Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SITA - kurs nauki jezykow

marciu11 20 Cze 2004 14:01 7207 21
  • #1 20 Cze 2004 14:01
    marciu11
    Poziom 15  

Witam dysponuje moze ktos schematem elektronicznym sprzetu do tego wspomaganego kursu.
    Mianowicie kurs jezyka jest wspomagany jest pobudzaniem czestotliwosci mozgowych, przez migajace diody o odpowiedniej czestotliwosci. Uwarunkowanie od odprezenia i zrelaksowania.

MarCiu
    Przeniesiono z: Schematu/instrukcji...[h]

0 21
  • #2 17 Lip 2004 23:27
    Morros
    Poziom 10  

Sam robie takie urządzenie wykorzystujące komputer, ale nie posiadam schematów oryginalnego urządzenia. Nawet nigdy go nie widziałem na żywo, tylko na fotkach z netu. Chętnie wymienie się informacjami.

0
  • #3 17 Lip 2004 23:40
    marciu11
    Poziom 15  

Witam a Czy w swoim urzadzenu masz takze sprzezenie zwrotne? Czyli czy komputer reaguje w jakis sposob na Twoj stan? Czy tylko dobiera czenstotliwosci na podstawie jakis tam parametrow zapogramowanych wczesniej?

MarCiu

0
  • #4 18 Lip 2004 16:03
    Morros
    Poziom 10  

Pod nos dajesz mikrofon. Gdy wydychasz powietrze to komputer wysyła sygnał by zapalić diody. Jak narazie to zajmowałem się samym oprogramowaniem. Teraz musze wszystko poskładać w jeden program i skonstruować okularki. Ale już powinno być z górki. Jeśli chodzi o słuchawki to wystarczą jakieś zwykłe do komputera.

0
  • #5 18 Lip 2004 16:46
    marciu11
    Poziom 15  

No to ogolem moje gratulacje wlasnej roboty!!!
    Ale czy przypadkiem tempo odechow nie powinno jedynie wplywac na jakis tam rozrzut czestotiwosci zapalania diody w jakims tam zakresie? A nie w tedy jak miktofom zarejestruje jakis pozom sygnalu, zapalanie diody przed oczami?

A przynajmniej na takiej zasadze dzialaja maszynki do relaksacji. Tylko ze tam nie jest czestotliwosc uwarunkowana od odechow.

MarCiu

1
  • #6 18 Lip 2004 18:24
    Morros
    Poziom 10  

marciu11 napisał:
    No to ogolem moje gratulacje wlasnej roboty!
    Ale czy przypadkiem tempo odechow nie powinno jedynie wplywac na jakis tam rozrzut czestotiwosci zapalania diody w jakims tam zakresie? A nie w tedy jak miktofom zarejestruje jakis pozom sygnalu, zapalanie diody przed oczami?
    MarCiu

Trudno mi powiedzieć. Kiedyś przeczytałem w necie, że w oryginalnym urządzeniu diody zapalają się właśnie przy wydychaniu powietrza.
    Niby w ten sposób uzyskuje się stan relaksacji.
    Trzeba będzie poszukać więcej informacji na ten temat.
    --------------------------------------------------------------
    18 Lip 2004 21:07
    Przeglądnąłem net w poszukiwaniu odpowiedzi i... wydaje mi się, że znalazłem. Zapalające się diody w rytm oddechu mają wpływ na umysł. Zachodzi biofeedback. Po kilkunastu minutach mózg pracuje na odpowiednich częstotliwościach (czyli alpha). Tak jest teoretycznie.
    Do zapalających się diod można dodać różowy szum w słuchawkach i powinno być wszystko OK.
    Pisanie postu pod postem !
    Należy używać przycisku < ZMIEŃ >.
    Scaliłem dwa posty.
    TONI_2003

1
  • #7 05 Lis 2004 04:49
    G.Matras
    Poziom 12  

Cześć
    Mam taką wielką prośbę
    CZy mógłbyś udostęnic ten programik albo jakies info jak zrobic te okularki
    Z góry dzięki

0
  • #8 07 Lis 2004 20:50
    Morros
    Poziom 10  

2 diody szeregowo połączone z gniazdem rs-232 do nóżek 5 i chyba 7. Jeśli chodzi o mikrofon to najłatwiej jest użyć mikrofonu pojemnościowego podłączonego do wtyku mini-jack.

