Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ogrzewanie podłogowe - jak, podstawy ogrzewania podłogowego.

14 Paź 2009 19:06 3902 8
  • Poziom 10  
    Witam
    W najbliższym czasie remontuję łazienkę i korytarz wejściowy i planuje założenie tam ogrzewania podłogowego. Pytanie, co mi jest do tego potrzebne i czy mogę to założyć sam ?
  • Poziom 12  
    Jeżeli to będzie ogrzewanie elektryczne,to oczywiście tak ,jeżeli wodne to sprawa się komplikuje,chociaż można znależć coś z PCV,klejone bądż zgrzewane
  • Poziom 10  
    Zapomniałem powiedzieć, że to będzie wodne i to będzi z rurek 16mm
  • Poziom 10  
    No mniej więcej takie coś ale co muszę kupić dokładnie
  • Specjalista - systemy grzewcze
    napisz jaki masz system ogrzewania .Jakie powierzchnie w m2 .Jeżeli korytarz i łazienka mają do 10 -15 m2 każdy ,to można zrobić na tzw. ograniczniku temperatury powrotu np.zawór RTL firmy Heimeier .Jedna pętla plus zawór na korytarz ,druga pętla plus zawór do łazienki .
  • Poziom 10  
    myśle że łazienka z korytażem razem mają ok 14m2
  • Poziom 14  
    Zastanów się dobrze, czy na pewno chcesz zamontować ogrzewanie podłogowe wodne.

Bo może być też ogrzewanie elektryczne, które w łazienkach sprawdza się zdecydowanie lepiej, gdyż nie jest uzależnione od sezonu grzewczego. Poza tym przy niewielkich powierzchniach koszt instalacji jest dużo niższy niż ogrzewania wodnego.

Możesz matę grzejną zamontować w kleju pod płytkami i po sprawie. W przypadku ogrzewania wodnego musisz robić nową wylewkę, a więc i podnosić poziom podłogi.