Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

audi 80 2.0E zgasł silnik potem zapalił i znowu zgasł

makroku 15 Oct 2009 00:35 2343 3
    makroku
    Level 11  
    Witam
    Mam wielki problem do rozgryzienia przeczytałem już chyba wszystkie wątki i nie znalazłem żadnego rozwiązania problemu.Postaram się opisać jak najdokładniej co się dzieje z moim autem. Kupiłem go miesiąc temu silnik chodził jak w zegarku książka wszystkie przeglądy wbite przejechane ma 230 tys .Ja zrobiłem już nim 700 km.
    Po pewnym okresie zauważyłem błędne wskazania paliwomierza np miałem pół baku paliwa a on wskazywał raz pusty a raz połowę.Nalałem do karnistra 5 litrów i włożyłem do bagażnika.Wyjeździłem całe paliwo ,zaczoł przerywać aż zgasł, zalałem tą piątkę, wyzerowałem kilometraż potem do tankowałem jeszcze 20 litrów i po przejechaniu 80 km zgasł silnik tak jak by odciąć mu zapłon po kilku próbach kręcenia rozrusznikiem przeparkowałem go na pobocze wsiadłem zdenerwowany jeszcze raz próbuje a tu niespodzianka odpalił, po tygodniu jeżdżenia znowu w czasie jazdy zgasł tym razem odpalił dopiero na drugi dzień.Teraz jeździł 2 dni i zgasł ,trzy dni już próbuję go odpalić i nic.Zabrałem sie za sprawdzenie iskry wszystko jest dobrze, paliwo dochodzi do silnika tz do wtrysków.Sprawdziłem przekaźnik nr 30 wygląda dobrze.
    w samochodzie nie ma imobilajzera a alarm został wymontowany przed sprzedażą .
    Nie wiem jak sprawdzić czy paliwo dostaje sie do cylindra .chyba że jakiś inny kabelek sie przerwał .Wszystkie wtyczki w zasięgu wzroku są sprawdzone wyglądają dobrze .
    Proszę o pomoc Może ktoś ma jakieś pomysły co to może być.
    wmakles
    Level 10  
    przewiduje ze problem z pompa paliwową i praca na sucho - chyba przy braku paliwa zassała syf z zbiornika i teraz ma go w sobie w komorze i jak jej się uda to popchnie i działa a jak sie zablokuje to zima - NIE NALEŻY DOPUSZCZAĆ DO CAŁKOWITEGO BRAKU PALIWA W ZBIORNIKU

posłucha przy przekręcaniu kluczyka czy słyszysz wyraźny charakterystyczny syk załączającej się w tyle papy , jak nie to masz odpowiedź na Twoje problemy

Pozdr.
    User removed account
    User removed account  
    makroku
    Level 11  
    Paliwo jest na silniku jak odkręcę przewód paliwowy i przekręcę stacyjkę to sie leje jak spod prysznica.Nie wiem jak sprawdzić czy wtryski działają.
    Choć jakieś napięcie sie na nich pojawia .Kolega mi mówił że to aparat zapłonowy albo cewka ale przecież iskra jest .