Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Elektrolux EWF10040W - błąd E31

15 Paź 2009 21:04 5366 9
  • Poziom 41  
    Witajcie
    Po uruchomieniu przyciskiem Start łapie blokada załącza się pompa na 3 sek i zaczyna
    pulsować dioda start
    Po wejściu w tryb serwisowy i wybraniu jakiejś pozycji
    przycisk start miga / raz -zielono / trzy- czerwono/
    Pomocy
    PNC914904409
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    złNiesprawność w obwodzie elektronicznego
    hydrostatu.

Możliwa przyczyna:
    Hydrostat;
    Instalacja elektryczna;
    Gówna elektronika.

Proponuje podmienić hydrostat i zobaczyć co się będzie działo cena hydrostatu nie powinna przekroczyć 50zł

powodzenia
  • Poziom 41  
    Podmiana Hydrostatu nic nie dała
    Nadmienie jeszcze że była grzałka uszkodzona pomyslałem ze wymienie grzałke i będzie Ok a tu zong i zaczynają sie schody

Dodano po 4 [godziny] 16 [minuty]:

Co to błąd E31 w mojej rozpisce tego nie ma ??
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    jezak napisał:

Po wejściu w tryb serwisowy i wybraniu jakiejś pozycji
    przycisk start miga / raz -zielono / trzy- czerwono/

jezak napisał:
    Co to błąd E31 w mojej rozpisce tego nie ma ??

To jest właśnie błąd E31. Pierwsza cyfra kodu błędu (E), to miganie diody start/pauza na czerwono- trzy razy; druga cyfra błędu, to miganie tejże na zielono - raz. Stąd masz błąd E31.
    Moim zdaniem uszkodzona jest elektronika.

Niestety, serwer obrazków nie działa, więc zamieszczam załącznik bez prowizji.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Ja proponuję jeszcze podstawić inną grzałkę( chodzi mi tu o przebicie na izolacji grzałki). Przedmuchaj też sprężonym powietrzem i sprawdź izolację na silniku. najlepiej do tego zastosować induktor.
    pozdrawiam
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    wosokol napisał:
    Ja proponuję jeszcze podstawić inną grzałkę( chodzi mi tu o przebicie na izolacji grzałki). Przedmuchaj też sprężonym powietrzem i sprawdź izolację na silniku. najlepiej do tego zastosować induktor.
    pozdrawiam

A ja proponuję wymianę elektroniki, serio.
    Weź nie czaruj na Forum. Przecież grzałka podmieniana jest nowa.
    Masz jakieś inne pomysły związane z błędem E52? Bo takowy poruszyłeś? Nie lepiej wymienić połowę podzespołów w pralce, włącznie z łożyskami, zaworami. pompkami i obudową oraz innymi pierdołami niemającego związku z poruszanym problemem?
    He?
    :evil:
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    dla mnie podmiana grzałki nie równa się sprawna grzałka. A dlatego proponowałem grzałkę bo miałem taki problem( też E31). wszytko sprowadzało się do obwodu hydrostat<->moduł a okazało się że jest przebicie izolacji grzałki.
  • Poziom 41  
    Dzieki za wsparcie
    Szukam modułu
    Ile może kosztować i czy klijent sie zgodzi ?
  • Pomocny post
    Moderator AGD i automatyka
    Skonfigurowana elektronika to coś ok. xxxx pln plus tax i inne opłaty, a nieskonfigurowana to ok. xxxx pln plus opłaty tylko potrzebny jest hard i software (autoryzacja etc...) . Po nr Pnc występuje jeszcze nr wersji np. /01, 02 cz 03.

Klient powinien się zgodzić bo to nowa pralka, max 2007 rok.

Moderowany przez mrhari:

Ceny usunąłem.

• Poziom 41  
    Jednak Moduł
    Na nowym jest OK