Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar PTL 1100 kontrolka "serwis" zapala si

14 Paź 2009 20:09 9643 9
 • Poziom 27  
  Witam serdecznie.

  Posiadam w/w pralkę. Co jakiś czas zapala się kontrolka serwis i oprócz jej 3 kontrolki od płukania, środka zmiękczającego i wypompowywanie /wirowanie. Co to może oznaczać?
 • Moderator AGD
  Razem jest 7 kontrolek, które np. od lewej strony się świecą?

 • Poziom 20  
  opisz dokładnie które diody zapalają się.
 • Poziom 27  
  3 kontroli od prawej napisałem jak wyżej
 • Specjalista AGD
  Błąd 07 - sprawdzić silnik, tacho, wiązkę, elektronikę.
 • Poziom 26  
  F-7 to szkodzony triak kontroli obrotów silnika
 • Poziom 27  
  A czy jest to możliwe że nie ma powtarzalności sygnalizacji błędu? Nie mogę wybadać w jakich okolicznościach wyskakuje ten błąd, ponieważ na kilka cylki prania nic się nie dzieje.
 • Poziom 18  
  Wymień grzałkę, powinno być OK

  Dodano po 2 [minuty]:

  sprawdź rezystęcje 26-27 om
 • Poziom 2  
  Na moje to srawdził bym czy nie jest obluzowana prądniczka tacho czyli te cuśko na silniku, z opisu wynika że czasami nie podaje prawidłowych danych. Zdaża się że jest obluzowany pierścień magnesu na prądnicy tacho.
 • Poziom 1  
  Mam podobny problem i nie wiem co zrobić otóż cała sytuacja zaczeła się około tygodnia temu wstawiliśmy pralke prannia było 3/4 bębna i po paru godzinach gdy chciałem wyciągnąc pranie i rozwiesić to wejście do będna było nie pod drziawmi tylko na samym dole wiec próbowałem bęben odwrócić i nic będen stał nie ruchomo. Wiec podejrzewałem że klapki się otworzyły od bębna i klinują bo ani ja ani koło zamachowe nie mogliśmy obricić bębna.Więc rozkręciłem klape i naprawiłem tą usterke tak że bęben normlanie się obraca i działa lecz przy ponownym włączeniu pralka kręci bębnem 3 razy poczym powinna pobrać wode lecz zaczyna buczeć przez kilka sekund i pralka staje.Zapala się czerwona kontrolka serwis.Nie wiedziałem co robić wiec przeczyściłem rury popmoke i filter wszystkie te części do pobierania wody.Wyciściłem również pojemnik do pobierania proszku.I dalej to samo pralka POLAR PTL 1100 zachowuje się dalej tak samo.Więc dalej kombinowałem podczas gdy pralka chodzi próbowałem wyciągać przewód z gniazdka dalej to samo... spróbowałem również naciskać po 3 sekundy przycisk anuluj tak jak każą w dokumentacji.Na tym forum wyczytałem że programator pralki się tak zachowuje gdy nie ukończył pobierania wody w wcześniejszym praniu wiec jak zresetować programator jak to odkręcić? żeby działało.Dodam istotą informacje że przy otwieraniu klapy rozciągnneła mi się uszczelka na jakieś 2 cm. wiec przy zakładaniu przycisnełem ładnie tą część rozciągnietą uszczelki i zkręciłem z całych sił do okoła klape śrubami lecz w miejscu gdzie był nadmiar tej uszczelki to śruba kręciła mi się naobkoło nie mogła złapać wewnętrzenej strony.Czy w tym może tkwić problem??? Proszę was o pomoc w naprawieniu ciekawej i intrygującej usterki któa pozbawiła mie czystych ubrań :)