Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Szkolenia SEP
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Neckar N 19 E czy TERMET TermaQ G 19-02 ELEKTRONIC

14 Paź 2009 21:49 20587 16
  • Poziom 13  
    Witam.
    Może to nie do końca sprzęt AGD, ale nie mogłem nigdzie znaleźć jednoznacznej opinii.
    Jestem zmuszony kupić piecyk gazowy i w interesującym mnie przedziale cenowym są te dwa urządzenia. Neckar jest ponoć taki jak BOSCH/Junkers. Ale nie jestem do niego na 100% przekonany...
  • Szkolenia SEP
  • Szkolenia SEP
  • Poziom 13  
    Zgadza się, tylko obawiam się tego, że piecyk szybko się popsuje, a naprawa będzie kosztowna... Z opinii o Termecie wnioskuje, że to też niezły piecyk a przede wszystkim w razie awarii, ceny są przystępne... Sam już nie wiem...
    Wpierw napaliłem się na piecyk z hydrogeneratorem Termeta , bo Junkersa jest 250zł droższy, ale niestety miałem wydatki i muszę kupić coś tańszego. W sklepach jest tak, że co sklep to inna opinia - zupełnie przeciwstawne...
  • Poziom 1  
    Witajcie.
    Mam również ten sam dylemat. Otóż w styczniu/lutym 2007 roku kupiliśmy piecyk EURO-TERM odradzam rękami i nogami!!! badziewie i tyle!
    zepsuł się po roku-niby miał 2-letnią gwarancję ale uwaga po roku trzeba było wezwać serwisanta na przegląd oczywiście płatny! przeoczyliśmy ten fakt o jakieś 2 tygodnie. Od tamtej pory przeciekała nagrzewnica i już 2 razy był spawany, a kilka dni temu mi wybuchł...:(:cry:
    Wkurzyłam się i kupuję nowy, do 1500zł chcę się wyrobić. Planowaliśmy junkersa bo gazownik polecił ale w każdym sklepie spotykam termeta właśnie i sprzedawcy też popierają... każdy mówi że junkers drogi w eksploatacji .
    Czytam to forum już kolejna strona na której termet jest chwalony, żadnej opini negatywnej, więc może warto...?
    Pozdrawiam wszystkich
  • Poziom 13  
    Też się powoli skłaniam ku Termetowi. Jeszcze tylko nurtuje mnie taka rzecz - czy warto dokładać do wersji z hydrogeneratorem i czy to nie jest czasami jakiś nękany awariami wynalazek....

• Moderator na urlopie...
    wysio napisał:
    z hydrogeneratorem

Wszystko zależy od jakości wody
    kochus1 napisał:
    każdy mówi że junkers drogi w eksploatacji

Ja nie mówię
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Tylko Termet.... Są niezawodne i w razie W tanie części dostępne w sklepie firmowym...:))))
  • Poziom 23  
    Wszystkie urządzenia się psują. Faktycznie części zamienne Termet są tańsze niż w Junkers. Warto przypomnieć, że firma Termet nie posiada żadnych sklepów firmowych, są tylko dystrybutorzy urządzeń którzy czasami sprzedają części zamienne (bo im wolno).
    Jeśli chodzi o termin gwarancji to normalny bieg gwarancji 2 lata. Zdarza się, że sprzedawcy lub producenci wpisują do tzw. kart gwarancyjnych własne interpretacje prawne "gwarancji" lub "rękojmi". Dodam, że wogóle odkąd wstąpiliśmy do UE obowiązuje nas prawo unijne i karty "wyszły z obiegu". Ważna jest faktura zakupu. Stawianie dodatkowych wymogów typu "jak nie przejrzę za kasę, to tracisz gwarancję" jest niezgodne z prawem. Odsyłam do lektury Kodeksu Cywilnego oraz warto odwiedzić Federację Konsumentów. No chyba, że w fakturze "maczkiem" dopisują zgodę Klienta na warunki sprzedawcy. Ale kto tam czyta cokolwiek w tym kraju? Pozdrawiam
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Nie uważam ,że wszystkie urządzenia się psują ,tylko się ZUŻYWAJA.
    w podgrzewaczach z hydrogeneratorem właśnie poprzez twardą wodę i zanieczyszczenia ,najmniej trwały jest hydrogenerator (dość kosztowna wymiana po ok 4-5 latach i nie ważne czy to Junkers Vaillant czy Termet
    Dlatego ja polecam podgrzewacze z bateriami .Dobre Baterie (2xR20) wystarczają na 6-18 mscy w zależności od intensywności eksploatacji.
    natomiast jeśli chodzi o walory NECKAR- Termet ,stawiam zdecydowanie na Termeta .Ważną sprawą dla użytkownika jest Automatyczna modulacja mocy palnika ,dająca stałą temperaturę wody niezależnie od wielkości wypływy ,Neckar jako stara konstrukcja tego niema .Samo to że jest sprzedawany w sieci Junkersa nie znaczy że jest dobry ,Jego zaleta jest tylko jedna -CENA .
  • Poziom 13  
    Dziękuję za wyczerpującą i podsumowującą opinię :D

