Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmieniarka PIONEER CDX-P25 nie działa z radiem KEH-P8200RDS

15 Paź 2009 16:29 3281 9
  • Poziom 17  
    Witam wszystkich!!!
    Wpadła mi zmieniarka w ręce PIONEER CDX-P25, mam z nią pewien problem ponieważ gdy podłączam ją do radia tej samej marki "PIONEER" to nie chce działać, na ekranie wyświetlacza radia pojawia się komunikat "ERROR-60". Sprawdziłem w instrukcji obsługi jest to błąd elektroniczy lub mechaniczny, natomiast sprzedawca zmieniarki gwarantuje że u niego była 100% sprawna i dokładnie przetestowana. Jak sprawdzałem ją to zauważyłem że magazynek z płytami wcale ich nie podaje do czytnika. A słychać że zmieniarka działa. Podłączyłem moją starą zmieniarkę PIONEER CDX-P1210 i wszystko działa jak należy więc nie jest to wina okablowania. Proszę o pomoc co można z tym zrobić? Czy jest szansa żeby działała czy jest do wyrzucenia?
    Pozdrawiam!!!

Dodano po 1 [godziny] 49 [minuty]:

dodam że radio mam pioneer KEH-P8200RDS.
    Proszę o pomoc.
  • Spec od car audio
    Zimne luty na złączu - mogło działać do momentu odłączenia i przy ruszeniu wtyku dostało przerw.
  • Poziom 17  
    zimne luty przy zmieniarce czy przy radiu, bo inna zmieniarka działa pod tymi samymi kablami i tym samym radiem?
  • Spec od car audio
    Na złączu zmieniacza - przecież to logiczne bo problem leży w samym zmieniaczu. Ktoś używał kilkanaście lat i chodziło dobrze, w momencie odłączania przewodu ruszył złącze i wtedy zmieniacz przestał działać.
  • Poziom 17  
    wiesz specjalistą nie jestem od tego i szczerze mówiąc nie wiem gdzie jest zmieniacz. Jak byś podpowiedział gdzie go szukać i czy wogóle da się zrobic?
  • Moderator Radia Samochodowe
    Zmieniacz to potocznie zmieniarka ;)
  • Poziom 17  
    wczoraj rozkręciłem ją i na odkręconej zobaczyłem że taka zębatka która wrzuca tacki z płytami dochodzi do pewnego momentu jak by chciała wziąć płytę ale za chwilę się cofa, jak by coś ją blokowało ale próbowałem popchnąć i nic z tego dalej to samo
  • Poziom 32  
    Możliwe że mechanizm zmieniarki jest zablokowany badz przestawiony. Ktos mogl za mocno/szybko wcisnac kasetke i mechanizm sie rozregulowal.
    Sprawdzilbym wiec poprawnosc ulozenia elementow w nim.
  • Poziom 2  
    zobacz te bolce, które prowadzą mechanizm po bokach, czy idą w wyznaczonych rowkach, u mnie jeden był wyłamany i przez to mechanizm się zablokował i pokazywało błąd error-60
  • Poziom 37  
    żeby wiedzy stało się zadość, w mojej (siostrzana zmieniarka Pioneer P620) Error 60 to jak magazynek minimalnie zostanie wyrzucony podczas zmian płyt, trzeba otworzyć, nieco siła dopchnąć magazynek o ok 3-4 mm dalej, po czym na radiu zmienić płytę następną lub poprzednią. Ma to już lata i wiadomo ze ma luzy.

jak widać, error 60 to u mnie czysto mechaniczny problem, nie wymagający bezpośredniej czynności serwisanta.

PS. Ktoś widział jakieś zestawienie, jakie zmieniarki Pioneer w jakich latach były produkowane? I czy wersje dwucyfrowe Pxx to naprawdę tylko handlowa nowa twarz trzycyfrowych Pxxx?