Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

XSARA 1.9D 98r. klima. pół automat problem z dmuchawą

14 Paź 2009 19:48 2666 5
  • Poziom 10  
    Witam od niedawna mam problem z nawiewem. Problem pojawił sie z 3 tygodnie temu podczas opadow deszczu. Był to jednorazowy przypadek .Później kilkanaście dni (nie padało) wszystko działało ok .Od 3 dni pada i raz działa raz nie.

Dziś np w drodze do pracy nie działała jak wracałem zaczęła działać. Czasami włącza się albo wyłączyła podczas jazdy. Wygląda jakby jakiś styk przerywał. Na początku wydawało mi sie ze jadąc na dziurach jakąś wtyczką tłucze i przerywa z tym ze jak wjechałem do garażu dmuchawa mi działała zgasiłem silnik po czym odpaliłem i juz nie działała, ponownie zgasiłem i zapaliłem(tak kilka razy) i nadal nic. Przyszedłem po 30 min zapalam i działała ,czyli drgania na samochód nie maja wpływu chyba że od silnika lub zamykania drzwi .Jak przekręcam włącznik do nawiewu i nie działał to słyszę taki dzwięk „kliknięcia” jak przy pracujących wycieraczkach z tym ze nie zawsze , np. 3 -ktotnie przekręcami za każdym razem słyszę ,za 4,5 razem nie.
  • Poziom 13  
    Miałem podobny problem z vectrą c.Sprzedana-problem z głowy a tak serio to przejrzałem wszystkie kości wyczyściłem i popodłączałem pomogło ... na miesiąc
  • Poziom 39  
    To nie kosci, to silnik dmuchawy. Szczotki krotkie, zanieczyszczony komutator i tak sie robi - zdemontowac, sprawdzic.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    nalezy szczotki wymienić , czy cały silniczek.
  • Poziom 39  
    Po pierwsze - rozkrecic i sprawdzic. Jesli jest tak jak mowie i prad na silnik dochodzi - oczyscic i sprawdzic wizualnie komutator - jezeli nie ma wyrytego rowka to mozna wymienic szczotki, ktore niestety bedziesz musial dobrac z innego silnika bo w serwisie takich czesci nie prowadza. Jesli komutator uszkodzony (tak najprawdopodniej bedzie) - wymienic dmuchawe. Samego silnika nie wymienisz bo wentylator jest nacisniety na jego oske tak skutecznie i ma taki sprytny ksztalt, ze proba sciagniecia konczy sie jego polamaniem.
  • Poziom 10  
    czy to jest silnik dmuchawy który miałbym ostatecznie wymienić?:

XSARA 1.9D 98r. klima. pół automat problem z dmuchawą

na allegro można kupić od 80-250 zł to nie jest tak zle.Tylko kwestia czy do mojego modelu bedzie pasować dmuchawa od np xsary 1.6 bez klimatyzacje (taka używana będzie mniej zchodzona).??