systemgaz napisał:
    Jeśli chodzi o termin gwarancji to normalny bieg gwarancji 2 lata. Zdarza się, że sprzedawcy lub producenci wpisują do tzw. kart gwarancyjnych własne interpretacje prawne "gwarancji" lub "rękojmi".

Gdybyś była dociekliwa, zapewne doczytałabyś, że Termet dodaje jeszcze JEDEN rok gwarancji EXTRA, ale oczywiście pod pewnymi warunkami. I nie jest to napisane małymi literkami.
    To może doczytaj sobie, zanim zaczniesz "cóś" tu pisać.
  • Poziom 23  
    kochus1 napisał:
    Witajcie.
    Mam również ten sam dylemat. Otóż w styczniu/lutym 2007 roku kupiliśmy piecyk EURO-TERM odradzam rękami i nogami!!! badziewie i tyle!
    zepsuł się po roku-niby miał 2-letnią gwarancję ale uwaga po roku trzeba było wezwać serwisanta na przegląd oczywiście płatny! przeoczyliśmy ten fakt o jakieś 2 tygodnie. Od tamtej pory przeciekała nagrzewnica i już 2 razy był spawany, a kilka dni temu mi wybuchł...:(:cry:

W tej sytuacji polecałbym Federację Konsumentów.

kochus1 napisał:
    Wkurzyłam się i kupuję nowy, do 1500zł chcę się wyrobić. Planowaliśmy junkersa bo gazownik polecił ale w każdym sklepie spotykam termeta właśnie i sprzedawcy też popierają... każdy mówi że junkers drogi w eksploatacji .:

Faktycznie ceny części zamiennych do Junkers (nawet te katalogowe) są drogie w stosunku do innych producentów urządzeń grzewczych.

kochus1 napisał:
    Czytam to forum już kolejna strona na której termet jest chwalony, żadnej opini negatywnej, więc może warto...?
    Pozdrawiam wszystkich

Kupcie sobie Termeta, proste w obsłudze, przyjazne dla serwisantów, w miarę tanie części zamienne. Awaryjność taka sama jak innych urządzeń na rynku, ale w końcu coś trzeba kupić.
  • Poziom 9  
    Jak wygląda sprawa gwarancji jeśli chodzi o Termet'a ?
    Podobno aby gwarancja była uznana, musi być wykonane "uruchomienie zerowe" przez serwis Termet. Nie może mi tego zainstalować inny fachowiec?

Zainstalować może każdy, kto ma uprawnienia gazowe "E". Wtedy masz 2 lata gwarancji.
    Zainstalowane przez Autoryzowanego Instalatora lub Serwisanta Termetu, możesz mieć 3 lata, pod warunkiem, właśnie uruchomienia przez Autoryzowany Serwis i dokonania przeglądu m/y 18 a 20 miesiącem 2 letniej gwarancji. Masz to opisane na końcu książki gwarancyjnej
  • Poziom 9  
    mirrzo dziękuję za odpowiedź, sądziłem że pierwsze uruchomienie mimo wszystko musi być przeprowadzone przez fachowca z licencjami Termet'u aby była jakakolwiek gwarancja.