0
  • #9 07 Lis 2004 20:57
    u200765
    Poziom 15  

Ładnie super tylko do relaksu potrzebna jest jeszzce płyta z samym kursem np. angielskiego gdzie chyba najważniejszą rzeczą jest muzyka i lektorzy którzy czytaja angielskie słowka. Dla zainteresowanych dodam,że na torrencie był angielski początkowy około 700mgb i średniozawansowany dwie płytki po 350 mgba a co do urządzenia to jeśli można wstawcie schemat.

1
  • #10 08 Lis 2004 23:07
    Morros
    Poziom 10  

07 Lis 2004 21:30
    Dodałem mój program do komputerowego zestawu SITA.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic198649.html
    -------------------------------------------------------
    Uproszczony schemat:
    SITA - kurs nauki jezykow

Polecam użyć diod o średnicy 5mm świecących na czerwono.
    Budowa prostego mikrofonu, który powinien być umieszczony pod nosem:
    Mikrofon do PC
    Pisanie postu pod postem !
    Należy używać przycisku < ZMIEŃ >.
    Scaliłem dwa posty.
    TONI_2003

0
  • #11 14 Lis 2004 03:32
    G.Matras
    Poziom 12  

Cześć
    Dzięki za link
    ściągnąłem ten programik ale go jeszcze nie testowalem
    kurs mam w posiadaniu
    jeszcze raz dzięki

0
  • #12 01 Sty 2005 23:02
    sawitar
    Poziom 17  

Odpaliłem to cudo !!

Działa bezbłędnie. Miałem tylko problem z czułością mikrofonu. Najlepiej ustawić suwak najniżej jak się da i uruchomić program, teraz "oddychamy" do mikrofonu i stopniowo podnosimy czułość :-).

Dałoby sie przenieść to małe okienko ( z niebieskim wykresem ) w inna czesc ekranu, tak aby nie zasłaniało dużego wykresu ??

0
  • #13 02 Sty 2005 11:40
    Morros
    Poziom 10  

Okienko z niebieskim wykresem mogę przenieść w inne miejsce, jak będę miał trochę czasu wolnego.

0
  • #14 02 Sty 2005 12:14
    inio_01
    Poziom 10  

od 4 lat mam zestaw do nauki jezykow SITA caly widz polega na tym ze jesli nie nauczysz sie relaksowac to cale urzadzenie z okularkami mozna sobie wsadzic bo relaks w tym systemie to klucz do sukcesu a okularki z diodami w srodku sluza tylko do kontroli oddechu i pomagaj ci to zobaczyc za pomoca termistora a nie mikrofonu ktory jest umieszczony pod nosem dodatkowo okularki maja ukladzik (generatorek) ktorego sygnaly wzgledem siebie sa przesuniete o czestotliwosc od 7 do chyba 14 Hz (czestotliwosc Alpha)i to one pobudzaja mozg do zjawiska biofeedback-u ale tylko w momencie kiedy dopasujesz sie z oddechem w rytm przesunietego dzwieku oczywiscie w stanie totalnego relaksu twoj mozg zacznie wchodzic w rezonans z urzadzeniem i wtedy jestes w stanie alpha niby proste ale troche sie trzeba do tego przylozyc pierwsze moje treningi konczyly sie zasypianiem bo naturalnie ten stan wystepuje tuz po przebudzeniu i tuz przed zasnieciem takze linia miedzy stanem alpha a snem jest bardzo cienka i dlatego miedzy innymi sa umieszczone w okularach diody zeby mozna bylo kontrolowac siebie w tym stanie jesli uda wam sie wejsc w ten stan to napewno bedziecie o tym wiedzieli bo to jest niecodzienne uczucie

p.s. moj dobry kolega robi urzadzonka ktorymi mozna sie wciagnac w stan Theta to jest czestotliwosc z jaka pracuje mozg podczas medytacji (mnisi buddyjscy)

Pozdrawiam i zycze sukcesow w nauce

0
  • #15 02 Sty 2005 12:15
    sita
    Poziom 10  

moglibyście dać zdjęcia jak zbudowaliście te okulary??

0
  • #16 02 Sty 2005 13:13
    sawitar
    Poziom 17  

Ten pomysł z częstotliwościami różniącymi się o 7 Hz jest do zrealizowania. Wystarczy wygenerować sobie takiego wave-a, nałożyć go na szum różowy i juz mamy gotowy podkład :-).

0
  • #17 02 Sty 2005 15:39
    Morros
    Poziom 10  

Przesunąłem niebieski wykres.

Inio_01 dzięki za informacje. Wydaje mi się, że Brainwave może generować podany przez ciebie sygnał (razem z różowym szumem).
    Może w wakacje zrobię nową wersję programu.

0
    Załączniki:
  • #18 02 Sty 2005 19:05
    sawitar
    Poziom 17  

Dzięki za programik.

W tak zwanym międzyczasie dowiedziałem się ze kursy SITA trwają po 30 minut. Po takiej sesji SITA zaleca jeszcze 10 minutowy relaks. Zakładając ze wejście i wyjście ze stanu relaksu zajmie mi 5 minut daje to 50 minut.

Znalazłem gdzieś zdjęcie od wewnętrznej strony tego typu okularków ( w załączniku ).

Oraz gościa który zrobił takie okularki http://www.bwgen.com/magicjim/.. Na tej stronie znajdują się również linki do 3 programów generujących takie sygnały. Ja użyłem BrainWaveGenerator-a do wygenerowania podkładu do twojego programu.

Załączam takę instrukcję użytkowania do jakiegoś urządzenia SITA-podobnego w którym znajdują się informacje o składzie róznych sygnałów. Można się nią sugerować przy generowaniu własnych sygnałów.

0
  • #19 03 Sty 2005 22:15
    sita
    Poziom 10  

możecie podać dokładną instrukcję jak skonstruować mikrofon i okulary??

0
  • #20 04 Sty 2005 15:24
    szaro
    Poziom 19  

Witam
    czy ktos bawil sie BrainWaveGenerator-em ?jakie byly
    efekty ?tak sie zastanawiam czy ta sita itp. to nie jest jakas lipa ?
    pzdr
    irek

0
  • #21 28 Maj 2005 20:17
    arni363636
    Poziom 2  

Cześć Wam jak chcecie to walcie na moje gg , ponad pół roku męczyłem się z różnymi maszynami do biofeedback i do sity . Kursiki tez moge udostępnić :) wszystkie 8 części do angielskiego . Zestawik mam wpięty pod lpt i mikrofonik . Działa przecudnie . A softa zrobiłem w visual basic , tylko w tym potrafie :( Jak macie jakieś dokładne informacje o rezystancji skóry i fazie alfa to prosze napiszcie

Dodano po 35 [minuty]:

o przepraszam najmocniej :) moje gadu gadu to 9002802 .

0
  • #22 11 Sty 2007 23:03
    _ARo_
    Poziom 2  

Mam taki problem: Mając telefon SE P910 postanowiłem go wykorzystać jako odtwarzacz mp3 do nauki metodą SITA. Po połączeniu go z urządzeniem systemowym (okularki) i ze słuchawkami dźwięk emitowany przez okulary jest mocno tłumiony (tak cicho idzie że go prawie wcale nie słychać). Jak się odłączę od SE P910 to poziom dzwięku z okularów wraca do normy. Natomiast lekcja z P910 idzie super. Problem tylko taki że okulary nie mogą się dogadać z P910. Poradźcie jak to rozwiązać. Jeżeli zamiast P910 mam np. laptopa (wyjście audio) to nie mam takich problemów. Łączenie tych sygnałów następuje na prostym rozdzielaczu sygnałów - taka kostka z dwoma wejściami jack 3,5mm i jednym wyjściem jack 3,5 mm. Wyjścia z p910 mam na 100% dobrze połączone - z jack'a 4-o polowego przejście na jack'a 3,5mm.

0