Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zewnętrzny tuner tv (dzwięk)

michau92 14 Paź 2009 19:16 603 2
  • #1 14 Paź 2009 19:16
    michau92
    Poziom 8  

witam, głupio tak trochę rozpoczynać "działalność" na forum od wołania pomocy ale w końcu jak trwoga to do elektrody, bez zbędnego gadania przejdę do sedna sprawy

posiadam zewnętrzny tuner tv z własnym głośniczkiem, lecz jakość dźwięku jaką z niego otrzymuje nie jest zbytnio zadowalająca i chciałbym mieć dźwięk z niego na głośnikach, które używam do komputera

na początku spróbowałem podłączyć komputer i tuner tv razem poprzez adapter na 2 jacki do głośników i to działało (pomijając stratę jakości dźwięku z obu źródeł) lecz jak się na szczęście po chwili dowiedziałem była to głupota i mogło mi się wszystko "pospalać"

następnie plan b, podłączyłem tuner do wejścia audio w komputerze i dałem to na głośniki, no i właściwie to rozwiązanie byłoby idealne gdyby działało bez włączania komputera, w tym rozwiązaniu tuner traci swoją największą zaletę, brak udziału komputera

więc moje pytanie brzmi, czy istnieje jakieś rozwiązanie tej sprawy pomijając oddzielnie głośniki oraz ręczne przełączania kabelka przy głośnikach ? było by miło ponieważ mam nadzieję, że tylko tymczasowo muszę się męczyć na głośniczku tunera

(jeśli wybrałem zły dział jak na ten temat to proszę mnie poprawić, bo miałem dylemat między komputererem a audio :) )

0 2
  • #2 14 Paź 2009 19:34
    pidraf
    Poziom 12  

Chociażby najprostsze takie jak w starych wzmacniaczach na przełącznikach takich co jak jeden wciskasz to inne wyskakują. albo jak masz jakiś taki przełącznik to to np na wciśniętym komp a na wyciśniętym tuner, lub coś trudniejszego jakiś układ przełączający na tranzystorach lub procesorze.

0
  • #3 14 Paź 2009 19:36
    michau92
    Poziom 8  

edit : ehh to juz wszystko nie wazne, glupi bylem i nie zwrocilem uwagi ze ten tuner nie bez powodu ma wejscie i wyjscie audio, dalem dzwiek z kompa do tunera, a tuner do glosnikow i wszystko ladnie gra :)

0