Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zlecę wykonanie elektr. licznika czasu pracy urządzenia.

borkow1 14 Oct 2009 15:49 2442 5
Wago
    borkow1

Level 12  
    Zlecę wykonanie elektronicznego licznika czasu pracy ręcznego urządzenia elektrycznego zasilanego prądem 230V. Chodzi mi o niewielki układ elektroniczny mierzący czas przepływu prądu 230V. Zależało by mi na liczeniu czasu przepływu tylko powyżej powiedzmy 3A tak aby nie liczył się czas pracy ww. urządzenia bez obciążenia. Jest to ręczna polerka do szkła opierająca się na napędzie z silnika elektrycznego. Sam licznik musi być wielkości pudełka zapałek lub delikatnie większy aby zmieścił się w obudowie. Wyświetlacz w celu zmniejszenia gabarytów może być odłączany. Dobrze by było aby licznik mierzył cały czas pracy oraz czas dzienny tak jak analogicznie licznik przebiegu km. w samochodzie. W chwili obecnej potrzebuję cztery takie urządzenia jednak na pewno będę potrzebował ich więcej. Fotografie polerki oraz inne dodatkowe informacje niezbędne do wykonania urządzenia podam po otrzymaniu zapytania o takie na priva bądź na forum.
    Z góry dziękuję.
    Andrzej
    ps.
    Pomyślałem, że gabaryty nie będą robiły problemu jeżeli zamontujemy coś takiego na przewodzie zasilającym. Jest to chyba nawet lepsza opcja.
  • Wago
    djskate8
    Level 19  
    Wystarczyłoby zrobić modyfikację licznika rowerowego. Jak coś to djskate8(malpa)o2.pl
  • Wago
    kogiel
    Level 16  
    Jesli moze byc wielkosci paczki papierosów to za stówke od sztuki
    moge zrobic cztery potem bedzie taniej
    borkow1

Level 12  
    Otrzymałem sporo emaili z różnymi sugestiami i pomysłami i wyłania mi się z tego taki projekt:

Zadaniem urządzenia będzie:
    - pomiar czasu pracy uwidoczniony poprzez "mały" licznik kasowalny
    - pomiar czasu życia urządzenia poprzez "duży" licznik nie kasowalny
    - sygnalizacja konieczności przeglądu (diody LED).

Całość składała by się z dwóch urządzeń.

Pierwsze - nazwa robocza "miernik" umieszczony był by ze względu na możliwość "siania" przy wtyku zasilającym i jego zadaniem było by mierzenie i przechowywanie danych. Przy takim umiejscowieniu odpada problem gabarytów urządzenia. Miernik powinien mieć sygnalizacyjne diody LED i tak: zielona - urządzenie działa poprawnie, żółta - zbliża się czas przeglądu, czerwona - trzeba zrobić przegląd.

Drugie - nazwa robocza "czytnik" był by przenośny, załączany z "miernikiem" poprzez przewód z wtykiem i zasilany mógł by być bateryjnie. Jego zadaniem było by zczytywanie i wyświetlanie danych z miernika z możliwością zmiany konfiguracji jego ustawień tj: resetowanie , możliwość zmiany czasu po którym urządzenie jest przywoływane do serwisu (czasy dla LED), możliwość zmiany progu 3A.
    Jest też pomysł na wykorzystanie laptopa poprzez np. USB jako programator - czytnik.

Bardzo zależy mi na prostocie, niewielkiej wadze "licznika" i estetyce wykonania. Nawet kosztem ceny.
    Proszę o propozycje z przybliżoną ceną.
    Z góry dziękuję.
    Andrzej
    kulmar
    Level 28  
    To może takie rozwiązanie:
    Mam gotowy licznik motogodzin do pomiaru czasy pracy silników spalinowych. Licznik jest zasilany bateryjnie, z wyswietlaczem LCD. Ma wbudowane DWA liczniki - licznik całkowitego czasu pracy (niekasowalny) i licznik czasu pracy międzyprzeglądowego - kasowalny. Sygnałem wyzwalajacym układ jest impuls wysokiego napięcia cewki zapłonowej. Po przeróbce, jesli koncepcja umieszczenia układu pomiarowego we wtyczce zasilającej jest możliwa do zastosowania, sygnałem wyzwalającym byłby sygnał przekroczenia progu 3A. Na razie nie zastanawiałem się nad mozliwością wbudowania pomiaru we wtyczkę, ale wydaje się to mozliwe do zrealizowania.

Pozdrawiam

Mariusz