Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston Genus 23MI sam się załącza

Izzka 14 Paź 2009 16:04 2815 6
  • #1 14 Paź 2009 16:04
    Izzka
    Poziom 2  

Witam.
    Czy może mi ktoś pomóc. Od jakiegoś czasu mój piec Ariston Genus 23MI nie wyłącza się, pomimo że nastawiony jest na okres letni grzeje c.o. Dlatego, gdy nie korzystam z ciepłej wody, to wyłączam go na głównym wyłączniku. Po włączeniu piec pomimo, że nie odkręcam wody, od razu się włącza i grzeje c.o. Wezwaliśmy do pieca serwis.
    Serwisant oświadczył, że to zawór trójdrożny do wymiany. Zawór jest nowy, a problem został piec nadal się załącza. Serwisant szuka i nie wie co to może być.
    Może ktoś miał podobny problem, albo przynajmniej wie, co z tym zrobić. Za pomoc z góry dziękuję.

0 6
  • #2 14 Paź 2009 16:39
    rogalik220
    Poziom 14  

Tak poczytałem o tym piecu i szczerze nie jest to rewelacja, ale po tym co przeczytałem problem tkwi w sterowniku lub sposobie potrzymania ustawień o ile takowy istnieje. Jak możesz to pokaż jak wygląda płytka sterująca to może naprowadzić na przyczynę takiego zachowania. A jeszcze zawilgocenie układu wchodzi w rachubę.

0
  • #3 14 Paź 2009 17:21
    dziubek102
    Specjalista - systemy grzewcze

Jedno małe pytanie czy grzeje na małej mocy ? Jeśli tak to do wymiany sondy co i cwu dodatkowo może być zalany mikro wyłącznik cwu. rozebrać i wymienić, sprawdzić szczelność na popychaczu .

0
  • #4 15 Paź 2009 13:18
    Izzka
    Poziom 2  

Dziękuję serdecznie to jest to. Mam jedno pytanko. Gdzie można kupić taki micro wyłącznik?

0
  • #5 15 Paź 2009 13:34
    dziubek102
    Specjalista - systemy grzewcze

Serwisant powinien mieć, zresztą z tego co pisałaś regenerował /wymieniał zawór 3d co było prawdopodobnie błędem. Niech wymieni za darmo to kosztuje z 5zł , można wymienić sam m-wyłącznik kupując go z w sklepie z częściami elektronicznymi.
    Ja osobiście wręcz wymusił bym na nim żeby to zrobił za swoje $...:d

Dodano po 6 [minuty]:

rogalik220 napisał:
    Tak poczytałem o tym piecu i szczerze nie jest to rewelacja, ale po tym co przeczytałem problem tkwi w sterowniku lub sposobie potrzymania ustawień o ile takowy istnieje. Jak możesz to pokaż jak wygląda płytka sterująca to może naprowadzić na przyczynę takiego zachowania. A jeszcze zawilgocenie układu wchodzi w rachubę.

A ja osobiście uważam ten kocioł za bardzo udaną konstrukcję, podobną miał buderus,(ten sam zawór3d i zawór gazowy) jedynym jego mankamentem była pompa która była wręcz fatalna. A o ile się dbało o stan techniczny to żyje do dziś, a był o 1000% lepszy niż Nektra w owym czasie. Genus-y wciąż wiszą a Nektry prawie już nie ma.

0
  • #6 15 Paź 2009 13:34
    Izzka
    Poziom 2  

Dziękuję za szybką odpowiedź. Bo na naszych serwisantów nie można liczyć tylko kasę wyciągają.

0
  • #7 03 Mar 2013 11:37
    vipx
    Poziom 8  

Witam

Temat dość stary, ale mogę coś podpowiedzieć w temacie, komuś na przyszłość ( mnie właśnie ten temat pomógł :D ).

Mam Ariston Genus 23 MI - po przeglądzie, były następujące objawy:
    - piec pracował na CO non stop - nie wyłączał się
    - nie działało pokrętło modulacji temperatury wody CO
    - przy włączonym CO modulowało jego temperaturę pokrętło CWU

Po 2 godzinach grzebania w piecu znalazłem przyczynę :!:

Na zaworze trójdrożnym ( ten po lewej stronie w piecu ) jest mikro wyłącznik.
    Dla niewtajemniczonych mikro wyłącznik znajduje się po prawej stronie ww zaworu taki prostokąt, który można zdemontować wyjmując kombinerkami metalową blaszkę która spina go z zaworem.

Po zdjęciu mikro wyłącznika okazało się, że przy przeglądzie przestawiła się tam taka gumka więc mikro wyłącznik był cały czas włączony - więc piec "myślał" że odkręcona jest CWU i grzał wodę, ale że faktycznie tak nie było, gorąca woda trafiała do CO.

Dlatego też nie reagowało pokrętło temp CO.

Generalnie okazała się błahostka, a już miałem w oczach :shocked!: i wizję zakupu całej elektroniki.

Mam nadzieję, że opisałem to w zrozumiale i komuś w przyszłości się przyda.

0