematu to myślę że warto by było odezwać się do TechMobila :D

• #5 18 Paź 2009 10:45
    ppp1980
    Poziom 14  

Panowie, po pierwsze nie ledwo wyjechałem, tylko bywam tu od 1998r... z przerwami na zimę i wakacje (PL) ... Miałem już ponad 80 telefonów od 1996r w swoim życiu z czego, większa połowa zakupiona we włoszech... Nie wiem skąd macie owe telefony, ale..., jeśli na waszych ekranach pojawia sie komunikat o simlocku, to macie pecha... bo telefon jest w 100% zgłoszony jako kradziony... Koleżanka z TIM (Telecom Italia) tłumaczy mi to tak: każdy telefon ma jakieś badziewie w oprogramowaniu i w przy każdym połączeniu do sieci wysyła IMEI i jeszcze jakiś numer... dlatego, namierzenie kradzionego telefonu we włoszech to dosłownie chwila, biorąc pod uwagę, że tutaj, nigdy, ale to nigdy, nie było takiego burdla z kartami SIM jak w Polsce! Wszystkie karty są rejestrowane a obcokrajowcy nie posiadający włoskiego CODICE FISCALE (NIP) nie mogą kupić nawet startera!!! SimLock nie istniał i istnieć nie bedzie. Jedyną siecią jaka zakłada SimLocki jest włoski TRE ponieważ sprzedaje On jako jedyny w Italii telefony w promocji! Przypomnę że... w takich sieciach jak Vodafone (stary Omnitel) , WIND , czy TIM takie coś jak abonament nie istnieje... Wszystkie telefony są sprzedawane gotówką z kartą lub bez... Jedynie TRE 2 lata temu wprowadził abonament (coś ala MixPlus) i zakłada simlocki... U nich po podpisaniu umowy dostaje się dobry sprzęt np. z 1Euro... Reszta sieci simlocków nie ma i nie miała!! Zmieniam średnio trzy, cztery razy telefon w roku... i kupowałem aparaty już wszędzie... TIM,Vodafone,czy WIND... Nigdy nie było simlocków... a gdy, w roku 2006 przywiozłem K510i do włoch (pochodził z Ery) i zacząłem biegać po serwisach by ściągnąć SimLocka, to wszędzie mówili mi że telefon jest uszkodzony... Koszt naprawy 800-120euro!! gdy nowy stał wtedy około 159... Naprawdę... odwiedziłem wtedy kilkanaście serwisów (LG,SE,Nokia,Motorola,Philips) i cała reszta...
    -----------
    a propos zagraniczniaka :-)
    po co w pieknej polsce harować za 100zeta dziennie jak można w Italii obijać się za 100 euraków dziennie????? hm??? biorąc pod uwage poczynania naszego rządu :-) na miejscu wszystkich młodych polaków postąpił bym tak jak Ja :-) bo.... kryzys.... to tylko u Nas jest... Jest , był, i jeszcze długo będzie.....
    -------------------
    wracając do tematu:

czy jest jakiś program który podmieni zawartość oprogramowania w modemie Huawei????
    Jak wiadomo...., jest w nim PenDrive 1GB z oprogramowaniem...
    lecz zapis, i kasowanie danych na nim są zablokowane , jak to odblokować by móc go np. sformatować???

• #6 18 Paź 2009 13:56
    slawko_k
    Poziom 33  

Cytat:
    jeśli na waszych ekranach pojawia sie komunikat o simlocku, to macie pecha... bo telefon jest w 100% zgłoszony jako kradziony

jeśł na ekranie pojawia się simlock to znaczy że ma simlocka a nie że jest kradziony i to niezależnie gdzie jesteś.

Wiele razy robiłem simlocki w telefonach z włoch. nigdy nie zdarzył się bez blokady.

Co do modemu to zerknij do działu bazar a coś dla siebie na pewno znajdziesz

• #7 19 Paź 2009 09:50
    ppp1980
    Poziom 14  

Ok, niech tak będzie... Widocznie, wszystkie aparaty które robiłeś , były XXX XXX XXX... :-( bo, w szufladzie mam takie aparaty jak:
    siemens s6 (TIM), siemens c25 (omnitel), panasonic g450 (tim), panasonic gd50 (omnitel), sony cmd-cd5 (tim), sony j70 (tim), siemens c35,siemens s35 (tim), nokia 5110 (omnitel), nokia 6150 (z 1999r), nokia 3210, nokia 3310, nokia 3410, nokia 3510, oraz kilka nowszych... takich jak: n8310, sony er. k310, k510, t610 (vodafone), nokia 3510i, nokia 6100, nokia 6610, ---- i wiele innych....
    Specjalnie dla Ciebie, przez prawie 1,5h sprawdzałem w/w telefony, a wszystkie są sprawne (jeszcze z pudełkami) i... okazało się... że simlocka nie ma rzaden... Sprawdzałem je z kilkoma kartami... TIM,VODAFONE,WIND, ERA PL, SIMPLUS PL, POP, HEYAH, D2callya(niemcy)
    więc... jak widać, racja po mojej stronie...
    -----------

z problemem sim-locka już sobie poradziłem.....
    wbrew pozorom, jest to tak proste , że aż wstyd pytać....
    OPISZĘ CAŁĄ ZABAWĘ< TAK BY INNI MOGLI Z TEGO SKORZYSTAĆ:

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME