Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo V40 - co mogłem popsuć - po wymianie zarowki na wlacz.

14 Paź 2009 23:50 14662 3
  • Poziom 10  
    Volvo V40 - co mogłem popsuć ? - po awaryjnej wymianie żarówki H4v na włączonej stacyjce - przy wymianie okazało się ze kostka jest stopiona i prawie się rozpada w palcach ale podłączyłem to jakoś tak abym mógł dojechać do domu .

Ale , jak wróciłem za kółko zastałem wygaszone wszystkie kontrolki , nie działa także obrotomierz i prędkościomierz , nie pokazuje także żadnych info z komputera ( ile paliwa w baku itp ) , przestały także działać kierunkowskazy .

Działają światła , klakson , na liczniku pokazuje sie stan km ( ale nie nabijają się kilometry ) silnik pali i działa bez problemów .

Działą także podświetlenie liczników - ale nie ma żadnej kontrolki ( wszystkie są wyłączone i nie zapalają sie po przekręceniu kluczyka) .

Wiec - macie jakieś pomysły co mogło się popsuć ? liczę że to jakiś przekaźnik lub bezpiecznik , bo gdyby to komputer to pewnie immobilizer , centralny i reszta by nie działa . Ale może sie mylę ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Pod maską czy pod kierownicą ?

Układ pod kierownicą :

1 2 3 4 5 6

7 9 10 11 12 13

foto : http://images20.fotosik.pl/10/004201ea9ad99db3med.png

potrafisz wskazać który - tam tak ciężko sie dostać szczególnie w deszczu z śniegiem klęcząc pod blokiem :(

nie wiem może 7 ( ale nie pasuje bo mam regulacje podświetlenia zegarów )
    wiec może 8 bo nie wiem co może znaczyć - lampki kontrolne i ostrzegawcze ? - niby migacze nie działają ale jak złącze AWARYJNE to kierunki świecą po obu stronach ?

WIEC ?
  • Poziom 10  
    ZAMYKAMY TEMAT - ODPOWIEDŹ BEZPIECZNIK NR 8

w załączniku dodatek rozkład bezpieczników w skrzynce obok silnika , może komuś sie przyda , swoja droga fajna sprawa jak oszukać licznik np biorąc V40 z wypożyczalni i maja limit kilometrów , wyjecie bezpiecznika nr 8 powoduje wyłączenie konsoli i w ten sposób nie naliczanie upływających kilometrów .

Jest tez minus tego rozwiązania , nie widać zużycia paliwa :) i chyba poważniejszy nie działają migacze ale na autostradzie to chyba nie problem .