Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B5 - zatrzaśnięty, a kluczyk w środku.

oidakra 14 Paź 2009 18:53 7843 7
  • #1 14 Paź 2009 18:53
    oidakra
    Poziom 12  

Witam.
    Jestem posiadaczem pojazdu VW Passat 99' kombi. Zdarzyła mi się dzisiaj sytuacja taka jak w temacie. Problem już na szczęście rozwiązany;)
    Ale jestem bardzo ciekaw dlaczego on mi wyciął taki numer.
    Otóż jeżdżę nim od pół roku i wcześniej nic takiego się nie przytrafiło. Sprawa wygląda następująco: Mam uszkodzony mikrowłącznik w zamku w drzwiach kierowcy, zatem centralny z kluczyka mi nie działa. Nie przejmowałem się tym zbytnio, gdyż działa cały czas pilot. Ładnie kluczy wszystkie drzwi i uzbraja alarm (miga dioda przy ryglu).
    Zawsze gdy wyciągnąłem kluczyk ze stacyjki i wyszedłem z auta, to nie było mowy żeby się sam zamknął (podejrzewam, że to właśnie przez ten mikroswitch ta opcja autozamykania nie działa tak jak w innym autach).
    I moje pytanie rodzi się tutaj..:skąd nagle dzisiaj "przypomniało mu się", żeby zaryglować drzwi? Miałem gdzieś jechać i będąc już prawie w samochodzie wróciłem się do domu po telefon...i głupim trafem rzuciłem (bez obaw) kluczyk na fotel...poszedłem po ten telefon, wracam.....no i masz... sie passek popisał, że potrafi...
    I moje pytanie brzmi następująco: co jest tego przyczyną, że on się zamknął, skoro nigdy tego nie robił? Czy to jest wina tego uszkodzonego mikrowłącznika? Proszę o jakieś podpowiedzi...

Pozdrawiam

• #2 14 Paź 2009 19:45
    janusz2008
    Poziom 33  

Napewno, miałem tak wiele razy.

• #3 14 Paź 2009 19:55
    Wojtek010
    Poziom 11  

To że po otworzeniu drzwi z pilota i nie włożeniu i przekręceniu kluczyka w stacyjce spowoduje automatyczne zamknięcie po kilkudziesięciu sekundach to według mnie normalne (przynajmniej to wiem z doświadczenia i jest to chyba do ustawienia w module komfortu o ile go posiadasz) bardziej dziwi mnie to że kiedyś ci tego nie robił.

• #4 14 Paź 2009 20:00
    krisi3
    Poziom 20  

Zakładając ze kolega ma alarm i centralne fabrycznie montowane.

• #5 14 Paź 2009 20:04
    milejow
    Poziom 42  

Wojtek010 napisał:
    To że po otworzeniu drzwi z pilota i nie włożeniu i przekręceniu kluczyka w stacyjce spowoduje automatyczne zamknięcie po kilkudziesięciu sekundach to według mnie normalne (przynajmniej to wiem z doświadczenia i jest to chyba do ustawienia w module komfortu o ile go posiadasz) bardziej dziwi mnie to że kiedyś ci tego nie robił.

Wystarczy taki zamek wymontowac z drzwi,rozebrac,dokladnie obejzec i zrozumiec zasade dzialania zeby pozniej nie dziwic sie,ze te autka potrafia na parkingu same sie otworzyc i opuscic wszystkie szyby albo zamknac w najmniej oczekianym momencie.

• #6 14 Paź 2009 21:02
    oidakra
    Poziom 12  

Hmmm....
    Czyli jednak to będzie ten mikrowłącznik. Muszę się w końcu za to zabrać, może tylko zimny lut się zrobił. A jeśli chodzi o sprawdzenie tej opcji w module komf. to, w którym kanale można to podejrzeć?

• #7 14 Paź 2009 21:16
    on117
    Poziom 27  

Jak jest kluczyk w stacyjce to nie powinien samochód zamknąć się, ale widziałem podobny przypadek kulczyk był w stacyjce i zamknięty samochód. Przypuszczam, że nie był włożony całkiem, centralny zamek był fabrycznie na pilota. Jeżeli jest alarm zamontowany później to alarm może w każdej chwili zamknąć, to zależy od alarmu.

• #8 14 Paź 2009 21:21
    oidakra
    Poziom 12  

Central i alarm fabryczny.
    Pewnie tak jak Janusz2008 mówi, że problem leży po stronie tego nieszczęsnego "mikrusa". Często się te copki psują i aby tylko zaś problem z zamkami...

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME