Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TNK, splitter czy globo, jakie dekodery

cybul7 14 Paź 2009 22:40 6449 14
  • #1 14 Paź 2009 22:40
    cybul7
    Poziom 8  

Witam.
    Muszę podzielić TNK na kilka dekoderów. W temacie jestem osobą początkującą więc proszę o wyrozumiałość.

W tym momencie posiadam dekoder Ferguson 6900 w którym jest karta TNK oraz Ferguson 6600(?, chyba). Posiadam także splitter dzielący kartę na 3 urządzenia, z tego co wiem firmy Krzak (tak twierdzi osoba, która go kupowała 2-3 lata temu). Splitter działał z C+, niestety nie działa z TNK.

Kartę chcę podzielić na min 4 dekodery. Nie jestem jakoś specjalnie ograniczony finansowo.
    Słyszałem też o jakimś łączeniu dekoderów Globo i udostępnianiem karty.
    Prosiłbym o przedstawienie jak Wy dzielicie TNK, jakie macie urządzenia.
    Co będzie lepsze, splitter (jeśli tak, to jaki), czy zakup dekoderów Globo(jakich)?

0 14
  • #2 15 Paź 2009 17:06
    biber40
    Poziom 21  

cybul7 napisał:
    Witam.
    Muszę podzielić TNK na kilka dekoderów. W temacie jestem osobą początkującą więc proszę o wyrozumiałość.

W tym momencie posiadam dekoder Ferguson 6900 w którym jest karta TNK oraz Ferguson 6600(?, chyba). Posiadam także splitter dzielący kartę na 3 urządzenia, z tego co wiem firmy Krzak (tak twierdzi osoba, która go kupowała 2-3 lata temu). Splitter działał z C+, niestety nie działa z TNK.

Kartę chcę podzielić na min 4 dekodery. Nie jestem jakoś specjalnie ograniczony finansowo.
    Słyszałem też o jakimś łączeniu dekoderów Globo i udostępnianiem karty.
    Prosiłbym o przedstawienie jak Wy dzielicie TNK, jakie macie urządzenia.
    Co będzie lepsze, splitter (jeśli tak, to jaki), czy zakup dekoderów Globo(jakich)?

Zapoznaj się z tym tematem a stanie sie jasnosć!
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1166441.html

0
  • #3 15 Paź 2009 18:26
    cybul7
    Poziom 8  

Przejrzałem ten temat.
    Ale jest tam opis jedynie jak podłączyć 3 tunery, co w przypadku 4 i więcej. Czy wtedy da się zrobić to na zasadzie udostępniania karty w tunerze, jeśli tak to wg. jakiego schematu.

Tak samo nie ma odpowiedzi, co jest lepsze, czy splitter np taki RZEWODOWY SPLITER KART BIG SPLITTER II ATMEL Z 4 KARTAMI w cenie około 300zł, czy to drugie rozwiązanie?

Czy ktoś używał obydwóch rozwiązań?

0
  • #4 16 Paź 2009 00:10
    biber40
    Poziom 21  

cybul7 napisał:
    Przejrzałem ten temat.
    Ale jest tam opis jedynie jak podłączyć 3 tunery, co w przypadku 4 i więcej. Czy wtedy da się zrobić to na zasadzie udostępniania karty w tunerze, jeśli tak to wg. jakiego schematu.

Tak samo nie ma odpowiedzi, co jest lepsze, czy splitter np taki RZEWODOWY SPLITER KART BIG SPLITTER II ATMEL Z 4 KARTAMI w cenie około 300zł, czy to drugie rozwiązanie?

Czy ktoś używał obydwóch rozwiązań?

