Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuner Philips DSR 6201 HD zwarcie na wyjściu antenowym

trytyt 15 Paź 2009 23:09 1206 0
    trytyt
    Poziom 1  
    Od dłuższego czasu miałem problem z tym tunerem polegający na tym,że po ok. pół godziny oglądania znikał obraz i pojawiał się napis "brak sygnału sprawdź antenę" wtedy trza było odłączyć zasilanie na co najmniej 15 minut i znowu można było się cieszyć sprawnym sprzętem,ale tylko przez kolejne pół godziny,po czym znów należało wykonać sekwencję startową,i tak w nieskończoność.Ale dobre czasy minęły,i teraz nawet po całym dniu odpoczynku tuner wita mnie wrażym "brak sygnału bla bla bla...."
    Podłączyłem więc inny a philips powędrował na kilka dni do szafy na rekonwalescencję.Dziś chciałem sprawdzić czy mu przeszło i połączyłem go przez przelotkę(chyba tak to się zwie)do aktualnie używanego stronga 6880.
    Tenże strong ma na panelu przednim kontrolkę sygnału z satelity która po podłączenie philipsa gaśnie,co pozwala wysnuć wniosek że powstaje zwarcie wywołane przez philipsa
    Jak wyczytałem w instrukcji,kiedy strong jest w trybie standby sygnał z anteny jest przesyłany do drugiego tunera,a po włączeniu automatycznie zyskuje pierwszeństwo.I tak się rzeczywiście dzieje,tyle tylko ze pokazuje komunikat o braku sygnału a wystarczy odkręcić kabel od philipsa żeby się pojawił
    Czyli na chłopski rozum philips ewidentnie robi zwarcie
    Czy można to naprawić?
    Tuner wykupiłem od cyfry i jest na gwarancji,ale ma pokiereszowaną obudowę i zerwaną plombę więc pewnie zabiliby mnie śmiechem gdybym poleciał z reklamacją
    Uff,czytam te swoje wypociny i widzę że namotałem niekiepsko,mimo to mam nadzieję że ktoś mnie zrozumiał i postara się pomóc