Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Żelazko Braun Prostyle SI8595 - przestało grzać

15 Paź 2009 11:33 5177 4
 • Poziom 17  
  Witam!
  Żelazko Braun Prostyle SI8595 przed awarią nagrzało się samoistnie do ponad maksymalnej temperatury że aż stopiło materiał na desce do prasowania a teraz przestało w ogóle grzać. Świeci kontrolka thermo ale żelazko jest zimne. W pozycji pionowej po 30 sekundach powinien zadziałać " strażak auto-off " ale też nie działa w tej chwili. Co mogło paść i dlaczego ? Żelazko ma 6 lat. Pomóżcie w tej sprawie.
 • Poziom 35  
  Prawdopodobnie wewnątrz żelazka na stopie do prasowania zabudowany jest bezpiecznik termiczny który ulega przepaleniu wskutek wysokiej temperatury na stopie żelazka.Rozbierz żelazko i wymień ww element na nowy o takich samych parametrach jakie widnieją na bezpieczniku.Koszt takiego bezpiecznika to w granicach 4 zł Tego elementu szukaj w sklepach z częściami elektronicznymi.
 • Poziom 17  
  kierbedz4 masz rację jest bezpiecznik ( bimetal ) ale ma końcówki na stałe zgrzane do wyprowadzeń. Bezpiecznik oczywiście ma przerwę , nie wrócił do pozycji wyjściowej. Czy da się coś w takim wypadku zrobić ?
 • Poziom 39  
  To jest raczej bezpiecznik jednokrotnego życia więc jedyne co możesz zrobić to wymienić. Tradycyjnie bywają tam bezpieczniki 10 A, 210 - 240 st C np taki: SF226E lub taki SF240E. Na wszelki wypadek poczytaj na tym, który masz zamontowany. Montaż raczej na zacisk.
 • Poziom 17  
  Nic na nim nie pisze, jest to bimetal w ceramicznej odkrytej od góry obudowie. Jedna końcówkę ma zgrzaną bezpośrednio z grzałką a druga zgrzana do innej końcówki. Całość przykręcona do stopy grzejnej. Jak podginam końcówki bimetalu to mam przejście ale raczej mi nie zadziała zabezpieczenie. Nie ma szans na wymianę, jest to fabrycznie pozgrzewane w całość.
  W tej chwili , po podgięciu blaszek bezpiecznika, działa już grzanie jednak nie działa funkcja odłączania auto-off.