Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słyszalne w kabinie drgania SKODA FELICJA 1.6 GLX

ertevu 20 Cze 2004 17:06 3643 7
  • #1 20 Cze 2004 17:06
    ertevu
    Poziom 18  

Od kilku miesięcy posiadam 5 letnią Skodę Felicję 1.6 GLX . W sumie niezły samochód , jedynie co mnie denerwuje to słyszalne (szczególnie podczas jazdy po niezbyt gładkiej drodze) w kabinie drgania . Słychać je jakby z pojemnika podręcznego( na książki ,mapy-prawa strona deski). Odgłos ten jest jakby podobny do drgania powiedzmy prostokątnej płytki , która powinna być zamocowana w 4 rogach , ale obecnie 2 śruby poluzowały się i płytka drga na tych dwóch pozostałych.Bardzo proszę o pomoc . Może ktoś wie co i gdzie trzeba dokręcić lub podłożyć jakąś gąbkę. Z góry dziękuję za odpowiedź.

0 7
  • #2 20 Cze 2004 22:00
    Artwin
    Poziom 16  

Sprawdź czy nie są to klocki hamulcowe.I drgania można czuć , a nie słyszeć.

0
  • #4 21 Cze 2004 01:15
    ertevu
    Poziom 18  

No , może wyraziłem się niezbyt precyzyjnie. Chodzi mi o odgłosy jak gdyby drgał, wibrował jakiś lużny , niedokręcony element . Może są to po prostu przesłony nawiewu powietrza , ale gdy te dostępne z zewnątrz unieruchamiam podczas jazdy ręką odgłosy nie ustają . Te odgłosy dochodzą gdzieś z głębiej położonego miejsca. Prawdopodobnie poluzowały sie jakieś obejmy , tylko nie chcę rozkręcać całego samochodu.Licze na to ,że ktoś już z ty się zetknął. Pozdrawiam .ertevu. P.S. klocki hamulcowe wykluczone . samochód świeżo po przeglądzie. Poza tym słychać jak coś drga a nie stuka.

0
  • #5 28 Cze 2004 11:25
    rcyganek
    Poziom 14  

Zobacz mocowanie filtra powietrza - Miałem to samo ver 1.3MPI.Pozdr.

0
  • #6 28 Cze 2004 13:56
    megalo
    Poziom 12  

na 95% sprawdź mocowanie silnika. Tuleja metalowo gumowa w uchwycie na którym jest podwieszony silnik. Na oko nie widać żadnych uszkodzeń ale kiedy ja wymienisz bedzie miała luzy podłuzne i poprzeczne tokie jakieś 5 mm i to tak hałasuje...
    To kosztuje chyba 40zyli ale jest upierdliwe do wymiany...

0
  • #7 28 Cze 2004 22:51
    Bosu
    Poziom 11  

a moze miales kiedys wybita szybe i resztki szkla zostaly w dzwiach ja tak mialem

0
  • #8 12 Lip 2004 13:41
    nexus6
    Poziom 10  

Witam,
    :D :D Czy masz w pod fotelem kierowcy gaśnicę :D :D
    To ją wyciągnij i się przejedź kawałek U mnie to była właśnie taka awaria
    pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów