Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki Sprzęt Estradowy na Wesela Zabawy Kolumny Powermikser

zespolalex 15 Paź 2009 04:32 6574 8
  • #1 15 Paź 2009 04:32
    zespolalex
    Poziom 9  

Witam Serdecznie wszystkich i tych mniej i bardziej doświadczony.
    Zakładam nowy temat ponieważ mam już taki mętlik w głowie i nie wiem sam na co mam się decydować. Chcę zmienić nagłośnienie, razem z koleżankom gramy na weselach, zabawach, imprezach ogólna obsługa muzyczna imprez, zestaw miał by nagłośnić 3 klawisze i 2 wokale. Do tej pory pracowaliśmy na 2 kolumnach HAND BOX 400wat 4ohm 15" eminence i 1" driver Końcówce mocy ELMUZ 2x200wat 4ohm i mikserze Behringer z wbudowanym efektem. te Hand Boxy kupowałem nowe ok 2 last temu więc na ścisłość mógł bym je zostawić jako dodatkowe lub zapas ale co do końcówki jaką najlepiej dobierać o takiej samej mocy jak kolumna czy mniejszą bo dzwoniąc do sklepów słysze różne wersje.

A co do konkretnego pytania, nie bawem będe wymieniał nagłośnienie chce na to przeznaczyć ok 6 tyś max. 6,500zł i nie wiem w co się pchać czy lepiej powermikser jak tak to jaki czy jednak lepiej końcówkę i mikser osobno jeżeli chodzi o powermikser skupiałem się nad:
    - ADS
    - PHONIC
    - YAMAHA
    - SAMSON

A jeżeli chodzi o końcówki to:
    - ADS
    - PEAVEY
    - CERVIN VEGA

naprawde nie wiem wiec bardzo prosze doradzic mi jakies nagłośnienie do tej kwoty
    moze LDM ? HK AUDIO ? Wharfedale Pro ? Cervin Vega ? POMOCY

aha i jak już to co lepsze 1x15" + driver ? czy 2x12" ?

licze na szybką odpowiedz - pozdrawiam

0 8
  • #2 15 Paź 2009 10:05
    msciwortuczman
    Poziom 20  

A ja bym ci polecił coś aktywnego np to:

http://polaudio.pl/pl/products/full/93-m-115-300-ak.html
    +
    http://www.artmusic.pl/offer/85/4707/soundcraft_efx_8.html

Walorem tego zestawu jest aktywność która pozwala zaoszczędzić miejsce w aucie + zbędne kg. Głośniki grają naprawdę rewelacyjnie i będziesz z nich naprawdę zachwycony. Aha cena na stronie pol-audio jest dla wersji pasywnej wiec musisz dodac około 400-500 zł do AK. Mikser masz 8 kanałowy z 2 auxami + procesor z 32 efektami od lexicona. Każde wesele na tym opędziesz bez jakichkolwiek problemów.

Z LDM masz model PLP-515A 600W (15" + 1.4" ) wersja aktywna

Co do wersji z jedną 15 calówką to napewno będzie to grało niżej i bardziej miękko a co do dwóch 12 hmmm napewno lepsza skuteczność ale przy głośniejszym graniu niskie tony będą zanikać

0
  • #3 15 Paź 2009 21:39
    cjevda
    Poziom 20  

z mojej strony moge CI polecic Wharfdale jako kolumny bo za 4,5-5 tys beda nowe 2x750RMS ohm + koncówka 2x800Rms 4ohm Gem Sounda

0
  • #4 23 Paź 2009 13:33
    elkon
    Poziom 1  

Witam mam do sprzedania końcówkę ads 2400 i kolumny polaudio 2x800w jak interesuje tel 602239767

0
  • #5 25 Paź 2009 13:19
    edek28
    Poziom 9  

Jeżeli chcesz aby to ci dobrze grało to kup LDM model PLP 515A 600W [15"+1.4"] to jest zestaw aktywny musisz miec dwie kolumny i do tego mikser Bhelinger XENYX 1622FX będzie naprawde grało dobrze sam na tym gram i jestem zadowolony

0
  • #6 27 Paź 2009 03:00
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 11 Lis 2009 19:43
    mSamer
    Poziom 10  

Witam

Prosze o pomoc w związku z problemem jaki pojawia się w moim zespole muzycznym gramy głównie na weselach zabawach itp jesteśmy czteroosobową grupą 3 grających i wokalistka mianowicie posiadamy:

Nagłośnienie Hand Boxy 2x wywrotka 500w i 2x górka 250 w
    są to głośniki z jednej seri takie jak na końcy akcji tylko że w górce jest tylko 1 driver od góry. Napędzane jest to końcówką mocy 2x700 w dobrej firmy dawaliśmy za to kilka lat temu ok 3000 tysiaków.

Kłopot o którego rozwiązanie proszę polega na nieczystości dźwięku wydobywającego z tego zestawu sama muzyka ok ale wokal ma wiele do życzenia ściszamy własne mikrofony dajemy na maxa wokal solistki a ona i tak musi krzyczeć do mikrofonu żeby było wyraźnie ją słychać oczywiście nie jest tragedia ale będą na takim np weselu nie do końca idzie zrozumieć co ona śpiewa a śpiewać umie :smile:. Mikrofony też są dobrej klasy mixer także sprzęt ogólnie zawsze nam dobrze grał no ale po zmianie solistki coś już nie jest. Ustawienie mixera ani zmiana osoby śpiewającej nie wpływa na to. Podobno są jakieś dodatkowe filtry przed mixer się je montuje albo między mikrofon a reszte ale nie wiemy co gdzie jak. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

0
  • #8 10 Gru 2010 20:05
    przecin11
    Poziom 14  

Szkoda, że tak późno znalazłem ten temat. Pewnie sobie już poradziłeś z problemem. Osobiście ci powiem, że dziewczyny mają różne głosy. Sam przerobiłem już masę wokalistek. Jedne miały mocny głos, że masakra, a inne to nie wiadomo czy śpiewały czy mruczały. :)

0
  • #9 11 Gru 2010 17:25
    _eddie_
    Poziom 32  

przecin11 napisał:
    Szkoda, że tak późno znalazłem ten temat. Pewnie sobie już poradziłeś z problemem. Osobiście ci powiem, że dziewczyny mają różne głosy. Sam przerobiłem już masę wokalistek. Jedne miały mocny głos, że masakra, a inne to nie wiadomo czy śpiewały czy mruczały. :)

Wykopaliska. Ale wtrące do tematu - od tego jest realizator by wydobył nikłe wokale. Jak człowiek nie umie to nic z tego nie będzie bo sprzęt sam nie zrobi.

0
  Szukaj w 5mln produktów