Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips- awaria aparatu lub lini telefonicznej

14 Paź 2009 21:28 985 3
  • Poziom 2  
    Witam
    Jestem tutaj nowy, dlatego proszę o wyrozumiałość i z góry przepraszam za ewentualne moje "gafy" na forum.

Do rzeczy. Mam taki problem z tel. stacjonarnym i faxem w biurze. Wszystko było dziś rano w porzadku i spokojnie moglem telefonwac. Kiedy po poludniu chcialem zadzwonic na wyswietlaczu telefonu pojawil sie napis "Szukam" i nie moglem nigdzie sie polaczyc.
    Dodam że mam dwa numery w gniazdku na tel i fax.
    Kiedy probuje teraz dzwonic z komorki na tel. stacjonarny to slysze jeden sygnal wolania i przerazliwy pisk. Natomiast w tym samym czasie nastepuje przekierowanie tego telefonu na fax! Na faxie wyskakuje napis "anons zgloszenia" ale nic sie wiecej nie dzieje.

Panowie pomozcie co to jest, czy to jest awaria telefonu, aparatu, linii telefonicznej? Dlaczego przekierowuje rozmowy przychodzące na fax. Ja oczywiscie nie moge z telefonu nigdzie zadzwonic- mam ciagle sygnal zajetosci.

PS. Zglosilem to oczywiscie do TP, mieli usunać usterke do 7 godzin niestety te juz dawno minely i nic ;/
    Z gory dzieki za pomoc!
    Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Moderator - Telefony Stacjonarne
    Wyłącz urządzenia z prądu i włacz po minucie powtórnie ,żeby się urzadzenia zresetowały bo moim zdaniem baza telefonu się zawiesiła
    albo jest wyłączona z sieci 230V.
  • Poziom 2  
    Tracer odłączyłem kabel telefoniczny i ponownie go włożyłem ale to nic nie dało.
    Jutro zrobie tak jak radzisz- czyli reset calej bazy.
    Dzieki.

PS. Dodam jeszcze co dziwne że o ile w przypadku telefonu nie mogę wykonywać ani odbierać połączeń to w przypadku faxu- mogę odbierać faksy.
    To też trochę dziwne ;/
  • Poziom 28  
    Najprostszy sposób, weź telefon jakiś zwykły sprawny i go podłącz, zobacz czy jest sygnał.