Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny Sanyo sx800 + Diora WS442

14 Paź 2009 23:51 2011 6
 • Poziom 16  
  Witam, posiadam dwie takie kolumienki, niestety żadnych sensownych informacji o nich nie mam, zasilane są wieżą Diora WS442. Więc pierwszą moją prośbą jest aby ktoś kto się zna udzielił mi jakiś informacji o nich. A druga sprawa to taka, że myślałem aby rozdzielić te kolumny, czyli zrobić podwójny subwoofer i dwie satelitki, co o tym myślicie. Opłaca mi się w ogóle bawić z takim sprzętem. Jeszcze nawracając do tych kolumn sanyo, trochę wg. mnie za mało basu.

  Wierzę iż chodzi o wieżę?
  (dj-MatyAS)


  Wybacz, błąd poprawiony :) Nie jestem analfabetę jak by co :D
 • Poziom 36  
  pomysł z rozdzielaniem jest absurdalny :)
  Niestety ten wzmacniacz diory też nie jest dość dobry jeśli chodzi o odtwarzanie basu.

  Te Sanyo z tego co pamiętam, to kolumny tonsila wyprodukowane dla Sanyo, mają jeden głośnik niskotonowy 20 cm GD 20/20 na tekstylnym zawieszeniu i dwa wysokotonowe, konstrukcja zamknięta.
 • Poziom 16  
  Hmm... no cóż, ale chyba w jakiś sposób da się poprawić jakoś basu, tzn. głębie? Kolumny te mają po dwa otwory BR i o dziwo są strasznie krótkie bo chyba z 4cm (na pewno nie więcej). Tak w ogóle to mam jeszcze na stanie wieżę Sony MHC-70I z oryginalnymi kolumienkami, może to wszystko dało by się zestroić aby ładnie grało? Czekam na dalsze sugestie.
 • Poziom 36  
  możesz poeksperymentować z wytłumieniem, albo z długością br, lub spróbować je uszczelnić jeśli jest z tym kiepsko, zmienić też oryginalne kable idące do głosnika niskotonowego (do wysokotonowych - nie ma znaczenia).
 • Poziom 16  
  Tzn. w środku jest chyba zwrotnica z cewkami i do głośnika basowego idzie dość gruba cewka, tzn cewka z grubym drutem.
 • Poziom 16  
  Wybaczcie za DP, pogrzebałem trochę po jakiś ruskich stronkach i nasuwa mi się pytanie czy głośniki niskotonowe w tych kolumnach to GDN 25/60 czy GDN 25/80?
 • Poziom 36  
  Ach, czyli źle zidentyfikowałem, to jednak większy model, bo ja pamiętałem te na GD 20/20, ale to był nieco inny model.

  Niestety jeśli nie ma naklejki nikt ci nie powie, czy to GDN 25/60 czy 80. Przypuszczam że ten pierwszy.

  tak czy inaczej, uszczelnienie, wytłumienie powinno pomóc.

  Aha, jeszcze jedno - apropo basu - może masz kolumny podpięte w przeciwfazie?
  To częsty i banalny problem. Zamień kabelki + i - przy zaciskach do wzmacniacza i zobacz jaka jest różnica. Jeśli miałeś dobrze podpięte, to po zamianie powinno być dużo mniej basu i dźwięk bardziej "zlewający się".

  Poeksperymentuj z wytłumieniem - w oryginale było pewnie, jak to w tonsilach, wata szklana w workach :D - znacznie lepiej będzie wytłumić watoliną.

  no i ten wzmacniacz (wiem bo mam) to też nie rewelacja jeśli chodzi o bas...