Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektryczny przepływowy do kuchni??

15 Paź 2009 08:22 2079 2
  • Poziom 10  
    Witam.
    Remontuje sobie poddasze i mam dylemat co zrobić z ciepłą wodą w kuchni.
    Na samym poddaszu będzie kocioł gazowy 2 funkcyjny na potrzeby CO i CWU w łazience. Do lazienki będzie blisko (1-3mb) więc luz.
    Gorzej jest z kuchnią.
    Od pieca będzie to ok 8 mb (prawie 4.5l wody w rurze) i nie wiem co będzie bardziej ekonomiczne. Czy korzystać z pieca czy może elektryczny przepływowy 1 stanowiskowy.
    Nie wiem jak w praktyce wyjdzie z zapotrzebowaniem na wodę gdyć chcemy wstawić zmywarkę wieć sama ciepła woda teoretycznie będzie na przepłukanie szklanki itp.
    Czy może ktoś mi doradzić w tej kwestii. Czy taki ogrzewacz 3.7 kW wystarczy do jednego zlewozmywaka? Najlepiej z własnego doświadczenia. Tak samo jak wielka jest różnica między sterowanym hydraulicznie a elektronicznie?
    Pozdrawiam
  • Poziom 35  
    Mam właśnie taki DAFI 3.6kW (albo 3.7 nie pamiętam) w kuchni i troszeczkę przydałoby się więcej. Przy pełnym przepływie jaki oferuje podgrzewacz woda jest co najwyżej lekko ciepła, więc sobie delikatnie stłumiłem przepływ zaworkiem przed podgrzewaczem i teraz jest "zdecydowanie" ciepła, może nawet lekko gorąca, tyle tylko że maksymalny strumień nie jest zbyt duży. Mi w zasadzie wystarcza, do zmywania ok, ale napełnić jakiś większy pojemnik to już trzeba poczekać.
    Jeśli ci instalacja elektryczna pozwala na to, to weź sobie o oczko większy. Myślę że optymalne może być 4,5 - 5kW.
  • Poziom 10  
    Instalacja jest w trakcie kładzenia. Narazie są 4 obw. 2.5mm^2 a zapas prądu jest :-).