Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przekierowanie połączeń z MSN i DDI

15 Paź 2009 16:07 5028 13
  • Poziom 16  
    Klient zapytał mnie czy jest możliwe na NT przekierowanie połączeń przychodzących na telefon komórkowy.

Sprawa ta nie jest dla mnie oczywista, gdyż nie wiem w jakiej konfiguracji działa NT klienta, czy PP, czy PMP. Do NT przypisanych jest 10 kolejnych numerów, co sugeruje, że są to DDI a samo NT pracuje w PP.

Centralka klienta nie oferuje przekierowań na zewnątrz, dlatego klient chciałby podpiąć do NT telefon ISDN lub analogowy i w ten sposób uzyskać możliwość przekierowania połączeń z jednego z tych 10-ciu numerów.

1. Z tego co wiem przy konfiguracji PP nie uda się dokonać takiego przekierowania?

2. Czy można zmienić konfigurację łącza z PP na PMP i zachować 10 kolejnych numerów?
    3. Czy przy konfiguracji PMP można dokonać przekierowania z konkretnego numeru MSN na telefon komórkowy?

Widzę to tak, że na telefonie ISDN lub porcie analogowym NT programuję dany MSN i wtedy z takiego lub takiego telefonu wybieram standardową usługę przekierowania.

Niestety nie mam prostego dostępu do tego NT, musiałbym kawałek jechać do klienta, dlatego proszę o wasze uwagi i rady.
  • Poziom 38  
    Dobrze "kombinujesz" :D ale czy można zmienić konfigurację PP na PMP z zachowaniem obecnej numeracji tego nie wiem musisz się dowiedzieć na CA.

ps

Z tego co pamiętam to na miejskiej "Alcatel-owskiej" można było robić różne dziwne konfigurację.
    Pora wymienić centralkę, a tak na marginesie to właśnie jaki to"złom"?

Pozdrawiam.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 38  
    "Adamt27" przy konfiguracji ISDN PP?
  • Poziom 38  
    "Adamt27" proponuję przeczytać nieco więcej lektur (linków), które zapewne w przyszłości pozwolą tobie na sensowne wypowiadanie się w tym konkretnym temacie, a nie wprowadzanie kolegi pytającego w błąd.

ps

Żenada :!:

Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    To jack14 jak powinno być to przekierowanie, bo mnie tez ten temat interesuje.
    Ja tez robie przekierowanie na komórkę przez wybranie kodu TPSA !
  • Poziom 11  
    Mam wiązki BRI i DDI i przekierowuje tylko jeden z wiązki numerów inne działają normalnie. Ale jak zrozumiem, to kolega sunces tez ma NT chce z jednego kanału ISDN mieć przekierowanie przez NT na inny i przez ten drugi kanał w ISDN dzwonić na komórki.
  • Poziom 16  
    Centralka to NCT-1248 wykonanie 1 (niski numer seryjny). Fakt, przydałoby się ją wymienić, zwłaszcza, że wyjątkowo ma pecha do usterek. Wymieniałem już przełącznicę, ze dwa razy wyświetlacz, nie pamiętam, aby inna NCT psuła mi się tyle razy, tyle że ta działa w małej miejscowości, linie dochodzą napowietrzne. No i jak na tak małą centralkę klient ma spore wymagania.

Dziękuję Wam bardzo za wszystkie informacje i rady.

Dopisane dla abr33
    Jeden kanał cyfrowy z NT jest podpięty pod centralkę, do drugiego kanału cyfrowego lub ostatecznie do jednego z analogowych klient chce podpiąć telefon. I jak będzie miał zamiar opuścić biuro, to chce jeden konkretny numer z wiązki 10-ciu przekierować na swoją komórkę.

Rozumiem, że takie przekierowanie odbywa się na centrali operatora a nie na samym NT klienta - nie ma kłopotu z zajętością kanałów.

