Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mysz optyczna

20 Cze 2004 16:00 1599 13
  • #1 20 Cze 2004 16:00
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #2 20 Cze 2004 16:04
    vitus
    Poziom 14  

W komputerach z zasilaczami atx napiecie jest podawane non stop na plyte glowna przez to myszka moze swiecic podobnie jak np num lock na klawiaturze. Przestaje sie to dziaj gdy odetniemy napiecie (wylaczmy listwe)

0
  • #3 20 Cze 2004 17:43
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 20 Cze 2004 18:01
    vitus
    Poziom 14  

Pewnie jakos sie da to wylaczyc ja mam xp i mi sie tak nie dzieje moze dlatego ze nie mam zbyt nowego kompa :)

0
  • #5 20 Cze 2004 19:05
    Rubinh
    Poziom 24  

Nie widzę tu winy XP, że świeci mysz optyczna. Moja nie świeci chociaż mam zainstalowany (na domowym komputerze) Windows XP. W warsztacie natomiast świeci klawiatura po wejściu w stan czuwania a tam jest Win 98. To jest zależne od płyty głównej.

0
  • #6 20 Cze 2004 19:17
    WasylNS
    Poziom 13  

Wystarczy na płycie głównej przełożyć zworke oznaczoną KBMS w pozycje OFF i po problemie.

0
  • #7 21 Cze 2004 16:31
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 21 Cze 2004 18:39
    WasylNS
    Poziom 13  

Poszukaj dokładnie w okolicy gniazd klawiatury i myszy.

0
  • #9 21 Cze 2004 19:01
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 21 Cze 2004 23:27
    spec
    Poziom 28  

Gustlik napisał:
    A co jeśli na mojej płycie głównej nie mam zworki oznaczonej KBMS mam płyte główną P4S5A Intel.

Zworka KBMS sluzy do doprowadzania caly czas napiecia na gniazdo klawiatury zeby mozna bylo startowac kompa z klawiszy a nie tylko z powera. Do myszy raczej ma sie to nijak. nielogiczne jest dla mnie ze jest za to odpowiedzialny system operacyjny.... na wszelki wypadek zeby to sprawdzic zainstaluj sobie pakiet logitecha "Mouseware" na obu systemach. sterowniki myszy podmieni w obu na te same to zobaczysz czy dalej zachowuje sie sprzet inaczej.
    Najlepeiej spradz jak na Twoim kompie sie to zachowuje gdy masz XP a jak gdy masz 98 to wtedy bedziesz wiedzial czy to ustawienia plyty glownej czy nie!

0
  • #11 22 Cze 2004 17:37
    WasylNS
    Poziom 13  

Spec Napisał

Cytat:
    Zworka KBMS sluzy do doprowadzania caly czas napiecia na gniazdo klawiatury

Niezgodzam się z tym, po przestawieniu zwory zasilanie było dawane również na gniazdo myszy co powodowało swiecenie diody.

Płyta Gigabyte GA-8IDX3

0
  • #12 22 Cze 2004 20:57
    shadow_1
    Poziom 10  

Bo ta zworka podaje zasilanie na PS2 - czyli klawiatura i mysz.

0
  • #13 22 Cze 2004 22:13
    Platon
    Spec od komputerów

hmmm XP (w przeciwienstwie do 98) moze ustawiac jakies rzeczy zwiazane z ACPI - a wiec i posrednio - swiecenie myszy.

0
  • #14 25 Cze 2004 18:11
    ghost
    Poziom 23  

jesli plyta nie posiada zworki odcinajacej zasilanie ps2 to moze pomoc wylaczenie w BIOS-ie opcji odpowiedzialnej za "budzenie komputera" przy pomocy tzw "PM events" - np. sa WakeOnModem czy WakeOnLan.. nie bede akurat restartowal kompa ale powinna byc podobna opcja apropo klawiatury/myszy ... generalnie najkorzystniejsze np. dla stabilnosci komputera jest calkowite wylaczenie PowerMAnagment (w sensie uslug oszczedzania energii) poniewaz sa one umieszczone niemal na szczycie chierarchii przerwan. pod lub nad przerwaniem NMI (Non Maskable Interrupt) ktore jest odpowiedzialne za bledy krytyczne (np. bledy parzystosci pamieci) i moga drastycznie wplywac na stabilnosc sprzetu (ten trik stosowalo sie kiedys za czasow PentiumII i niektorych plyt na chipsecie BX ktore przez funkcje ACPI stawaly sie niestabilne przy podkrecaniu)

0
  Szukaj w 5mln produktów