Opis jest na 3 tunery ale maksymalnie mozna przez rs podlączyć 8 klientów do jednego tunera-serwera i mozna stosować rozne tunery Globo-Opticum.
    1 wariant np Globo 6010 CR ( tuner na procesorze STi 5518 z czytnikiem) i do tego tunery np.Globo 4000 FTA(max 8 klientow)
    2 wariant Opticum 7000CX ( tuner z czytnikiem na procesorze STi5119) i tunery FTA na procesorze ALi A1/B1 i Ali E lub tunery z czytnikiem max 8 klientow
    3.wariant Opticum 7300 CI2CX z dwoma czytnikami kart i klienci bez zmian max 8 klientów
    Wersja Home sharingu po rs jest tansza od splitera i mniej zawodna

0
  • #5 19 Paź 2009 10:12
    Konwalia
    Poziom 2  

A mogłabym się spytać który tu warto kupić ten tuner? Nie za bardzo się w tym orientuję :|. Chciałam kupić któryś z tych tunerów,bo znajoma poleciła mi są stronę mógłby ktoś się wypowiedzieć który z nich się nadaje? Tunery
    Mam dylemat pomiędzy kilkoma, ale chyba te dwa są takie w miarę:
    Opticum
    DIGIT

Proszę o pomoc :|

0
  • #6 19 Paź 2009 10:20
    biber40
    Poziom 21  

Po co tunery HD do TNK skoro nie nadaje w tym formacie MPEG-4

0
  • #7 19 Paź 2009 10:42
    Konwalia
    Poziom 2  

O matko... w jakim formacie? To była do mnie odpowiedz? Myślałam, że "tuner" to "tuner" po prostu... Chyba przydałaby mi się większa pomoc. Nawet nie wiem które z tej strony by się nadawały do TNK :(

0
  • #8 19 Paź 2009 10:54
    biber40
    Poziom 21  

Wszystko zależy od zaplanowanego wydatku finansowego,jest to tania"platforma" to z zasady tani sprzet.
    Zobacz tu
    http://www.globo.com.pl/?y=3&cmd=view&category=1
    a jak juz cos znajdziesz to na portalu aukcyjnym porownaj ceny ze sklepowymi,wszystkie Globo z czytnikiem sie nadaja do tej platformy

0
  • #9 19 Paź 2009 14:20
    cybul7
    Poziom 8  

Wracając do właściwego tematu...

W pierwszym poście tego tematu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1166441.html
    Jest schemat na 3 urządzenia. Czy w powyższym schemacie dioda sygnalizuje jedynie aktywność (podłączenie) urządzenia, czy ma też inne zastosowanie?

Ile max urządzeń można w ten sposób spiąć aby nie tracić na jakości sygnału?

0
  • #10 19 Paź 2009 16:43
    biber40
    Poziom 21  

W schemacie nie ma diody LED,a zastosowane mają inne zadanie(separacje),max 8 klientów mozna podłączyc ale tylko z rodziny Globo-Opticum

0
  • #11 19 Paź 2009 17:39
    cybul7
    Poziom 8  

A czy ta dioda jest wymagana?
    Ktoś w innym temacie napisał, że ma podłączone 6 klientów bez żadnych diod i mu działa bez problemu.

0
  • #12 21 Paź 2009 11:16
    biber40
    Poziom 21  

cybul7 napisał:
    A czy ta dioda jest wymagana?
    Ktoś w innym temacie napisał, że ma podłączone 6 klientów bez żadnych diod i mu działa bez problemu.

Skoro tak napisał to znaczy,ze napisał nieprawdę,na dwóch tunerach srever-klient diody sa nie potrzebne ale na większej ilości klientów są niezbędne

0
  • #13 31 Paź 2009 01:16
    benwojnar
    Poziom 2  

Czesc,

Mam kabel telefoniczny ze schematem 3-2, 2-3, 5-5. Jak najprosciej i gdzie umiesicc ta diode, zeby wiecej klientow dzialalo. Zrobilem taka instalacje i na jednym kliencie dziala. Na 2 juz nie... Nie jestem zbyt biegly w elektronice.

Pisownia proszę poprawić !
    Regulamin p.15 - GKVIDEO

0
  • #14 31 Paź 2009 10:15
    biber40
    Poziom 21  

Najlepiej we wtyczkach przy tunerach,dla każdego tunera potrzebna jest para,tak jak na schemacie podanym wcześniej,możesz zastosować po jednej diodzie na tuner-klient ale zalecane sa dwie,koszt jest niewielki i nie warto oszczędzać na diodach

0