Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta indukcyjno-sensorowa Ariston KBT 6412 I BI wyłącza się

15 Paź 2009 23:04 2295 2
  • Poziom 2  
    Witam
    Mam problem z płytą indukcyjno-sensorową Aristona, model KBT 6412 I BI. Płyta jest po gwarancji, ma ok. 3-4 lata (nie wiem dokładnie, gdyż dowód zakupu gdzieś przepadł). Będę wdzięczny za każdą poradę i odpowiedź.
    Problem polega na tym, że podczas gotowania na polach indukcyjnych, płyta się po chwili wyłącza, po czym znowu włącza, żeby po chwili znowu się wyłączyć i tak w kólko. W praktyce uniemożliwia to jakiekolwiek gotowanie. Pola sensorowe działają bez zarzutów. Przyjechał serwisant Aristona z Katowic i stwierdził, że to "moduł" (za diagnozę policzył 120zł :/ ). Koszt naprawy oszacował na 1000zł "moduł" + robocizna. I teraz moje pytanie, czy jest możliwość naprawienia tego taniej? a jeśli nie, to powinienem zdecydować się na naprawę czy lepiej zainwestować w nową płytę indukcyjną? Jeśli będzie potrzeba więcej szczegółów to proszę pytać, a na wszystko postaram się odpowiedzieć
    PS. W tej dziedzinie jestem kompletnym laikiem.
    Pozdrawiam
    Patryk Drewniak
  • Specjalista AGD
    maxianpl napisał:
    PS. W tej dziedzinie jestem kompletnym laikiem.
    Pozdrawiam
    Patryk Drewniak

Jak chcesz aby ktoś Ci pomógł?
    Zanieś płytę do dobrego elektronika sam jej nie zrobisz możesz jedynie sprawdzić czy wentylator chłodzący elektronikę pracuje.
  • Poziom 2  
    Prosiłbym w takim razie na namiar na taką osobę z województwa śląskiego lub małopolskiego. Chętnie dam zarobić fachowcowi, a nie "wymieniaczom".
    Jeśli chodzi o wentylator to pracuje.