Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WOLF CGS-20/160 puszczająca sekcja gazowa

m.aniek 15 Paź 2009 11:44 2416 0
    m.aniek
    Poziom 1  
    Witam
    Generalnie historia długa ale w skrócie : Mam kocioł (centralę) wolf cgs-20/160. Generalnie spisywał się super (nie wiem czy tanio bo innego nie miałem). Ale przyszedł czas że zaczęły pojawiać się problemy (jeszcze na gwarancji). Jak się odpalał to było takie dziwne buczenie - nie zawsze ale czasami) brzmiało to trochę jakby jakiś wiatraczek miał padnięte łożysko i strasznie się telepał. Po kilku chwilach 10-30 sekund (czasem maks do minuty) ustawało i było OK. Oczywiście podczas przeglądu działał jak należy. Później jak gwarancja minęła [b]następny sezon zaczęło śmierdzieć gazem. [/b]Oczywiście jak nie chodził. Gość z serwisu (notabene bardzo spoko tylko trudno się dodzwonić ;) ) na początku nie mógł namierzyć ale wymęczył kocioł i w końcu znaleziono sekcja gazowa do wymiany na tamten czas 2500 PLN próba zrobienia z gwarancji, pisma i tak dalej, no ale cóż umarło albo nie chcieli uwzględnić nie pamiętam(skończył się sezon). Notabene przez całe lato jak tylko wodę grzeje albo na wiosnę odpalałem na godzinkę to spoko nic nie śmierdziało. Wyjaśniło się oczywiście skąd to buczenie po prostu gaz był tam gdzie go nie powinno być albo ta sekcja się domykała tak czy siak to był początek objawu.

Teraz[b] pytanie[/b] ponieważ 2,5 Kpln to jest ciut sporo czy można to jakoś inaczej obejść. [b]Myślałem o elektrozaworze co by odcinał gaz.[/b] np takim :
    http://www.flamagaz.com.pl/index.php?action=zea
    Tylko teraz jak ze sterowaniem jeśli jakoś podłącze pod pompkę co i cwu to czy one się odpowiednio wcześnie załączają. Jak z napięciami ? Wydaje się że zawór wg kart może być sterowany zmiennym 230. Więc jeśli pompki włączają się wcześniej to zagra. Jeśli nie to kocioł nie dostanie gazu i blada pokaże błąd i koniec. Czy dobrze kombinuje czy gra warta świeczki. Koszt zaworu 300-400 pln plus ktoś kto mi gazowo skręci (elektrykę sam dam radę).

Proszę dajcie znać czy dobrze kombinuje czy może sekcje można kupić taniej albo sam nie wiem co (po za 2500 to pewnie kupilbym sobie dwufukjcyjnego termeta turbo ;( )

Pozdrawiam
  • Metal Work Pneumatic