Dopisane
    I jeszcze jedno. Kiedy klient wyszedłby na miasto ze swojego telefonu wewnętrznego i spróbowałby wykonać przekierowanie wywołań kodem operatora, co by się stało?
    Wykonując połączenia przedstawia się swoim numerem z wiązki.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Kolego "suncez" już pisałem o tym kilka razy ale jak widzę nie wszyscy jeszcze wyciągneli z tego odpowiednie wnioski sądząc po wypowiedziach kolegi "Adamt27".
    Cytowanemu wyżej koledze nie chciało się poczytać dlatego spieszę z wyjaśnieniami, które być może okażą się tym razem zrozumiałe również dla ciebie.

Łącza ISDN 2B+D mogą być konfigurowane na dwa sposoby PP (point-to-point) jest to tzw. dostęp centralowy i PMP (point-to-multipoint).
    W jakich przypadkach są stosowane oba takie rozwiązania:
    - PMP w przypadku gdy posiadamy przydzielone numery MSN
    - PP gdy mamy przypisany pewien zakres numerów DDI np. 10, 20, 100
    Jak zachowują się konkretne zakończenia sieciowe NT1 w zależności od ich konfiguracji. Jak sama nazwa wskazuje PMP pozwala nam podłączyć do NT1 czy to portów analogowych czy cyfrowych S0 kilka urządzeń jednocześnie natomiast przy konfiguracji PP tylko jedno urządzenie.

Podsumowując i odpowiadając na pytanie.
    Skoro kolega posiada centralkę i do niej jest podłączone jedno łącze ISDN w konfiguracji PP o czym może świadczyć przydzielona ilość numerów 10 to jak kolega chce do NT podłączyć jeszcze na porcie analogowym zwykły telefon?
    Zapewniam, że z chwilą podłączenia tego telefonu przestanie działać szyna S0 do centrali lub na telefonie nie będzie sygnału. Często po odłączeniu telefonu i tak dalej nie działa szyna tylko trzeba restartować NT1 odłączając zasilanie i linię.
    Czyli stosując zasadę, którą proponuje kolega "Adamt27" to musiał byś to robić tak:
    - odłączyć styk S0 z centrali
    - podłączyć telefon analogowy i zaprogramować w NT numer MSN danego portu aby przekierować jakiś tam numer na inny telefon
    - odłączyć telefon wykonać reset NT podłączyć S0 do centrali
    i tak za każdym razem.
    Czy o takim funkcjonowaniu koledze chodziło? Myślę, że nie.

Można spróbować czy z telefonu analogowego podłączonego do centrali po wybraniu prefixu wyjścia na miasto można do centrali miejskiej wysłać znaki specjalne typu *, # albo raczej czy centralka wewnętrzna je wyśle do miejskiej, a nie będzie analizowała tych znaków jako np. uruchomienie usługi wewnętrznej w centralce co niestety najczęściej ma miejsce.
    Musisz sprawdzić.

ps

Mam tylko nadzieję że kolega "Adamt27" i "abr33" też coś kojarzy jeśli nie to kolejny raz zachęcam do lektury bo to nie jest kurs korespondencyjny.

Pozdrawiam.
  • Poziom 16  
    @jack14 jeszcze raz dziękuję Ci za wyjaśnienia. Wszystko jest dla mnie zrozumiałe. Poinformuję klienta jakie są możliwości, jak się zdecyduje, będę działał.

Co do znaków specjalnych wybieranych na łączach z centralki Slican, to nie ma kłopotu. Standardowo są one zabronione, wystarczy jednak usunąć lub zmodyfikować dwa wpisy i można działać gwiazdką i haszem. Przy najbliższej okazji sprawdzę czy da się przekierować tak wywołania.

Jak dla mnie temat jest do zamknięcia, pozdrawiam.

Dopisane
    Po długim czasie miałem okazję podpiąć telefon ISDN równolegle do centrali. Łącze pracuje prawdopodobnie w konfiguracji PP - są DDI, telefon w PMP. W efekcie telefon nie dzwoni przy wywołaniu zaprogramowanego MSNa, dzwonienie trafia tylko do centrali, tak więc nici z przekierowań z poziomu telefonu ISDN.