Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sterowanie bramą s7-200 (program sterujący)

timus123 15 Paź 2009 17:03 2147 3
  • #1 15 Paź 2009 17:03
    timus123
    Poziom 2  

witam mam problem probuje napisac program do bramy garażowej na sterowniku s7-200, nie jestem w tym jeszcze dobry i ciagle mam jakis blad, mam problem z tym przyciskiem " do srodka " albo jest tak ze nie zatrzymuje sie na srodku, albo jak sie zatrzyma to nie chce zejsc pozniej w gorem, a gdy dam odrazu w gore to idzie. chodzi mi o brame garazowa dla samochodu osobowego i tira, wiec wysokosc otwierania powinna byc rózna. ponizej podam konkretny opis jak i obrazek :<br><br>

· Warunki sterowania przy opuszczonej bramie:
    - naciśnięcie przycisku ”do środka” powoduje podniesienie bramy do pozycji środkowej,
    - naciśnięcie przycisku ”do góry” powoduje podniesienie bramy do pozycji górnej.
    · Warunki sterowania dla bramy w pozycji środkowej lub górnej:
    - naciśnięcie przycisku ”w dół ” powoduje opuszczenie bramy (do zamknięcia),
    - naciśnięcie przycisku „do środka” przy bramie w pozycji górnej nie powinno
    spowodować ruchu bramy<br>
    Naciśnięcie przycisku ”STOP” powoduje natychmiastowe wyłączenie urządzenia. Ze względów bezpieczeństwa funkcje otwierania powinny być wykonywane z podtrzymaniem a funkcja opuszczania w dół tylko, przy wciśniętym przycisku (bez podtrzymania).<br>
    Łączniki krańcowe i przyciski pulpitu sterowniczego należy zaadresować na wejścia (I0.0-I0.6), natomiast dwa wyjścia sterownika (Q0.0, Q0.1) będą sterowały pracą styczników załączających silnik napędzający siłownik do podnoszenia i opuszczania bramy.<br><br>
    sterowanie bramą s7-200 (program sterujący)

0 3
  • SterControl
  • Pomocny post
    #2 15 Paź 2009 21:52
    bartas666
    Poziom 18  

a konkretnie o co chodzi, że idzie i że nie idzie itp itd?? weż wyślij plik z programem napisz co sadzisz jak wg Ciebie powinno to chodzic i możę się coś zaradzi...

0
  • SterControl
  • #3 15 Paź 2009 22:45
    timus123
    Poziom 2  

programu w domu nie mam bo pisalismy u znajomego bo razem otworzylismy dzialalnosc, taki maly warsztacik samochodowy z 1 wjazdem bo male pomieszczenie mamy i chcemy zrobic jedna brame, ale tak by otwierala sie do polowy, a konkretniej na 4 przyciski.

1 ( do srodka ) zamknieta brama otwiera sie do polowy na auto osobowe,
    2 ( do góry ) brama otwiera sie na maxa (dla tira)
    3 ( w dół ) z pozycji "2" czyli otwartej na maxa, ma sie zamykac
    4. ( do srodka ) w pozycji "2" nie powinno powodowac zadnego ruchu,

i wlasnie z tym 4 punktem byl problem a wiem ze tak mozna zrobic, gdy pisalismy program ze znajomym przy otwartej bramie w pozycji "2" przycisk do srodka domykal brame do polowy czego nie powinien zrobic, a natomiast nie chcial jej calkiem zamknac, i gdzies tam zrobilismy bład

0
  • #4 16 Paź 2009 13:25
    timus123
    Poziom 2  

program zrobiony, wszystko dziala jak powinno, sprawdzone, temat do zamkniecia

0