Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Compaq 3000R - komplikacje z podświetleniem matrycy

pigini 15 Paź 2009 16:05 969 4
  • #1 15 Paź 2009 16:05
    pigini
    Poziom 9  

Witam, mam problem z podświetleniem matrycy, przetwornica wysokiego napięcia brzęczy gdy wcisnę przycisk zamykania przestaje, nie ma napięcia na wyjściu przetwornicy (mierzyłem na stałym zakresem 1000v i zmiennym 750) wnioskuje po tym ze to przetwornica jest padnięta ale nie jestem pewien na 100% a nie chciałbym kupować czegoś co być może wcale nie byłoby potrzebne. Obstawiam że to przetwornica lub sama lampa podświetlenia matrycy jednak prosiłbym o podsunięcie jakichś jeszcze pomysłów :)

0 4
  • #2 18 Paź 2009 06:05
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 18 Paź 2009 17:27
    pigini
    Poziom 9  

dlaczego nierozważnie?

nie oczekuje gotowca tylko podpowiedzi co jeszcze mógłbym sprawdzić i w jaki sposób:)

a właśnie tak odnośnie w jaki sposób: jaka to świetlówka ma być? czy do sprawdzenia może posłużyć świetlówka znaczy sama rurka ze starej świetlówki energooszczędnej? (nie posiadam rzadnych części tego typu do laptopów)

0
  • #4 18 Paź 2009 21:06
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 19 Paź 2009 13:12
    pigini
    Poziom 9  

laptop jest ze tak powiem spisany na straty bo dostałe go za darmo od gościa który szedł z nim już na śmietnik dosłownie. r racji tego nie udam się do serwisu bo traktuję tego lapka jako obiekt d szkolenia:D jeśli nie dam rady go naprawić to płakać nie będę:D chce po prostu spróbować swoich sił w tej dziedzinie:)

0