Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nokia E66 - Bateria i soft

PiotrMikler 26 Feb 2010 22:07 36319 69
    Arek637
    Level 2  
    Witam
    Moją nokie e66 odebrałem we wtorek z serwisu(z powodu krótkiego czasu trzymania baterii). Panowie serwisanci wymienili mi baterie oraz soft (wer. 400.21.013). Baterie w tym samym dniu rozładowałem i sformatowałem narazie 1 cyklem (12 godz. pod ładowarką). Wyłączyłem obrót ekranu, światełko "oddychania" oraz przyciemniłem ekran i przełączyłem tryb GSM. Pobawiłem się nim troszkę tzn. WLAN, muzyka (podpiąłem słuchawki Sennheiser HD 202 które trochę energii pobierają). Oraz dzwonienie 3-4 razy dziennie oraz parę sms-ów.
    Garmina również mam wgranego.

Rezultat: Bateria dzisiaj ma jeszcze 3 kreski :)

Jeżeli naprawdę słabo trzyma wam bateria to nie ma co śledzić pobór energii w profile energy tylko ruszyć tyłek do serwisu nokii i zreklamować ową baterie :)
    W każdym bądź razie mi się to opłacało.

Pozdrawiam
    Kylos
    Level 12  
    Kolego jasne.....
    Serwis serwisem - u mnie tylko przytrzymali klawisz domku i powyłączali usługi w tle włączone !!!
    Mam jeszcze 2 inne baterie "klony" BL4U......nie zakładam ich po ostatnich problemach z włączaniem E66 i ich ładowaniem :(
    Czyli korzystam z oryginału który w końcu zaczął normalnie działać i na 100% się ładować
    Pewnie pójdę do sklepiku założyć sobie BL-5J 1320mAh Li-Ion 3.7V

Pozdrowienia i udanych majówek dla Forumowiczów

:popcorn: MAJÓWKA'10
    PiotrMikler
    Level 16  
    Witam po przerwie.
    Nareszcie problem "skakania' zużycia energii w E66 WYELIMINOWANY !!! A to za sprawą nowego softu 410.21.010

Zużycie energii przez moją E66 w stanie czuwania spadło do 0,035W :) Jak dla mnie rewelacyjny wynik. Wydaje mi się też, że przy tym nowym sofcie telefon był jak by troszkę szybszy, ale może mi się wydawać :) Najważniejsze że bateria w końcu trzyma trochę dłużej :)
    Pozdrawiam i polecam tą wersję softu Nokii
    Kylos
    Level 12  
    Ok tylko jak ze shackowaniem tej wersji softu jest ???
    jeger
    Level 1  
    Witam serdecznie, podobnie jak inni użytkownicy nokii E66 chciał bym "wycisnąć" z jego baterii jak najwięcej :), zdecydowałem się na zakup drugiej baterii ale BL-5J o większej pojemności.
    A więc bateria BL-5J pasuje do telefonu NOKIA E66, przed nałożeniem klapki nie ma w ogóle różnicy jedynie jest troszkę krótsza więc wsadziłem tam zapałkę celem wypełnienia pustej przestrzeni (pasuje idealnie).
    Natomiast przy zakładaniu tylnej klapki niestety jest mały problem przy zamykaniu wchodzi bardzo ciasno. Starałem się to pokazać na zdjęciu numer 7 z włożoną baterią oryginalną BL-4U i zdjęcie nr 8 z baterią BL-5J.
    Zaczepu na których jest tylna klapka są delikatnie "nadwyrężone"

Po zamknięciu tylnej klapki widać, że bateria wybrzusza delikatnie matalowe zamykanie, nie jest to jednak bardzo uciążliwe i na zdjęciu bardziej widoczne niż w rzeczywistości.

Myślę, że delikatne spiłowanie baterii pomoże i będzie pasowała idealnie.
    Postaram się to zrobić i opisać.

Pozdrawiam serdecznie, poniżej zamieściłem zdjęcia, mam nadzieję, że temat będzie przydatny.
    Nokia E66 - Bateria i soft Nokia E66 - Bateria i soft Nokia E66 - Bateria i soft Nokia E66 - Bateria i soft Nokia E66 - Bateria i soft
    Nokia E66 - Bateria i soft Nokia E66 - Bateria i soft Nokia E66 - Bateria i soft
    birut
    Level 21  
    jeger - udało Ci się zeszlifować tą baterię ? Dało radęjakoś ją upchać ?
    Czy z tą BL-5J telefon działa dłużej ? JEśli tak to ile na tej nowej a ile na starej bo telefon rewelacja z tego co widzę tylko ta bateria... 3 dni to nie jest dramat ale 1-2 dni to już jest kicha, nie używam dużo telefonu, przegadam pewnie max 20-30 mionut dziennie, do tego jakieś kilka, do 10 smsów dziennie i tyle więc fajnie przy takim użytkowaniu telefonu mieć te chociaż 3-4 dni baterii bo oczywiście nie wymagam od telefonu aby działał niewiadomo jak długo przy włączonym Wifi czy też GPS bo wiadomo pobór energii jest duuuży...

Dzięki z góry za odpowiedź.
    PiotrMikler
    Level 16  
    No i jak kolego jager się spisuje telefon na nowej baterii ??
    chipo608
    Level 2  
    hmmm a ja mam tą słuchawkę ok 8 miesięcy, z Play, brana była z softem v400, troszkę pogrzebałem w necie i doszedłem do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie zmiana product code z Play na oryginalny Nokia (NSS-em). Jak pomyślałem, tak zrobiłem. Następnie spokojnie zaktualizowałem sobie soft przez NSU na wersję z czerwca 2010 (v500.21.009) i... mam spokój z baterią. Wcześniej musiałem doładowywać praktycznie co dobę, w tej chwili ładuję ją raz na 3 dni, albo rzadziej. Dla mnie to jest już do zaakceptowania. Wcześniej bateria była obciążana średnio 0,2W w tej chwili średnią mam 0,02W, a w spoczynku 0,01W. Nadmieniam, że mam odpalony tryb 3G z automatem, a siła sygnału jest taka sobie (przeważnie połowa kresek na słuchawce). Korzystam z netu, gadam bez stresu. A co cieszy mnie najbardziej to, że nie będę musiał kombinować teraz z wgrywaniem nowego software, tylko podepnę sobie słuchawkę pod NSU i oficjalnie zaktualizuję sobie sofcik, bez czekania na to, aż op łaskawie wypuści swoją nową obrandowaną wersję softu. Polecam!
    muczacz
    Level 11  
    witam
    mam pytanie może ktoś będzie wiedział coś na ten temat
    mam nokię e66 założyłem baterię BL-5J 1320mAh, pasuje bez problemów tylko trzeba podłożyć zapałkę, ale nie oto chodzi, zacząłem ją formatować i przy pierwszym ładowaniu nie naładowała się do końca jest o jedną kreseczkę niżej niż full pomimo że ładowałem 12h, po ponownym podłączeniu soft wyświetla info że bateria full i dalej kreseczka mniej
    nie wiecie czy nokia ma jakiś ogranicznik ładowania w stosunku do pojemności , oryginalna bateria ma pojemność 1000mAh i ładuje się do końca ale 2lata zrobiły już swoje.
    pozdrawiam
    muczacz
    wazel
    Level 10  
    witam,
    czy może ktoś rozwiązał problem z niedoładowywaniem baterii BL-5J w E66?
    pozdrawiam