Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec Ariston 2-funkcyjny. Problem z wyłączaniem ciepłej wody

14 Paź 2009 22:47 1702 1
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam problem z piecem do ogrzewania mieszkania i ciepłej wody.
    Otóż czasami bywa że podczas odkręcenia ciepłej wody z kranu, normalnie się włącza i grzeje, ale bywa, że raz na jakiś czas się zatnie jakby taki magnetyczny przełącznik włączania/wyłączania procesu grzania. I przy zakręceniu wody nie wyłączy się i grzeje w nieskończoność zamknięte rury. Czasami pomagało odczekanie i kilkukrotne odkręcenie i zakręcenie ciepłej wody, za którymś razem zaskoczył. Teraz to już chyba się zawiesiło na amen. Druga sprawa to diody - chyba już się nie świecą.

Update [nazajutrz rano] - stało się coś nowego, być może z przełącznikiem było wszystko ok, wyłączyłem go wczoraj wieczorem z zasilania, a dzisiaj rano od razu sam wyłączył proces grzania, co nie udawało się wcześniej bez zabawy z zakręcaniem/odkręcaniem zaworu ciepłej wody. Nie wiem na ile czasu mam spokój i czy ta sytuacja się powtórzy, ale jeśli ktoś może powiedzieć co stanowi problem i jaka część pieca za to jest odpowiedzialna byłbym wdzięczny.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Zapytanie jest tak enigmatycznie napisane że odpowiem tak:
    Zawołaj serwis jestem bardziej niż pewien że nawet z naszą pomocą nie jesteś w stanie tego naprawić .